LAJMI I FUNDIT:

Richard Nixon

16 Artikuj

Filmi i vitit 1974 i cili sot është më aktual se dikur

Filmi i vitit 1974 i cili sot është më aktual se dikur

Filmi
Ndërron jetë Henry Kissinger, sekretari i shtetit në kohën e presidentëve Nixon dhe Ford

Ndërron jetë Henry Kissinger, sekretari i shtetit në kohën e presidentëve Nixon dhe Ford

Amerika
“Bosnja do të duket si festë nëse kjo ndodh” – publikohet letra sekrete e Nixonit drejtuar Clintonit, si e parashikoi luftën e përgjakshme në Ukrainë?

“Bosnja do të duket si festë nëse kjo ndodh” – publikohet letra sekrete e Nixonit drejtuar Clintonit, si e parashikoi luftën e përgjakshme në Ukrainë?

Evropa
Viti 1972: Viti i mbrapshtë

Viti 1972: Viti i mbrapshtë

Agron Shala
Julia Roberts në serialin “Gaslit” që zbulon skandalin e madh politik në SHBA

Julia Roberts në serialin “Gaslit” që zbulon skandalin e madh politik në SHBA

TV / Film
Donald Trump nuk është i vetmi – çfarë ndodhi në të kaluarën me presidentët që u fajësuan?

Donald Trump nuk është i vetmi – çfarë ndodhi në të kaluarën me presidentët që u fajësuan?

Amerika
Pse presidenti amerikan ndaloi shitjen e karburantit të dielave?

Pse presidenti amerikan ndaloi shitjen e karburantit të dielave?

Auto Lajme
Takimi historik në Shtëpinë e Bardhë: Richard Nixon – Elvis Presley

Takimi historik në Shtëpinë e Bardhë: Richard Nixon – Elvis Presley

Muzika
Shtëpia që dikur i përkiste ish-presidentit Richard Nixon është në shitje – fotografi të bëra nga brenda dhe jashtë saj (Foto)

Shtëpia që dikur i përkiste ish-presidentit Richard Nixon është në shitje – fotografi të bëra nga brenda dhe jashtë saj (Foto)

Interesante
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Agron Shala
Viti 1968: Demonstratat, për ndryshim…

Viti 1968: Demonstratat, për ndryshim…

Agron Shala
Tragjedia ajrore ku dyshohet si ishin përfshirë CIA dhe presidenti amerikan: Misteri i Fluturimit 533 (Video)

Tragjedia ajrore ku dyshohet si ishin përfshirë CIA dhe presidenti amerikan: Misteri i Fluturimit 533 (Video)

Nga Bota
Serbët të shqetësuar: Pse presidentët amerikanë anashkalojnë Serbinë?

Serbët të shqetësuar: Pse presidentët amerikanë anashkalojnë Serbinë?

Politikë
Trump mund të jetë në telashe, regjistron bisedat si Nikson

Trump mund të jetë në telashe, regjistron bisedat si Nikson

Nga Bota
Ish-këshilltari i Nixonit: Presidenca e Trumpit do të mbyllet me fatkeqësi

Ish-këshilltari i Nixonit: Presidenca e Trumpit do të mbyllet me fatkeqësi

Nga Bota
Nikson-Kenedi, historia e debatit televiziv që ndryshoi përgjithmonë politikën (Foto)

Nikson-Kenedi, historia e debatit televiziv që ndryshoi përgjithmonë politikën (Foto)

Nga Bota