LAJMI I FUNDIT:

Pasta e dhëmbëve

35 Artikuj

Në sa mënyra mund të përdorësh pastën e dhëmbëve

Në sa mënyra mund të përdorësh pastën e dhëmbëve

Të tjera
Do t’ia riktheni bardhësinë dyerve dhe dritareve plastike të zverdhura në çast: Kjo është mënyra më efikase

Do t’ia riktheni bardhësinë dyerve dhe dritareve plastike të zverdhura në çast: Kjo është mënyra më efikase

Këshilla dhe ide
Lyeni shputat e këmbëve me pastë dhëmbësh: Tingëllon si e krisur, por efekti do t’ju ngazëllejë

Lyeni shputat e këmbëve me pastë dhëmbësh: Tingëllon si e krisur, por efekti do t’ju ngazëllejë

Mjekësi alternative
Nëntë prodhime alternative për pastrimin e shtëpisë

Nëntë prodhime alternative për pastrimin e shtëpisë

Bëje vet
Me pastën e dhëmbëve, mund të kryeni edhe tetë veprime tjera në shtëpi

Me pastën e dhëmbëve, mund të kryeni edhe tetë veprime tjera në shtëpi

Këshilla dhe ide
A është e dëmshme gëlltitja e pastës së dhëmbëve?

A është e dëmshme gëlltitja e pastës së dhëmbëve?

Të tjera
Kushtoni vëmendje të veçantë këtyre katrorëve kur blini pastë të dhëmbëve

Kushtoni vëmendje të veçantë këtyre katrorëve kur blini pastë të dhëmbëve

Të tjera
Pastë dhëmbësh në kuzhinë?! Shikoni se si mund ta përdorni në pastrimin e tenxhereve

Pastë dhëmbësh në kuzhinë?! Shikoni se si mund ta përdorni në pastrimin e tenxhereve

Bëje vet
Pasta e dhëmbëve me karbon të aktivizuar ka veti të mira zbardhuese

Pasta e dhëmbëve me karbon të aktivizuar ka veti të mira zbardhuese

Shëndetësi Lajme
Maska për fytyrë mund të ndikojë në shëndetin e gojës – qe se çfarë ndihmon

Maska për fytyrë mund të ndikojë në shëndetin e gojës – qe se çfarë ndihmon

Këshilla mjekësore
A funksionon vërtet pasta e dhëmbëve për heqjen e akneve?

A funksionon vërtet pasta e dhëmbëve për heqjen e akneve?

Bukuri dhe Kujdes
Mësoni çfarë domethënie kanë tri ngjyra në pastën e dhëmbëve dhe përse janë të rëndësishme

Mësoni çfarë domethënie kanë tri ngjyra në pastën e dhëmbëve dhe përse janë të rëndësishme

Të tjera
A duhet të laget brusha e dhëmbëve para se të qitni pastën? Dentistja zgjidh dilemën

A duhet të laget brusha e dhëmbëve para se të qitni pastën? Dentistja zgjidh dilemën

Shëndetësi Lajme
Si t’i bëni këmbët tuaja të buta si të fëmijëve me disa produkte që i keni në shtëpi?

Si t’i bëni këmbët tuaja të buta si të fëmijëve me disa produkte që i keni në shtëpi?

Mjekësi alternative
Hiqni puçrrat në fytyrë brenda nate me këto truqe të lehta

Hiqni puçrrat në fytyrë brenda nate me këto truqe të lehta

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Mënyra si e shtrydhni pastën e dhëmbëve mund të tregojë shumë për personalitetin tuaj

Mënyra si e shtrydhni pastën e dhëmbëve mund të tregojë shumë për personalitetin tuaj

Lifestyle
Çdo ditë bëni këtë gabim derisa i lani dhëmbët, prandaj ju bëhen të verdhë!

Çdo ditë bëni këtë gabim derisa i lani dhëmbët, prandaj ju bëhen të verdhë!

Të tjera
Studim: Vaji i kokosit është më i mirë se çdo pastë e dhëmbëve

Studim: Vaji i kokosit është më i mirë se çdo pastë e dhëmbëve

Mjekësi alternative
Largimi i ngjyrës së thonjve me pastë dhëmbësh (Video)

Largimi i ngjyrës së thonjve me pastë dhëmbësh (Video)

Manikyr dhe pedikyr
Si ta hiqni llakun nga thonjtë pa aceton: Truk praktik i cili ka sukses gjithmonë!

Si ta hiqni llakun nga thonjtë pa aceton: Truk praktik i cili ka sukses gjithmonë!

Manikyr dhe pedikyr
Kur dhe si duhet të fillohet të lahen dhëmbët e fëmijëve dhe me cilat pasta dhe brusha

Kur dhe si duhet të fillohet të lahen dhëmbët e fëmijëve dhe me cilat pasta dhe brusha

Fëmija juaj
I dha të pastrehut biskotat e mbushura me pastë dhëmbësh, rrezikon deri në dy vjet burg (Video)

I dha të pastrehut biskotat e mbushura me pastë dhëmbësh, rrezikon deri në dy vjet burg (Video)

Dështime
Zgjidhni problemin me kariesin: Bëni vetë pastën nga vetëm katër përbërës!

Zgjidhni problemin me kariesin: Bëni vetë pastën nga vetëm katër përbërës!

Të tjera
Truk i mahnitshëm: Kurrë më nuk do të keni këpucë të lagura! (Video)

Truk i mahnitshëm: Kurrë më nuk do të keni këpucë të lagura! (Video)

Bëje vet