LAJMI I FUNDIT:

Prokuroria Themelore Publike - Maqedoni

98 Artikuj

Prokuroria kërkon ndalimin e personit që dyshohet se ka kryer tradhti bashkëshortore me të mitur

Prokuroria kërkon ndalimin e personit që dyshohet se ka kryer tradhti bashkëshortore me të mitur

Kronikë e Zezë
PTHP Maqedoni ka ngritur kallëzim penal kundër 26 personave për shpërdorim të pozitës

PTHP Maqedoni ka ngritur kallëzim penal kundër 26 personave për shpërdorim të pozitës

Kronikë e Zezë
Është ndalur një person për ndërhyrjen në M-NAV

Është ndalur një person për ndërhyrjen në M-NAV

Maqedonia e Veriut
30 ditë paraburgim për katër të dyshuarit për vrasjen e Vanjës dhe Pançes

30 ditë paraburgim për katër të dyshuarit për vrasjen e Vanjës dhe Pançes

Maqedonia e Veriut
PTHP Maqedoni: Vrasja e dyfishtë nuk ka prapavi etnike

PTHP Maqedoni: Vrasja e dyfishtë nuk ka prapavi etnike

Kronikë e Zezë
Kërkohet paraburgim për tre nga pesë personat e arrestuar për zhdukjen e Vanjës

Kërkohet paraburgim për tre nga pesë personat e arrestuar për zhdukjen e Vanjës

Maqedonia e Veriut
Kujdestaret e Velesit do të kontrollohen nëse i lejojnë fëmijët e kopshtit të përdorin cigare elektrike 

Kujdestaret e Velesit do të kontrollohen nëse i lejojnë fëmijët e kopshtit të përdorin cigare elektrike 

Politikë
Pengoi gazetarët në punën e tyre, kallëzim penal ndaj një personi në Maqedoni

Pengoi gazetarët në punën e tyre, kallëzim penal ndaj një personi në Maqedoni

Kronikë e Zezë
Ruskovska: Kemi paga të mira, por nuk ka të interesuar që duan të punojnë në Prokurori

Ruskovska: Kemi paga të mira, por nuk ka të interesuar që duan të punojnë në Prokurori

Maqedonia e Veriut
PTHP Shkup: Tre pesona hetohen për falsifikime dokumentacioni të veturave dhe shitje ilegale të tyre

PTHP Shkup: Tre pesona hetohen për falsifikime dokumentacioni të veturave dhe shitje ilegale të tyre

Maqedonia e Veriut
PTHP Maqedoni: Nuk ka të dhëna së përfaqësuesja e Eurovisionit kishte qëllim talljen me flamurin

PTHP Maqedoni: Nuk ka të dhëna së përfaqësuesja e Eurovisionit kishte qëllim talljen me flamurin

Maqedonia e Veriut
Prokuroria e RMV-së po heton se pse nuk u mbyll pika e kontrollit teknik ku “kaloi” autobusi fatal i “Besa Transit”

Prokuroria e RMV-së po heton se pse nuk u mbyll pika e kontrollit teknik ku “kaloi” autobusi fatal i “Besa Transit”

Maqedonia e Veriut
Zekiri dyshohet të jetë personi i kërkuar nga Prokuroria për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Zekiri dyshohet të jetë personi i kërkuar nga Prokuroria për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Politikë
Prokuroria e Maqedonisë kërkon që të kyçet në procesin e identifikimit të viktimave nga aksidenti i autobusit në Bullgari

Prokuroria e Maqedonisë kërkon që të kyçet në procesin e identifikimit të viktimave nga aksidenti i autobusit në Bullgari

Kronikë e Zezë
PTHP-ja raporton për parregullsi gjatë procesit zgjedhor në RMV

PTHP-ja raporton për parregullsi gjatë procesit zgjedhor në RMV

Zgjedhjet 2020
Joveski: Të gjithë ata që kanë dëshmi për rastin “Haraçi”, t’i dorëzojnë në prokurori

Joveski: Të gjithë ata që kanë dëshmi për rastin “Haraçi”, t’i dorëzojnë në prokurori

Maqedonia e Veriut
Prokuroria ngrit akuzë kundër ish-kryetarit të Negotinës

Prokuroria ngrit akuzë kundër ish-kryetarit të Negotinës

Amir Jakupi
Prokuroria pozitivisht është përgjigjur në 12 kërkesat për amnisti

Prokuroria pozitivisht është përgjigjur në 12 kërkesat për amnisti

Amir Jakupi
Kallëzim penal për dy shkupjanë dhe një grek, trafikonin migrantë

Kallëzim penal për dy shkupjanë dhe një grek, trafikonin migrantë

Gjyqësi
Ivanova: Bllokimin e xhirollogarisë e kuptova kur shkova të paguaj tatimin

Ivanova: Bllokimin e xhirollogarisë e kuptova kur shkova të paguaj tatimin

Amir Jakupi
Ministria e Brendshme nuk do të jep informacion para se Gruevski të merr azil

Ministria e Brendshme nuk do të jep informacion para se Gruevski të merr azil

Amir Jakupi
Prokuroria Themelore Publike ka hapur lëndë për punën e një spitali privat në Shkup

Prokuroria Themelore Publike ka hapur lëndë për punën e një spitali privat në Shkup

Amir Jakupi
MPB ngre padi penale kundër këshilltarit të Nikolla Gruevskit

MPB ngre padi penale kundër këshilltarit të Nikolla Gruevskit

Amir Jakupi
Lehtësohen akuzat për ngjarjet e 27 prillit

Lehtësohen akuzat për ngjarjet e 27 prillit

Amir Jakupi