LAJMI I FUNDIT:

Roberto Carlos

102 Artikuj

Në moshën 49-vjeçare, Roberto Carlos përsëriti goditjen e lirë “të çmendur” si kundër Francës

Në moshën 49-vjeçare, Roberto Carlos përsëriti goditjen e lirë “të çmendur” si kundër Francës

Ndërkombëtare
Edon Zhegrova zgjedh formacionin më të mirë në histori: Sulmin ua beson Messit, Ronaldos dhe Ronaldinhos

Edon Zhegrova zgjedh formacionin më të mirë në histori: Sulmin ua beson Messit, Ronaldos dhe Ronaldinhos

Ligue 1
Anzhi Makhachkala dikur ishte klubi më i pasur në botë dhe eliminonte Liverpoolin, por tani nuk ekziston

Anzhi Makhachkala dikur ishte klubi më i pasur në botë dhe eliminonte Liverpoolin, por tani nuk ekziston

Ligat tjera
Ekipi i ëndrrave në histori të Real Madridit – CR7 dhe Luka Modric, nuk ka vend për ‘Fenomenin’ Ronaldo dhe Raulin

Ekipi i ëndrrave në histori të Real Madridit – CR7 dhe Luka Modric, nuk ka vend për ‘Fenomenin’ Ronaldo dhe Raulin

La Liga
Ronaldinho ribashkohet me miqtë e vjetër, kalon ditën duke brohoritur për Messin në fitoren ndaj Kroacisë

Ronaldinho ribashkohet me miqtë e vjetër, kalon ditën duke brohoritur për Messin në fitoren ndaj Kroacisë

Përfaqësueset
Derisa konfirmohet prezenca e Ronaldos në stadium, kamerat kapin edhe një tifoz me modelin e tij ikonik të flokëve

Derisa konfirmohet prezenca e Ronaldos në stadium, kamerat kapin edhe një tifoz me modelin e tij ikonik të flokëve

Ndërkombëtare
Mbappe zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, pa ndonjë befasi të theksuar

Mbappe zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, pa ndonjë befasi të theksuar

Shkumbin Pireva
Reklama më e mirë e futbollit është filmuar 20 vjet më parë: A ju kujtohet turneu i mbajtur në anije me plot yje futbolli, finalja tjetër nivel

Reklama më e mirë e futbollit është filmuar 20 vjet më parë: A ju kujtohet turneu i mbajtur në anije me plot yje futbolli, finalja tjetër nivel

Ndërkombëtare
Një formacion me ish-bashkëlojtarët dhe një tjetër me kundërshtarët më të mirë – Owen zgjodhi dy 11-she të mbushur me yje

Një formacion me ish-bashkëlojtarët dhe një tjetër me kundërshtarët më të mirë – Owen zgjodhi dy 11-she të mbushur me yje

Ndërkombëtare
Ndeshja e organizuar nga legjendat Ronaldinho e Carlos – por Vinicius ishte ylli i përballjes bamirëse me “Joga Bonito”

Ndeshja e organizuar nga legjendat Ronaldinho e Carlos – por Vinicius ishte ylli i përballjes bamirëse me “Joga Bonito”

Ndërkombëtare
Ndeshja bamirëse e mbushur me yje mes ekipit të Ronaldinhos dhe atij të Roberto Carlos ishte një spektakël në vete

Ndeshja bamirëse e mbushur me yje mes ekipit të Ronaldinhos dhe atij të Roberto Carlos ishte një spektakël në vete

Shkumbin Pireva
Nga Roberto Carlos te Marcelo: 26 vite përsosmëri në krahun e majtë të Real Madrid

Nga Roberto Carlos te Marcelo: 26 vite përsosmëri në krahun e majtë të Real Madrid

La Liga
Roberto Carlos zgjedh formacionin e pabesueshëm të të gjitha kohërave të Ligës së Kampionëve

Roberto Carlos zgjedh formacionin e pabesueshëm të të gjitha kohërave të Ligës së Kampionëve

Shkumbin Pireva
Mbrojtësit anësor të Liverpoolit krahasohen me legjendat e Brazilit, Carlos dhe Cafu

Mbrojtësit anësor të Liverpoolit krahasohen me legjendat e Brazilit, Carlos dhe Cafu

Premier League
Lionel Messi nuk e ka fituar kurrë çmimin që ka marrë tani Salah – egjiptiani u bashkohet shumë legjendave të futbollit

Lionel Messi nuk e ka fituar kurrë çmimin që ka marrë tani Salah – egjiptiani u bashkohet shumë legjendave të futbollit

Ndërkombëtare
Roberto Carlos, Dani Alves, Jordi Alba: Mbrojtësit më produktiv në çdo sezon që nga edicioni 1999/2000

Roberto Carlos, Dani Alves, Jordi Alba: Mbrojtësit më produktiv në çdo sezon që nga edicioni 1999/2000

Ndërkombëtare
Deklarata befasuese e Roberto Carlosit për Shakhtarin: Mund të shkojnë deri në finale të Ligës së Kampionëve

Deklarata befasuese e Roberto Carlosit për Shakhtarin: Mund të shkojnë deri në finale të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Nga Messi te Ronaldo, Zidane dhe Xavi – Formacioni më i mirë i kombinuar i El Clasicos në shekullin 21

Nga Messi te Ronaldo, Zidane dhe Xavi – Formacioni më i mirë i kombinuar i El Clasicos në shekullin 21

La Liga
Edhe pse i frikësuar, Ronaldo bën tamponin ndaj COVID-19, Roberto Carlos nuk ndalej së qeshuri

Edhe pse i frikësuar, Ronaldo bën tamponin ndaj COVID-19, Roberto Carlos nuk ndalej së qeshuri

Ndërkombëtare
Roberto Carlos pretendon se Luke Shaw ishte lojtari më i mirë në Euro 2020

Roberto Carlos pretendon se Luke Shaw ishte lojtari më i mirë në Euro 2020

Ndërkombëtare
Legjendat e Realit fitojnë ‘el Clasicon’ ndaj legjendave të Barcelonës

Legjendat e Realit fitojnë ‘el Clasicon’ ndaj legjendave të Barcelonës

La Liga
Roberto Carlos: Salah as që do të guxojë të afrohet te Ramos

Roberto Carlos: Salah as që do të guxojë të afrohet te Ramos

Liga e Kampionëve
Ronaldo votohet si futbollisti më i madh brazilian i të gjitha kohërave përpara Peles – Ronaldinho i treti, Neymar i 11-ti

Ronaldo votohet si futbollisti më i madh brazilian i të gjitha kohërave përpara Peles – Ronaldinho i treti, Neymar i 11-ti

Ndërkombëtare
Emrat e mëdhenj që nuk u përfshinë në ‘Formacionin e ëndrrave’

Emrat e mëdhenj që nuk u përfshinë në ‘Formacionin e ëndrrave’

Ndërkombëtare