LAJMI I FUNDIT:

Pneumonia

30 Artikuj

Nga ftohja e zakonshme te kolla e mirë – sëmundjet sezonale që mund t’jua prishin festat

Nga ftohja e zakonshme te kolla e mirë – sëmundjet sezonale që mund t’jua prishin festat

Shëndetësi Lajme
A po e përfshin Evropën “pneumonia misterioze” e Kinës? Holanda sheh një rritje alarmante të rasteve të ngjashme, Britania po e përcjell situatën ‘me vëmendje’

A po e përfshin Evropën “pneumonia misterioze” e Kinës? Holanda sheh një rritje alarmante të rasteve të ngjashme, Britania po e përcjell situatën ‘me vëmendje’

Nga Bota
Çfarë dihet për shpërthimin e “pneumonisë misterioze” në Kinë?

Çfarë dihet për shpërthimin e “pneumonisë misterioze” në Kinë?

Azia
Pamje që tregojnë spitalet e mbushura plot me fëmijë pas shpërthimit të “pneumonisë misterioze” në Kinë

Pamje që tregojnë spitalet e mbushura plot me fëmijë pas shpërthimit të “pneumonisë misterioze” në Kinë

Azia
Ftohja virusale duhet të kurohet për të paktën shtatë ditë: Përndryshe, mund të shfaqen komplikime dhe sëmundje më të rënda

Ftohja virusale duhet të kurohet për të paktën shtatë ditë: Përndryshe, mund të shfaqen komplikime dhe sëmundje më të rënda

Këshilla mjekësore
Katër gjendje të rënda që mund të shoqërohen me ndryshime në buzë

Katër gjendje të rënda që mund të shoqërohen me ndryshime në buzë

Këshilla mjekësore
Pneumonia: Pesë shenja paralajmëruese që mushkëritë po dëmtohen nga COVID-19

Pneumonia: Pesë shenja paralajmëruese që mushkëritë po dëmtohen nga COVID-19

Shëndetësi Lajme
Pneumonia si pasojë e coronavirusit mund të jetë fatale, mposhteni atë me ndihmën e jodit

Pneumonia si pasojë e coronavirusit mund të jetë fatale, mposhteni atë me ndihmën e jodit

Shëndetësi Lajme
Ngjyra e lëkurës zbulon pneumoni: Një vështrim në fytyrë mund të vërejë një simptomë të rëndësishme

Ngjyra e lëkurës zbulon pneumoni: Një vështrim në fytyrë mund të vërejë një simptomë të rëndësishme

Të tjera
De Rossi shërohet nga COVID-19

De Rossi shërohet nga COVID-19

Ndërkombëtare
De Rossi lëshohet nga spitali, ku qëndroi nga 9 prilli pasi kishte zhvilluar pneumoni nga COVID-19

De Rossi lëshohet nga spitali, ku qëndroi nga 9 prilli pasi kishte zhvilluar pneumoni nga COVID-19

Ndërkombëtare
Pneumonia: Si ta parandaloni infektimin?

Pneumonia: Si ta parandaloni infektimin?

Shëndetësi Lajme
Kazakistani demanton lajmin e qeverisë kineze kinse vendi po përballet me një shpërthim të panjohur, i cili është më vdekjeprurës se COVID-19

Kazakistani demanton lajmin e qeverisë kineze kinse vendi po përballet me një shpërthim të panjohur, i cili është më vdekjeprurës se COVID-19

Nga Bota
Zyrtarët kinezë paralajmërojnë për një ‘pneumoni të panjohur’ në Kazakistan, që është më vdekjeprurëse sesa coronavirusi

Zyrtarët kinezë paralajmërojnë për një ‘pneumoni të panjohur’ në Kazakistan, që është më vdekjeprurëse sesa coronavirusi

Nga Bota
Babai i dy fëmijëve shërohet dhe rikthehet në shtëpi, ishte prekur me COVID-19, pneumoni – kishte pësuar edhe dy sulme në tru

Babai i dy fëmijëve shërohet dhe rikthehet në shtëpi, ishte prekur me COVID-19, pneumoni – kishte pësuar edhe dy sulme në tru

Nga Bota
Çka është pneumonia dhe si trajtohet?

Çka është pneumonia dhe si trajtohet?

Temat Javore
Elton John largohet nga koncerti me lot në sy pasi i shteret zëri për shkak të sëmundjes

Elton John largohet nga koncerti me lot në sy pasi i shteret zëri për shkak të sëmundjes

Muzikë
Rasti i parë në botë: Një burrë diagnostikohet me sëmundjen e jorganëve me pupla

Rasti i parë në botë: Një burrë diagnostikohet me sëmundjen e jorganëve me pupla

Shëndetësi Lajme
Pneumonia vret një fëmijë çdo 39 sekonda

Pneumonia vret një fëmijë çdo 39 sekonda

Shëndetësi Lajme
Bronkiti apo inflamacioni i mushkërive – si të konstatoni më së lehti cili është problemi

Bronkiti apo inflamacioni i mushkërive – si të konstatoni më së lehti cili është problemi

Shëndetësi Lajme
Futja e gishtit në hundë mund ta shpërndajë pneumoninë

Futja e gishtit në hundë mund ta shpërndajë pneumoninë

Shëndetësi Lajme
Ronaldo është lëshuar në shtëpi pas katër ditësh në spital

Ronaldo është lëshuar në shtëpi pas katër ditësh në spital

Po Flitet
Ronaldo thotë se është në gjendje të mirë shëndetësore

Ronaldo thotë se është në gjendje të mirë shëndetësore

Po Flitet
Ronaldo i shtrirë në spital që nga e premtja, vuan nga pneumonia

Ronaldo i shtrirë në spital që nga e premtja, vuan nga pneumonia

Po Flitet