LAJMI I FUNDIT:

Prokuroria e Maqedonisë heton rastin e mbylljes së sallave kirurgjike

Prokuroria e Maqedonisë heton rastin e mbylljes së sallave kirurgjike

Ministria e Shëndetësisë njoftoi Prokurorinë Publike për mbylljen e sallave kirurgjike në Qendrën Klinike “Nënë Tereza” dhe u pranua nga prokurori publik.

“Do të ndërmerren masa në mënyrë që të vërtetohet nëse ka elemente të veprës penale”, thonë nga PTHP.

Nga kjo Prokurori theksojnë se po veprojnë vetëm nëse ekziston vepra penale.

Për gjendjen në Qendrën Klinike zëdhënësi i OBRM-PDUKM-së, Naum Stoilkovski theksoi se problemi me sallat kirurgjike janë nga e shtuna e javës së kaluar./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Lajme
Sveçla: Serbia mbështet terrorizmin, investimi në të ardhmen e sigurtë të vendit tonë është domosdoshmëri

Sveçla: Serbia mbështet terrorizmin, investimi në të ardhmen e sigurtë të vendit tonë është domosdoshmëri

Siguri
Makina e parë ushtarake shqiptare “Shota”, prezantohet në Panairin e Parisit

Makina e parë ushtarake shqiptare “Shota”, prezantohet në Panairin e Parisit

Lajme
Fotografi i ballinave të New York Times mes lotësh tregon përjetimet dhe kujtimet e tij gjatë luftës në Kosovë

Fotografi i ballinave të New York Times mes lotësh tregon përjetimet dhe kujtimet e tij gjatë luftës në Kosovë

Lajme
Rrëfimi i Sylejman Selimit për Adem Jasharin: Gjatë demonstratave jemi njoftë, mbante armë me vete

Rrëfimi i Sylejman Selimit për Adem Jasharin: Gjatë demonstratave jemi njoftë, mbante armë me vete

Lajme
Ish-sekretari i NATO-s: Ndikimi rus në Ballkan duhet të luftohet, s'duhet lejuar kthimi i dhunës i viteve '90-të në Kosovë

Ish-sekretari i NATO-s: Ndikimi rus në Ballkan duhet të luftohet, s'duhet lejuar kthimi i dhunës i viteve '90-të në Kosovë

Lajme
Kalo në kategori