LAJMI I FUNDIT:

Fileta pule dhe toptha patatesh të pjekura në furrë – një vakt shumë i shijshëm

Fileta pule dhe toptha patatesh të pjekura në furrë – një vakt shumë i shijshëm

Propozimi i sotëm për drekë është mish pule në një mënyrë paksa të pazakontë

Përbërësit:

▪ 400 gr fileto pule
▪ 100 gram presh
▪ 300 g kunguj të njomë
▪ 6 thelpinj hudhër
▪ 50 gram proshutë
▪ 150ml krem gatimi + 50ml ujë
▪ rreth 100 gram djathë (djathë)
▪ rreth 2 lugë djathë parmigiano
▪ pak kripë dhe piper
▪ 1 lugë pure domate


Për pure patatesh:

▪ 700 gram patate
▪ 2 lugë djathë të grirë

Përgatitja:

Në një tigan të thellë skuqni mishin e bardhë të pulës të grirë hollë në yndyrë.

Kur të jetë skuqur e zhvendosim nga tigani në një pjatë dhe në atë yndyrë skuqim preshin dhe hudhrën.

Më pas shtojmë kungulleshkën e njomë dhe proshutën e grirë, pastaj erëzat dhe ajkën e gatimit.

Kur gjithçka të ziejë, kthejeni mishin e pulës në salcë dhe përzieni të gjitha.

Vendosni të gjitha në një tepsi rezistuese ndaj zjarrit dhe më pas bëni toptha nga pureja e patateve që do t’i vendosni sipër përzierjes.

Piqni të gjitha në furrë, spërkatni me pak djathë dhe majdanoz dhe shërbejeni të ngrohtë.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

Në trend Kuzhina

Më shumë
Speca të mbushur në tigan në mënyrën japoneze: Bëhen shumë shpejt dhe konsiderohen si një specialitet i paparë

Speca të mbushur në tigan në mënyrën japoneze: Bëhen shumë shpejt dhe konsiderohen si një specialitet i paparë

Kuzhina e huaj
Reçel me boronica dhe çokollatë

Reçel me boronica dhe çokollatë

Ëmbëlsirë
Çokollatë e përsosur me shije të plotë

Çokollatë e përsosur me shije të plotë

Desert
Oriz me perime

Oriz me perime

Supë frikase me mish pule

Supë frikase me mish pule

Makarona me perime

Makarona me perime

Kalo në kategori