LAJMI I FUNDIT:

Prokuroria

190 Artikuj

Përveç hetimit për dhunim, Pulaj akuzohet t’i këtë dhënë të miturit edhe drogë për konsum

Përveç hetimit për dhunim, Pulaj akuzohet t’i këtë dhënë të miturit edhe drogë për konsum

Drejtësi
U arrestua në Turqi, Prokuroria e Shkodrës kërkon ekstradimin e Ibrahim Licit

U arrestua në Turqi, Prokuroria e Shkodrës kërkon ekstradimin e Ibrahim Licit

Shqipëri
“Gjeji lekët ku të duash, ndryshe kam me vra kush të më dalë para”: Dalin përgjimet, Altin Qoku kërcënonte mjekun e tij

“Gjeji lekët ku të duash, ndryshe kam me vra kush të më dalë para”: Dalin përgjimet, Altin Qoku kërcënonte mjekun e tij

Shqipëri
Drejt fundit gjykimi për “53 milionëshin”, prokurori thotë se është vërtetuar se të akuzuarit kanë kryer veprën penale

Drejt fundit gjykimi për “53 milionëshin”, prokurori thotë se është vërtetuar se të akuzuarit kanë kryer veprën penale

Drejtësi
Prokuroria dorëzoi aktakuzë ndaj personit që sulmoi ekipin e Alsat

Prokuroria dorëzoi aktakuzë ndaj personit që sulmoi ekipin e Alsat

Maqedonia e Veriut
Kërcënimet nga bota e krimit, Çela: Prokurorët në Shqipëri po kalojnë një periudhë të vështirë

Kërcënimet nga bota e krimit, Çela: Prokurorët në Shqipëri po kalojnë një periudhë të vështirë

Shqipëri
Punonjëset e fasonerisë në Fier kërkojnë të mos zvarriten hetimet, reagon Prokuroria: Çështja është nën hetim

Punonjëset e fasonerisë në Fier kërkojnë të mos zvarriten hetimet, reagon Prokuroria: Çështja është nën hetim

Shqipëri
“Plagosje e lehtë me dashje”, Prokuroria mbyll hetimet për dhunën ndaj fisit Maja

“Plagosje e lehtë me dashje”, Prokuroria mbyll hetimet për dhunën ndaj fisit Maja

Shqipëri
Merret në mbrojtje një tjetër prokurore në Shqipëri, zbërthehen planet e Laert Haxhiut

Merret në mbrojtje një tjetër prokurore në Shqipëri, zbërthehen planet e Laert Haxhiut

Shqipëri
Prokuroria nis hetimet për 33-vjeçarin nga Haraçina që dyshohet për tentim vrasje ndaj dy personave

Prokuroria nis hetimet për 33-vjeçarin nga Haraçina që dyshohet për tentim vrasje ndaj dy personave

Maqedonia e Veriut
Një muaj paraburgim ndaj një personi në Ferizaj, për posedim të substancave narkotike

Një muaj paraburgim ndaj një personi në Ferizaj, për posedim të substancave narkotike

Drejtësi
Tomë Gashi bëhet avokat i të përfshirit në përleshjen në “Bon Vivant”

Tomë Gashi bëhet avokat i të përfshirit në përleshjen në “Bon Vivant”

Kosovë
Çitaku: Prokuroria të hetojë të gjitha rastet e korrupsionit dhe skandaleve në Qeverinë Kurti

Çitaku: Prokuroria të hetojë të gjitha rastet e korrupsionit dhe skandaleve në Qeverinë Kurti

Kosovë
Mbyllen hetimet për tragjedinë e Himarës ku humbi jetën 7-vjeçarja, shkojnë për gjykim nëntë persona

Mbyllen hetimet për tragjedinë e Himarës ku humbi jetën 7-vjeçarja, shkojnë për gjykim nëntë persona

Shqipëri
“Luftimi” i korrupsionit zyrtar ndaj personave jozyrtarë, huqjet e prokurorisë dhe gjykatës

“Luftimi” i korrupsionit zyrtar ndaj personave jozyrtarë, huqjet e prokurorisë dhe gjykatës

Drejtësi
Peci: Vilat e gurit në Rugovë janë ndërtuar në tokën e shtetit, shtatë muaj nga denoncimi nuk ka reagim nga Prokuroria

Peci: Vilat e gurit në Rugovë janë ndërtuar në tokën e shtetit, shtatë muaj nga denoncimi nuk ka reagim nga Prokuroria

Kosovë
Harta e re gjyqësore në Shqipëri, shkrihen nëntë gjykata të shkallës së parë

Harta e re gjyqësore në Shqipëri, shkrihen nëntë gjykata të shkallës së parë

Shqipëri
IKD: Drejtësia dështoi në luftimin e korrupsionit

IKD: Drejtësia dështoi në luftimin e korrupsionit

Drejtësi
(Mos)deklarimi i pasurisë, mbi 60 kallëzime penale ndaj zyrtarëve publikë për këtë vit

(Mos)deklarimi i pasurisë, mbi 60 kallëzime penale ndaj zyrtarëve publikë për këtë vit

Financa
Rasti “Brezovica”, përfundon aksioni policor në disa komuna të Kosovës

Rasti “Brezovica”, përfundon aksioni policor në disa komuna të Kosovës

Elfije Boletini
Gjykata e Elbasanit lë në paraburgim “spiunen” ruse, avokati: Po shkelet ligji

Gjykata e Elbasanit lë në paraburgim “spiunen” ruse, avokati: Po shkelet ligji

Shqipëri
Vrau ish-gruan, prokuroria e Fierit kërkon burg përjetë për Elton Metën

Vrau ish-gruan, prokuroria e Fierit kërkon burg përjetë për Elton Metën

Shqipëri
Për 24 orë, janë ngritur 67 aktakuza kundër 79 personave

Për 24 orë, janë ngritur 67 aktakuza kundër 79 personave

Drejtësi
Dështim në mbledhjen e provave në rastin e dhunimit të 11-vjeçares, RrGK: Të merren masa disiplinore ndaj prokurorëve

Dështim në mbledhjen e provave në rastin e dhunimit të 11-vjeçares, RrGK: Të merren masa disiplinore ndaj prokurorëve

Kosovë