LAJMI I FUNDIT:
Prishtina °

Java teatrale në Prishtinë

Java teatrale në Prishtinë

Këtë javë në Prishtinë do të ketë shfaqje teatrale, ku do të luajnë aktorë të njohur.

Me datën 13 qershor në teatrin Oda do të prezantohet shfaqja “Të Bardhët”, duke filluar nga ora 22:00.
Shfaqja e shkruar nga Steven Leigh Morris dhe me regji nga Besim Ugzmajli, do të përformohet nga aktorët Shpëtim Selmani, Verona Koxha dhe Bujar Ahmeti.

Njoftimi i plotë:
Teatri ODA
TË BARDHËT
E enjte, 13 qershor I ora 20:00
Rezervimet: 038/049 246555
Nga: Steven Leigh Morris; Regjia: Besim Ugzmajli
Aktorë: Shpëtim Selmani, Verona Koxha, Bujar Ahmeti


Në ditën e shtunë me datë 15, duke filluar nga ora 12:00 dhe 13:00 do të prezantohet shfaqja “Përralla palidhje” shfaqje për fëmijë.
Në këtë shfaqje teatrale do të për formojnë Arta Lahu, Ermal Sadiku, Leonit Maloku dhe Vjosa Tasholli. Shfaqja është e destinuar për publikun me moshë +7 vjet.
Sipas The Stinky Cheese Man and Other Fairy Stupid Tales nga Jon Scieszka dhe Lane Smithm, ndërsa dramatizimi dhe regjia nga Besfort Idrizi, dizajni vizual nga Bllagovesta Vasileva dhe muzika nga Tomor Kuçi.

Njoftimi i plotë:
Teatri Dodona
E shtunë 15 qershor 2024
Ora 12:00 dhe 13:00
“Përralla palidhje” shfaqje për fëmijë.
Sipas The Stinky Cheese Man and Other Fairy Stupid Tales nga Jon Scieszka dhe Lane Smith
Dramatizimi dhe regjia: Besfort Idrizi
Dizajni vizual: Bllagovesta Vasileva
Muzika:Tomor Kuçi
Në këtë shfaqje teatrale do të përformojnë Arta Lahu, Ermal Sadiku, Leonit Maloku dhe Vjosa Tasholli. Shfaqja është e destinuar për publikun me moshë +7 vjet.
Mjeshter i dritave: Skender Latifi
Teknik skene: Bedri Maloku, Fadil bekteshi dhe Albert Gashi
Shfaqja është e destinuar për publikun me moshë +7 vjet.

Në trend

Më shumë
Kolapsi me internet, preket edhe Kosova

Kolapsi me internet, preket edhe Kosova

Lajme
Djegia e veturave në lagjen “Marigona Rezidence”, policia jep detaje

Djegia e veturave në lagjen “Marigona Rezidence”, policia jep detaje

Kronika e Zezë
Ikjet e Faton Hajrizit, fajin ia linte shtetit për mos risocializimin e tij  – çfarë thoshte ai për Telegrafin kur vuante dënimin në Burgun e Sigurisë së Lartë?

Ikjet e Faton Hajrizit, fajin ia linte shtetit për mos risocializimin e tij – çfarë thoshte ai për Telegrafin kur vuante dënimin në Burgun e Sigurisë së Lartë?

Elfije Boletini
Flet për herë të parë pas kolapsit botëror, CEO i Crowdstrike: Kemi hasur në një defekt, por kemi gjetur një zgjidhje për problemin

Flet për herë të parë pas kolapsit botëror, CEO i Crowdstrike: Kemi hasur në një defekt, por kemi gjetur një zgjidhje për problemin

Teknologji
Ylli i Man Cityt 'ëndërron' të bashkohet me Mbappen në Real Madrid

Ylli i Man Cityt 'ëndërron' të bashkohet me Mbappen në Real Madrid

Ndërkombëtare
MPB-ja e Serbisë: Faton Hajrizi edhe zyrtarisht i dyshuari kryesor për vrasjen e policit serb në Lloznicë

MPB-ja e Serbisë: Faton Hajrizi edhe zyrtarisht i dyshuari kryesor për vrasjen e policit serb në Lloznicë

Serbia
Kalo në kategori