LAJMI I FUNDIT:

PTHP-Maqedoni

949 Artikuj

PTHP: Masa kujdesi për të dyshuarin e dytë për ryshfet, i cili është anëtar i Këshillit të Prokurorëve

PTHP: Masa kujdesi për të dyshuarin e dytë për ryshfet, i cili është anëtar i Këshillit të Prokurorëve

Maqedonia e Veriut
PTHP: Hetim ndaj dy personave për marrje ryshfeti

PTHP: Hetim ndaj dy personave për marrje ryshfeti

Gjyqësi
Kallëzim penal për një kryetar komune në Maqedoni i cili ka ndarë para nga buxheti gjatë zgjedhjeve

Kallëzim penal për një kryetar komune në Maqedoni i cili ka ndarë para nga buxheti gjatë zgjedhjeve

Gjyqësi
Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e dyfishtë në Stajkovci

Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e dyfishtë në Stajkovci

Gjyqësi
Dy aktakuza të reja ndaj Ramiz Merkos

Dy aktakuza të reja ndaj Ramiz Merkos

Maqedonia e Veriut
Gjendet i vdekur në burg i akuzuari për vrasjen e dyfishtë në Kumanovë, dyshohet për vetëvrasje

Gjendet i vdekur në burg i akuzuari për vrasjen e dyfishtë në Kumanovë, dyshohet për vetëvrasje

Kronikë e Zezë
Pamje nga vendi ku u dogj vetura e drejtorit të “Idrizovës”, Prokuroria: Janë mbledhur dëshmitë

Pamje nga vendi ku u dogj vetura e drejtorit të “Idrizovës”, Prokuroria: Janë mbledhur dëshmitë

Maqedonia e Veriut
Prokuroria e Maqedonisë do të bëhet me sistem të ri elektronik për menaxhimin e lëndëve

Prokuroria e Maqedonisë do të bëhet me sistem të ri elektronik për menaxhimin e lëndëve

Maqedonia e Veriut
Prokuroria deklarohet për vrasjen e dyfishtë në Shkup: I dyshuari ndodhet me plagë në spital

Prokuroria deklarohet për vrasjen e dyfishtë në Shkup: I dyshuari ndodhet me plagë në spital

Maqedonia e Veriut
U rrëzua nga shtrati – vdes foshnja 7 muajshe pas ndërhyrjes kirurgjike në Strugë, nisin hetimet

U rrëzua nga shtrati – vdes foshnja 7 muajshe pas ndërhyrjes kirurgjike në Strugë, nisin hetimet

Shëndetësi
Kallëzim penal ndaj ish-drejtorit të Fondit Pensional në Tetovë, e ka dëmtuar buxhetin e shtetit mbi 614 mijë euro

Kallëzim penal ndaj ish-drejtorit të Fondit Pensional në Tetovë, e ka dëmtuar buxhetin e shtetit mbi 614 mijë euro

Maqedonia e Veriut
Rasti për spitalin modular në Tetovë kthehet në rigjykim, familjarët shpresojnë të zbardhet e vërteta

Rasti për spitalin modular në Tetovë kthehet në rigjykim, familjarët shpresojnë të zbardhet e vërteta

Gjyqësi
Shfuqizohet aktgjykimi për zjarrin në spitalin modular në Tetovë, rigjykim për drejtorët, mjeku Vuçevski në liri

Shfuqizohet aktgjykimi për zjarrin në spitalin modular në Tetovë, rigjykim për drejtorët, mjeku Vuçevski në liri

Maqedonia e Veriut
Prokuroria: Dita e zgjedhjeve ishte e qetë, pa incidente të mëdha

Prokuroria: Dita e zgjedhjeve ishte e qetë, pa incidente të mëdha

Politikë
Xhelal Bajrami: Asnjë parashtresë në Prokurori për parregullsi në zgjedhje

Xhelal Bajrami: Asnjë parashtresë në Prokurori për parregullsi në zgjedhje

Gjyqësi
Prokuroria e Velesit nis hetim për armëmbajtje pa leje për të arrestuarit në Çashkë

Prokuroria e Velesit nis hetim për armëmbajtje pa leje për të arrestuarit në Çashkë

Maqedonia e Veriut
Prokuroria Themelore Kavadar nis procedurën për dyshim të pengimit të zyrtarit

Prokuroria Themelore Kavadar nis procedurën për dyshim të pengimit të zyrtarit

Maqedonia e Veriut
Tre persona, janë nën hetim në Shkup dyshohen për grabitje dhe heqje të paligjshme të lirisë

Tre persona, janë nën hetim në Shkup dyshohen për grabitje dhe heqje të paligjshme të lirisë

Maqedonia e Veriut
Prokuroria për Palevskin: Ndaj tij është shqiptuar paraburgim, do të hyjë në fuqi sapo të ekstradohet

Prokuroria për Palevskin: Ndaj tij është shqiptuar paraburgim, do të hyjë në fuqi sapo të ekstradohet

Maqedonia e Veriut
Prokuroria kërkon paraburgim për personin i cili vodhi një kazino në Tetovë

Prokuroria kërkon paraburgim për personin i cili vodhi një kazino në Tetovë

Maqedonia e Veriut
Prokuroria: Dita e zgjedhjeve ishte e qetë, nuk janë regjistruar incidente të rënda

Prokuroria: Dita e zgjedhjeve ishte e qetë, nuk janë regjistruar incidente të rënda

Maqedonia e Veriut
Bajrami: Procesi zgjedhor po zhvillohet në mënyrë të rregullt dhe të qetë

Bajrami: Procesi zgjedhor po zhvillohet në mënyrë të rregullt dhe të qetë

Politikë
Ndalohet njëri nga të dyshuarit për vjedhjen e një kasaforte në Shkup

Ndalohet njëri nga të dyshuarit për vjedhjen e një kasaforte në Shkup

Kronikë e Zezë
Vrau gruan në mënyrë brutale, burg të përjetshëm për shtetasin e Maqedonisë së Veriut

Vrau gruan në mënyrë brutale, burg të përjetshëm për shtetasin e Maqedonisë së Veriut

Kronikë e Zezë