LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Afrikës së Jugut

9 Artikuj

Afrika e Jugut fiton me penallti ndaj Kongos, merr vendin e tretë në Kupën e Afrikës

Afrika e Jugut fiton me penallti ndaj Kongos, merr vendin e tretë në Kupën e Afrikës

Përfaqësueset
Shtatë shtetet që nuk kanë pasur të drejtë pjesëmarrje në Kupën e Botës

Shtatë shtetet që nuk kanë pasur të drejtë pjesëmarrje në Kupën e Botës

Përfaqësueset
Nigeria fiton pas penalltive ndaj Afrikës së Jugut për të kaluar në finalen e madhe

Nigeria fiton pas penalltive ndaj Afrikës së Jugut për të kaluar në finalen e madhe

Përfaqësueset
Nigeria mendoi se preku finalen, por VAR kishte plane të tjera – anulohet goli, akordohet penallti në anën tjetër të fushës

Nigeria mendoi se preku finalen, por VAR kishte plane të tjera – anulohet goli, akordohet penallti në anën tjetër të fushës

Përfaqësueset
Afrika e Jugut eliminon Cape Verden në penallti dhe kualifikohet në gjysmëfinale

Afrika e Jugut eliminon Cape Verden në penallti dhe kualifikohet në gjysmëfinale

Përfaqësueset
Afrika e Jugut shkakton befasinë dhe eliminon Marokun nga Kupa e Kombeve të Afrikës

Afrika e Jugut shkakton befasinë dhe eliminon Marokun nga Kupa e Kombeve të Afrikës

Përfaqësueset
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Jose Mourinho i bën thirrje FIFA-s që ta shpëtojë Afrikën nga kombëtaret e tjera

Jose Mourinho i bën thirrje FIFA-s që ta shpëtojë Afrikën nga kombëtaret e tjera

Përfaqësueset
Gjyqtari kurdisi ndeshjen dhe është përjashtuar përjetë nga gjykimi, FIFA vendos që ndeshja të zhvillohet përsëri (Video)

Gjyqtari kurdisi ndeshjen dhe është përjashtuar përjetë nga gjykimi, FIFA vendos që ndeshja të zhvillohet përsëri (Video)

Përfaqësueset