LAJMI I FUNDIT:

Patate

94 Artikuj

Truku për patatet e reja më të shijshme

Truku për patatet e reja më të shijshme

Oreksndjellëse
Byrek me patate pa kore

Byrek me patate pa kore

Nga duart tua
Byrek-Pogaçe me patate: E shijshme dhe kremoze

Byrek-Pogaçe me patate: E shijshme dhe kremoze

Nga duart tua
Darkë e shpejtë në tigan gati në 10 minuta: Është shumë e lirë dhe të ngopë

Darkë e shpejtë në tigan gati në 10 minuta: Është shumë e lirë dhe të ngopë

Pjata kryesore
Qofte krejt të pazakonshme me patate: Ushqim të cilin do ta pëlqeni!

Qofte krejt të pazakonshme me patate: Ushqim të cilin do ta pëlqeni!

Oreksndjellëse
Krem-supa vitaminoze

Krem-supa vitaminoze

Supa
Supë e lehtë me lakër, karota, patate dhe oriz

Supë e lehtë me lakër, karota, patate dhe oriz

Supa
Çfarë nuk shkon me këtë “patate” – torta që nxiti reagime të shumta

Çfarë nuk shkon me këtë “patate” – torta që nxiti reagime të shumta

Fun Lajme
Si e ndryshuan botën patatet?

Si e ndryshuan botën patatet?

Shkencë
Recetë greke për patate të pjekura

Recetë greke për patate të pjekura

Kuzhina e huaj
Konsumimi i ushqimeve që rritin ndjeshëm rrezikun për kancer

Konsumimi i ushqimeve që rritin ndjeshëm rrezikun për kancer

Të njohim produktet
Truk për amvisat që nuk kanë kohë të lirë: qe se përse duhet ta vendosni patatet në makinën e larjes së enëve

Truk për amvisat që nuk kanë kohë të lirë: qe se përse duhet ta vendosni patatet në makinën e larjes së enëve

Bëje vet
Qoftere me patate çfarë nuk i keni provuar kurrë

Qoftere me patate çfarë nuk i keni provuar kurrë

Oreksndjellëse
Patate të pjekura me kos: Drekë e shpejtë me shije të përsosur!

Patate të pjekura me kos: Drekë e shpejtë me shije të përsosur!

Pjata kryesore
Si të pastroni patatet në dhjetë minuta pa pasur nevojë t’i fërkoni

Si të pastroni patatet në dhjetë minuta pa pasur nevojë t’i fërkoni

Bëje vet
Ëmbëlsirë trengjyrëshe pa e pjekur: Desert i lëngshëm dhe i shijshëm sipas recetës së gjyshes!

Ëmbëlsirë trengjyrëshe pa e pjekur: Desert i lëngshëm dhe i shijshëm sipas recetës së gjyshes!

Desert
Lakër dhe patate në tigan: Gatuhet shumë shpejt dhe ka shije që vështirë se do ta harroni!

Lakër dhe patate në tigan: Gatuhet shumë shpejt dhe ka shije që vështirë se do ta harroni!

Nga duart tua
Derisa po pastronin kopshtin hasin në diçka të madhe, çifti nga Zelanda gjejnë pataten që peshon 7.9 kilogramë

Derisa po pastronin kopshtin hasin në diçka të madhe, çifti nga Zelanda gjejnë pataten që peshon 7.9 kilogramë

Interesante
Kjo hile e thjeshtë do t’i bëjë patatet e pjekura tepër krokante

Kjo hile e thjeshtë do t’i bëjë patatet e pjekura tepër krokante

Bëje vet
Përdorni këtë perime të zakonshme për të hequr qafe çdo njollë balte

Përdorni këtë perime të zakonshme për të hequr qafe çdo njollë balte

Bëje vet
A është e sigurt të hani patate të mbira?

A është e sigurt të hani patate të mbira?

Të njohim produktet
Patate në mënyrën portugeze: Nuk keni provuar më të shijshme akoma!

Patate në mënyrën portugeze: Nuk keni provuar më të shijshme akoma!

Kuzhina e huaj
Pite e shpejtë me patate: E shijshme për çdo rast!

Pite e shpejtë me patate: E shijshme për çdo rast!

Kuzhina tradicionale
Këshillat më të mira se si të hiqni lehtë ndryshkun

Këshillat më të mira se si të hiqni lehtë ndryshkun

Bëje vet