LAJMI I FUNDIT:

Peter Stano

286 Artikuj

BE-ja nuk toleron sjellje që rrezikojnë sovranitetin e Bosnje dhe Hercegovinës

BE-ja nuk toleron sjellje që rrezikojnë sovranitetin e Bosnje dhe Hercegovinës

Bosnja
Çka do të bëhet me paratë e marra nga institucionet serbe në veri?

Çka do të bëhet me paratë e marra nga institucionet serbe në veri?

Kosovë
BE: Mbyllja e degëve të bankës serbe në veri të Kosovës, veprim i pakoordinuar dhe përshkallëzues

BE: Mbyllja e degëve të bankës serbe në veri të Kosovës, veprim i pakoordinuar dhe përshkallëzues

Kosovë
BE reagon për draft statutin e paralajmëruar nga Kosova për Asociacionin

BE reagon për draft statutin e paralajmëruar nga Kosova për Asociacionin

Kosovë
Përfundon pa marrëveshje takimi për dinarin, Bislimi: Nuk pres takime të tjera për këtë temë

Përfundon pa marrëveshje takimi për dinarin, Bislimi: Nuk pres takime të tjera për këtë temë

Kosovë
Kosova dhe Serbia sërish përballen për dinarin në Bruksel

Kosova dhe Serbia sërish përballen për dinarin në Bruksel

Kosovë
Refuzimi i hyrjes në Kosovë për patriarkun serb, Stano: Kosova shkeli marrëveshjen për vizitat zyrtare

Refuzimi i hyrjes në Kosovë për patriarkun serb, Stano: Kosova shkeli marrëveshjen për vizitat zyrtare

Kosovë
Kosova dhe Serbia të mërkurën diskutojnë sërish për dinarin në Bruksel

Kosova dhe Serbia të mërkurën diskutojnë sërish për dinarin në Bruksel

Kosovë
BE afër finalizimit të raportit për çështjen e masave ndaj Kosovës

BE afër finalizimit të raportit për çështjen e masave ndaj Kosovës

Kosovë
Hoxha: Peter Stano po e luan rolin e “kaubojit”

Hoxha: Peter Stano po e luan rolin e “kaubojit”

Kosovë
Stano: Për largimin e masave vendosin shtetet anëtare të BE-së, jo politikanët e Kosovës

Stano: Për largimin e masave vendosin shtetet anëtare të BE-së, jo politikanët e Kosovës

Kosovë
Stano për strukturat paralele: BE në Kosovë mbështet një strukturë të vetme institucionale sipas kornizës së saj ligjore

Stano për strukturat paralele: BE në Kosovë mbështet një strukturë të vetme institucionale sipas kornizës së saj ligjore

Kosovë
A dështoi Lajçak në procesin e dialogut? Stano: Rezultatet nuk janë dështim i tij, por i palëve

A dështoi Lajçak në procesin e dialogut? Stano: Rezultatet nuk janë dështim i tij, por i palëve

Kosovë
“Familjarët po vdesin me sy hapur”, Deklarata për të zhdukurit mbeti vetëm në letër

“Familjarët po vdesin me sy hapur”, Deklarata për të zhdukurit mbeti vetëm në letër

Kosovë
Të enjten në Bruksel, takimi i kryenegociatorëve për dinarin serb

Të enjten në Bruksel, takimi i kryenegociatorëve për dinarin serb

Kosovë
Stano: Për masat ndaj Kosovës vendos Këshilli i Ministrave në bazë të raportit të Borrellit

Stano: Për masat ndaj Kosovës vendos Këshilli i Ministrave në bazë të raportit të Borrellit

Kosovë
BE-ja zyrtarisht kushtëzon integrimin e Serbisë me normalizimin e raporteve me Kosovën

BE-ja zyrtarisht kushtëzon integrimin e Serbisë me normalizimin e raporteve me Kosovën

Kosovë
Stano: Shqetësues arrestimi i zyrtarëve policorë të Kosovës nga Serbia

Stano: Shqetësues arrestimi i zyrtarëve policorë të Kosovës nga Serbia

Kosovë
11-vjet nga marrëveshja e nënshkruar nga Thaçi dhe Daçiq, deklarohet Stano: Themelimi i Asociacionit, ndër çështjet më urgjente

11-vjet nga marrëveshja e nënshkruar nga Thaçi dhe Daçiq, deklarohet Stano: Themelimi i Asociacionit, ndër çështjet më urgjente

Kosovë
Nesër takimi i kryenegociatorëve në Bruksel, BE-ja pret marrëveshje për dinarin, LVV insiston në Rregulloren e BQK-së

Nesër takimi i kryenegociatorëve në Bruksel, BE-ja pret marrëveshje për dinarin, LVV insiston në Rregulloren e BQK-së

Kosovë
Reagon BE-ja: Serbia shkeli marrëveshjen për lëvizjen e lirë, i bëjmë thirrje të përmbahet nga veprime të tilla

Reagon BE-ja: Serbia shkeli marrëveshjen për lëvizjen e lirë, i bëjmë thirrje të përmbahet nga veprime të tilla

Kosovë
Krasniqi kritikon Stanon: Heshtje kur Serbia shkel marrëveshjet, për Kosovën flasin edhe për shpronësimin e tokës

Krasniqi kritikon Stanon: Heshtje kur Serbia shkel marrëveshjet, për Kosovën flasin edhe për shpronësimin e tokës

Kosovë
BE nuk komenton paralajmërimet e Serbisë për të penguar Kosovën drejt Këshillit të Evropës

BE nuk komenton paralajmërimet e Serbisë për të penguar Kosovën drejt Këshillit të Evropës

Kosovë
BE: Asociacioni duhet zbatuar urgjentisht – Kosova rrezikon rrugëtimin evropian nëse nuk e bënë këtë

BE: Asociacioni duhet zbatuar urgjentisht – Kosova rrezikon rrugëtimin evropian nëse nuk e bënë këtë

Kosovë