LAJMI I FUNDIT:

Raketa

132 Artikuj

Kontaktoi muzeun ushtarak në Ohio për t’i dhuruar objektin e pazakontë, alarmohet policia kur mëson për çfarë bëhet fjalë

Kontaktoi muzeun ushtarak në Ohio për t’i dhuruar objektin e pazakontë, alarmohet policia kur mëson për çfarë bëhet fjalë

Interesante
Pas sulmeve në Irak dhe Siri, SHBA-ja “shkatërron” raketat e Houthit në Jemen

Pas sulmeve në Irak dhe Siri, SHBA-ja “shkatërron” raketat e Houthit në Jemen

Nga Bota
Eksperti gjerman: Shitja e raketave amerikane për Kosovën, sinjal i ndryshimit të raporteve me Serbinë

Eksperti gjerman: Shitja e raketave amerikane për Kosovën, sinjal i ndryshimit të raporteve me Serbinë

Siguri
Ukraina thotë se ka dëshmi të përdorimit të raketave të Koresë së Veriut nga Rusia

Ukraina thotë se ka dëshmi të përdorimit të raketave të Koresë së Veriut nga Rusia

Nga Bota
Mbetjet e raketës kineze që dërguan satelitë në hapësirë bien në tokë, shpërthejnë disa metra larg shtëpisë

Mbetjet e raketës kineze që dërguan satelitë në hapësirë bien në tokë, shpërthejnë disa metra larg shtëpisë

Azia
E pranoi edhe Kremlini – momenti kur raketa shkatërruese ukrainase godet një luftanije ruse në Krime

E pranoi edhe Kremlini – momenti kur raketa shkatërruese ukrainase godet një luftanije ruse në Krime

Nga Bota
Lansohet me sukses në hapësirë raketa e Blue Origin – New Shepard

Lansohet me sukses në hapësirë raketa e Blue Origin – New Shepard

Shkencë
YouTuberi amerikan për pak sa nuk e hedh veten në erë derisa testonte raketahedhësin, gjithçka është filmuar

YouTuberi amerikan për pak sa nuk e hedh veten në erë derisa testonte raketahedhësin, gjithçka është filmuar

Amerika
Anija kozmike ruse Luna-25 përplaset në Hënë

Anija kozmike ruse Luna-25 përplaset në Hënë

Shkencë
Ukraina thotë se në vetëm një natë ka rrëzuar gjashtë raketa për të cilat Rusia mburrej se ishin “të pandalshme”

Ukraina thotë se në vetëm një natë ka rrëzuar gjashtë raketa për të cilat Rusia mburrej se ishin “të pandalshme”

Nga Bota
Ushtria e Ukrainës thotë se ka rrëzuar 18 raketa të lëshuara nga Rusia gjatë natës – dhe jo vetëm kaq

Ushtria e Ukrainës thotë se ka rrëzuar 18 raketa të lëshuara nga Rusia gjatë natës – dhe jo vetëm kaq

Nga Bota
Arma që “mund të ndryshojë lojën”: Mbretëria e Bashkuar konfirmon se po furnizon Ukrainën me raketa me rreze të gjatë veprimi ‘Storm Shadow’

Arma që “mund të ndryshojë lojën”: Mbretëria e Bashkuar konfirmon se po furnizon Ukrainën me raketa me rreze të gjatë veprimi ‘Storm Shadow’

Nga Bota
Inxhinierët ukrainas projektojnë raketat “që mund t’i ndërtojnë në shtëpi”

Inxhinierët ukrainas projektojnë raketat “që mund t’i ndërtojnë në shtëpi”

Nga Bota
Norvegjia kritikon reagimin e Suedisë pasi lëshimi i raketës kërkimore shkoi keq

Norvegjia kritikon reagimin e Suedisë pasi lëshimi i raketës kërkimore shkoi keq

Evropa
Suedia lëshon një raketë kërkimore, ajo aksidentalisht bie në Norvegji

Suedia lëshon një raketë kërkimore, ajo aksidentalisht bie në Norvegji

Evropa
Ushtarët ukrainas shpëtuan nga vdekja sepse raketa ruse ra, por nuk shpërtheu – njëri prej tyre regjistroi pamjet

Ushtarët ukrainas shpëtuan nga vdekja sepse raketa ruse ra, por nuk shpërtheu – njëri prej tyre regjistroi pamjet

Nga Bota
Çfarë ndodhi me raketën “e parë në botë të printuar me 3D”? Ajo bëri një lansim mahnitës, por nuk arriti të arrijë në orbitë

Çfarë ndodhi me raketën “e parë në botë të printuar me 3D”? Ajo bëri një lansim mahnitës, por nuk arriti të arrijë në orbitë

Nga Bota
Fluturon raketa e parë e prodhuar me printer 3D, publikohen pamjet

Fluturon raketa e parë e prodhuar me printer 3D, publikohen pamjet

Shkencë
“Relativity Space” anulon lansimin e “Terran 1”, raketës së parë në botë “të printuar në 3D”

“Relativity Space” anulon lansimin e “Terran 1”, raketës së parë në botë “të printuar në 3D”

Nga Bota
Japonia detyrohet të aktivizojë sistemin e vetëshkatërrimit të raketës H3, që dështoi të lansohet siç ishte paraparë

Japonia detyrohet të aktivizojë sistemin e vetëshkatërrimit të raketës H3, që dështoi të lansohet siç ishte paraparë

Shkencë
Dy raketa ruse kaluan mbi hapësirën ajrore të një vendi në Ballkan, përpara se të hynin në Ukrainë

Dy raketa ruse kaluan mbi hapësirën ajrore të një vendi në Ballkan, përpara se të hynin në Ukrainë

Evropa
Një anije turke e mallrave goditet nga sulmi me raketa ruse në portin e Kherson të Ukrainës – pamjet tregojnë zjarrin e shkaktuar

Një anije turke e mallrave goditet nga sulmi me raketa ruse në portin e Kherson të Ukrainës – pamjet tregojnë zjarrin e shkaktuar

Nga Bota
Ukrainasit “ia prishën planet”, pamje që tregojnë raketën ruse duke shpërthyer në qiellin e Kievit

Ukrainasit “ia prishën planet”, pamje që tregojnë raketën ruse duke shpërthyer në qiellin e Kievit

Nga Bota
Pa bërë “zhurmë”, SHBA i dërgon Ukrainës raketat e fuqishme për shkatërrimin e radarëve

Pa bërë “zhurmë”, SHBA i dërgon Ukrainës raketat e fuqishme për shkatërrimin e radarëve

Evropa