LAJMI I FUNDIT:

Prishtina

485 Artikuj

Shiu me baltë si pasojë pluhurit saharian – pamje nga Prishtina

Shiu me baltë si pasojë pluhurit saharian – pamje nga Prishtina

Kosovë
“Kaosi i përbashkët”, hulumtim nga “Preportr”: Prishtina dhe Tirana po transformohen në dëm të hapësirave publike

“Kaosi i përbashkët”, hulumtim nga “Preportr”: Prishtina dhe Tirana po transformohen në dëm të hapësirave publike

Kosovë
Musliu: Në shkarkimin tim ka gisht Lumir Abdixhiku

Musliu: Në shkarkimin tim ka gisht Lumir Abdixhiku

Prishtina
Përgatitjet për Lojërat Mesdhetare të vitit 2030, projektet e reja për kryeqytetin

Përgatitjet për Lojërat Mesdhetare të vitit 2030, projektet e reja për kryeqytetin

Elfije Boletini
Mori lëndime të rënda pasi i ra kulmi i ndërtesës së komunës, nga Emergjenca flasin për gjendjen e pacientes

Mori lëndime të rënda pasi i ra kulmi i ndërtesës së komunës, nga Emergjenca flasin për gjendjen e pacientes

Kosovë
Policia jep detaje për rënien e kulmit të ndërtesës së Komunës së Prishtinës, një femër e lënduar dërgohet në QKUK

Policia jep detaje për rënien e kulmit të ndërtesës së Komunës së Prishtinës, një femër e lënduar dërgohet në QKUK

Prishtina
Bie kulmi i ndërtesës së Komunës në Prishtinë, një i lënduar dërgohet në emergjencë

Bie kulmi i ndërtesës së Komunës në Prishtinë, një i lënduar dërgohet në emergjencë

Kosovë
Kamerat në Prishtinë, Sogojeva: AIP do të jetë gardian i privatësisë së qytetarëve

Kamerat në Prishtinë, Sogojeva: AIP do të jetë gardian i privatësisë së qytetarëve

Siguri
Statovci: Rama të bëj zgjidhje për komunikacionin fillimisht, pastaj të merret me sheshet

Statovci: Rama të bëj zgjidhje për komunikacionin fillimisht, pastaj të merret me sheshet

Prishtina
Luani që ishte strehuar në Kosovë po “emigron” për diku tjetër

Luani që ishte strehuar në Kosovë po “emigron” për diku tjetër

Interesante
Rama injoron protestat për hapjen e rrugës “Xhorxh Bush”: Prishtina është e qytetarëve

Rama injoron protestat për hapjen e rrugës “Xhorxh Bush”: Prishtina është e qytetarëve

Prishtina
Ankesat e qytetarëve për vonesa të autobusëve, flasin nga Trafiku Urban

Ankesat e qytetarëve për vonesa të autobusëve, flasin nga Trafiku Urban

Kosovë
Dhjetë arsyet pse duhet të vizitohet Kosova në vitin 2024 sipas blogerëve të huaj

Dhjetë arsyet pse duhet të vizitohet Kosova në vitin 2024 sipas blogerëve të huaj

Ismail Jakupi
Kaos në komunikacion, por Rama shfaqet duke luajtur “Abëzzz” në TikTok

Kaos në komunikacion, por Rama shfaqet duke luajtur “Abëzzz” në TikTok

Virale
Bllokohet Prishtina, krijohen kolona të gjata në disa rrugë të kryeqytetit

Bllokohet Prishtina, krijohen kolona të gjata në disa rrugë të kryeqytetit

Prishtina
Prishtina, Fushë Kosova, Obiliqi dhe Drenasi do përballen me reduktime të ujit, shkak reshjet e shiut

Prishtina, Fushë Kosova, Obiliqi dhe Drenasi do përballen me reduktime të ujit, shkak reshjet e shiut

Të Tjera
Pse pati rënie të shitjes së banesave këtë vit?

Pse pati rënie të shitjes së banesave këtë vit?

Kosovë
​Prishtina me atmosferë të festave të fundvitit

​Prishtina me atmosferë të festave të fundvitit

Komunat
Çedomir Jovanoviq në Prishtinë, thotë se ka biseduar me Kurtin: Për Kosovën duhet thënë e vërteta

Çedomir Jovanoviq në Prishtinë, thotë se ka biseduar me Kurtin: Për Kosovën duhet thënë e vërteta

Kosovë
Qytetarët e Prishtinës lirohen nga taksa në transaksion të pronës

Qytetarët e Prishtinës lirohen nga taksa në transaksion të pronës

Prishtina
Prishtina e mbuluar me borë, pamje nga kryeqyteti

Prishtina e mbuluar me borë, pamje nga kryeqyteti

Kosovë
Nxënësit e Prishtinës sjellin në jetë drunjtë në ekspozitën artistike për mbrojtjen e pyjeve

Nxënësit e Prishtinës sjellin në jetë drunjtë në ekspozitën artistike për mbrojtjen e pyjeve

Prishtina
Policia njofton për dy raste të dhunës në familje

Policia njofton për dy raste të dhunës në familje

Kronika e Zezë
Vazhdon problemi me ujë të pijshëm, KRU “Prishtina” përmes hartave rikujton zonat që furnizohen nga Badoci

Vazhdon problemi me ujë të pijshëm, KRU “Prishtina” përmes hartave rikujton zonat që furnizohen nga Badoci

Ekonomi