LAJMI I FUNDIT:

Rregullorja

10 Artikuj

​Nesër takimi Bislimi-Petkoviq, optimizëm për arritjen e një dakordimi për dinarin

​Nesër takimi Bislimi-Petkoviq, optimizëm për arritjen e një dakordimi për dinarin

Kosovë
Oda Amerikane shpreh shqetësim për Rregulloren e BQK-së lidhur me dinarin, propozon tri alternativa

Oda Amerikane shpreh shqetësim për Rregulloren e BQK-së lidhur me dinarin, propozon tri alternativa

Financa
​A trajtohen dinarët apo valutat tjera që qytetarët i kanë në xhep, BQK-ja tregon se çfarë përmban rregullorja

​A trajtohen dinarët apo valutat tjera që qytetarët i kanë në xhep, BQK-ja tregon se çfarë përmban rregullorja

Ekonomi
Rashiq ndan detaje nga takimi me Guvernatorin e BQK-së dhe Kurtin, lut serbët të injorojnë lajmet e rreme për mbylljen e institucioneve

Rashiq ndan detaje nga takimi me Guvernatorin e BQK-së dhe Kurtin, lut serbët të injorojnë lajmet e rreme për mbylljen e institucioneve

Kosovë
Shqetësimet e ndërkombëtarëve për ndalimin e dinarit serb, BQK del me 20 sqarime për Rregulloren e re

Shqetësimet e ndërkombëtarëve për ndalimin e dinarit serb, BQK del me 20 sqarime për Rregulloren e re

Të Tjera
Ndalimi i dinarit serb – BE reagon për rregulloren e BQK-së e cila pritet të hyjë sot në fuqi

Ndalimi i dinarit serb – BE reagon për rregulloren e BQK-së e cila pritet të hyjë sot në fuqi

Financa
Rregullorja e re në fuqi nga e hëna, “Prishtina Parking” del me njoftim për banorët rezidentë

Rregullorja e re në fuqi nga e hëna, “Prishtina Parking” del me njoftim për banorët rezidentë

Prishtina
Rregullorja e çuditshme e shkollës në Ferizaj që e lë 5-vjeçarin jashtë bankave shkaku i flokëve të gjata

Rregullorja e çuditshme e shkollës në Ferizaj që e lë 5-vjeçarin jashtë bankave shkaku i flokëve të gjata

Arsim
Rregullorja e re e Kuvendit, kërkohet ndëshkime për deputetët që nuk votojnë

Rregullorja e re e Kuvendit, kërkohet ndëshkime për deputetët që nuk votojnë

Kosovë
GLPS kërkon anulimin e Rregullores për emërimin e Kryeprokurorit të Shtetit, e quan kundërkushtetuese

GLPS kërkon anulimin e Rregullores për emërimin e Kryeprokurorit të Shtetit, e quan kundërkushtetuese

Kosovë