LAJMI I FUNDIT:

Perimet

83 Artikuj

Gjërat që nuk i bëni e që jua dëmtojnë sistemin imunitar

Gjërat që nuk i bëni e që jua dëmtojnë sistemin imunitar

Këshilla mjekësore
Brokoli fsheh sekretin e rinisë? Studimet zbulojnë diçka interesante

Brokoli fsheh sekretin e rinisë? Studimet zbulojnë diçka interesante

Shëndetësi Lajme
Si ta parandaloni kataraktin: Këshilla, dietë dhe ndryshime në stilin e jetesës

Si ta parandaloni kataraktin: Këshilla, dietë dhe ndryshime në stilin e jetesës

Këshilla mjekësore
Dëshironi bark të rrafshët? Eliminoni këto perime nga dieta juaj

Dëshironi bark të rrafshët? Eliminoni këto perime nga dieta juaj

Këshilla Lifestyle
Një truk para konsumimit të vaktit ndihmon në djegien e yndyrës

Një truk para konsumimit të vaktit ndihmon në djegien e yndyrës

Ushqim i shëndetshëm
Tetë shprehi të mëngjesit që po e dëmtojnë trupin tuaj

Tetë shprehi të mëngjesit që po e dëmtojnë trupin tuaj

Këshilla mjekësore
Perimet për turshi, sivjet çmimet ‘të paprekshme’

Perimet për turshi, sivjet çmimet ‘të paprekshme’

Financa
Rriten çmimet e perimeve në Prishtinë, ankohen qytetarët

Rriten çmimet e perimeve në Prishtinë, ankohen qytetarët

Financa
Çfarë të hani kur trupi juaj dëshiron sheqer dhe ëmbëlsira

Çfarë të hani kur trupi juaj dëshiron sheqer dhe ëmbëlsira

Ushqim i shëndetshëm
Mënyra të thjeshta për të shkrirë dhjamin e barkut pa ushtrime

Mënyra të thjeshta për të shkrirë dhjamin e barkut pa ushtrime

Sport / Fitnes
Katër arsye pse Elizabeth Hurley ka një figurë fantastike në moshën 58 vjeçare

Katër arsye pse Elizabeth Hurley ka një figurë fantastike në moshën 58 vjeçare

Bukuri dhe Kujdes
Shprehitë që mund t’ju ndihmojnë të humbni kilogramë

Shprehitë që mund t’ju ndihmojnë të humbni kilogramë

Këshilla Lifestyle
Shprehitë e përditshme që do t’ju ndihmojnë të tretni shpejt yndyrën

Shprehitë e përditshme që do t’ju ndihmojnë të tretni shpejt yndyrën

Këshilla Lifestyle
Produktet e pasura me lëndën ushqyese të trurit

Produktet e pasura me lëndën ushqyese të trurit

Të njohim produktet
Ekziston mënyra që fëmijët t’i bindni t’i duan perimet

Ekziston mënyra që fëmijët t’i bindni t’i duan perimet

Fëmija juaj
Ngrënia në orët e vonshme është më e dëmshme se ç’kemi menduar më parë

Ngrënia në orët e vonshme është më e dëmshme se ç’kemi menduar më parë

Këshilla mjekësore
A janë lëngjet e shtrydhura më të shëndetshme sesa konsumimi i frutave dhe perimeve të plota

A janë lëngjet e shtrydhura më të shëndetshme sesa konsumimi i frutave dhe perimeve të plota

Mjekësi alternative
Mënyra më e keqe për të përgatitur perimet

Mënyra më e keqe për të përgatitur perimet

Të njohim produktet
Sodë buke në vend të pesticideve: Mbroni frutat dhe perimet nga kalbja në këtë mënyrë!

Sodë buke në vend të pesticideve: Mbroni frutat dhe perimet nga kalbja në këtë mënyrë!

Kopshtaria
Si t’i duan fëmijët perimet?

Si t’i duan fëmijët perimet?

Këshilla për prindër
Pesë ushqimet që preferohet t’i përfshini në dietën tuaj

Pesë ushqimet që preferohet t’i përfshini në dietën tuaj

Ushqimi dhe Dieta
Ngritja e bilirubinës në gjak: Çfarë do të thotë dhe si ndihmohet?

Ngritja e bilirubinës në gjak: Çfarë do të thotë dhe si ndihmohet?

Këshilla mjekësore
Pjesët e shëndetshme të pemëve dhe perimeve të cilat shumica i hedhin poshtë

Pjesët e shëndetshme të pemëve dhe perimeve të cilat shumica i hedhin poshtë

Ushqim i shëndetshëm
Perimet që konsiderohen si aleati më i mirë në uljen e kolesterolit

Perimet që konsiderohen si aleati më i mirë në uljen e kolesterolit

Ushqim i shëndetshëm