LAJMI I FUNDIT:

Policia e Shqipërisë

336 Artikuj

Gazetari: Për të marrë një gradë në policinë shqiptare paguhen para, ndikon dhe krimi

Gazetari: Për të marrë një gradë në policinë shqiptare paguhen para, ndikon dhe krimi

Shqipëri
Megaoperacion kundër trafikut të qenieve njerëzore në Shqipëri, lëshohen rreth 26 urdhër-arreste

Megaoperacion kundër trafikut të qenieve njerëzore në Shqipëri, lëshohen rreth 26 urdhër-arreste

Shqipëri
Ekspertët e sigurisë në Shqipëri: Luftimi i drogës në shkolla kërkon ndërhyrje jo vetëm policore

Ekspertët e sigurisë në Shqipëri: Luftimi i drogës në shkolla kërkon ndërhyrje jo vetëm policore

Shqipëri
I akuzuar për trafik droge nga autoritetet italiane, arrestohet 26-vjeçari në Durrës

I akuzuar për trafik droge nga autoritetet italiane, arrestohet 26-vjeçari në Durrës

Shqipëri
Shqipëri: Pastrimi i policisë, vetingun e kaluan tetë drejtues, vetëm një përjashtohet

Shqipëri: Pastrimi i policisë, vetingun e kaluan tetë drejtues, vetëm një përjashtohet

Shqipëri
“Si nuk u dëgjua zhurma e armës?”, eksperti i sigurisë ngre dyshime mbi vetëvrasjen e nënkomisarit të Policisë në Durrës

“Si nuk u dëgjua zhurma e armës?”, eksperti i sigurisë ngre dyshime mbi vetëvrasjen e nënkomisarit të Policisë në Durrës

Shqipëri
Vetëvrasja e policit në Durrës, eksperti: 35 vite në shërbim, e hodhën në rrugë brenda ditës

Vetëvrasja e policit në Durrës, eksperti: 35 vite në shërbim, e hodhën në rrugë brenda ditës

Shqipëri
Detaje për vetëvrasjen e policit në Shqipëri: I dënuar nga gjykata për plagosjen e fqinjit

Detaje për vetëvrasjen e policit në Shqipëri: I dënuar nga gjykata për plagosjen e fqinjit

Shqipëri
Strukturë pushimi dhe trajnimi për Policinë e Shqipërisë dhe Kosovës, Balla me Sveçlën në Vlorë

Strukturë pushimi dhe trajnimi për Policinë e Shqipërisë dhe Kosovës, Balla me Sveçlën në Vlorë

Shqipëri
Vritet 52-vjeçari në Burrel, autori vetëdorëzohet në polici: Mora hakun e vajzës

Vritet 52-vjeçari në Burrel, autori vetëdorëzohet në polici: Mora hakun e vajzës

Shqipëri
Përfundon operacioni i evakuim-shpëtimit në Lushnje, mbi 40 qytetarë dërgohen në spital

Përfundon operacioni i evakuim-shpëtimit në Lushnje, mbi 40 qytetarë dërgohen në spital

Shqipëri
Pamje dramatike pasi zjarri përfshiu qendrën tregtare në Shqipëri, qytetarët zbresin duke u varur nga jashtë godinës

Pamje dramatike pasi zjarri përfshiu qendrën tregtare në Shqipëri, qytetarët zbresin duke u varur nga jashtë godinës

Shqipëri
Marrëveshje Shqipëri-Francë për forcimin e bashkëpunimit policor në fushën balistike

Marrëveshje Shqipëri-Francë për forcimin e bashkëpunimit policor në fushën balistike

Shqipëri
Derisa po peshkonte, 65-vjeçari nga Mitrovica bie aksidentalisht në lumin Buna

Derisa po peshkonte, 65-vjeçari nga Mitrovica bie aksidentalisht në lumin Buna

Kronika e Zezë
Arrestohet mjeku i Akademisë së Sigurisë në Tiranë, kërkonte 20 euro për një raport

Arrestohet mjeku i Akademisë së Sigurisë në Tiranë, kërkonte 20 euro për një raport

Shqipëri
Arrestohen në flagrancë dy punonjës policie në Rinas, i morën ryshfet udhëtares

Arrestohen në flagrancë dy punonjës policie në Rinas, i morën ryshfet udhëtares

Shqipëri
Turisti gjerman humb rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Turisti gjerman humb rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Shqipëri
Plagosje me armë zjarri në Shkodër, policia jep detajet

Plagosje me armë zjarri në Shkodër, policia jep detajet

Shqipëri
Rrahu bashkëshorten dhe vajzën, arrestohet 46-vjeçari në Gjirokastër

Rrahu bashkëshorten dhe vajzën, arrestohet 46-vjeçari në Gjirokastër

Shqipëri
Nga Egjipti në Sarandë për të vjedhur një velierë, policia e Vlorës prangos 4 egjiptianë

Nga Egjipti në Sarandë për të vjedhur një velierë, policia e Vlorës prangos 4 egjiptianë

Shqipëri
Dy qytetarë të Kosovës të vdekur në aksidentin në tunelin e Kalimashit

Dy qytetarë të Kosovës të vdekur në aksidentin në tunelin e Kalimashit

Kronika e Zezë
Plagosje te Plazhi në Durrës

Plagosje te Plazhi në Durrës

Shqipëri
Lezhë, polici vetëvritet me armën e shërbimit pasi mësoi se vuante nga një sëmundje e rëndë

Lezhë, polici vetëvritet me armën e shërbimit pasi mësoi se vuante nga një sëmundje e rëndë

Shqipëri
Zbardhen përgjimet e megaoperacionit “Tempulli”, si agjenti “fundosi” shpërndarësit e drogës në Elbasan

Zbardhen përgjimet e megaoperacionit “Tempulli”, si agjenti “fundosi” shpërndarësit e drogës në Elbasan

Shqipëri