LAJMI I FUNDIT:

Parashuta

37 Artikuj

Parashuta e tij nuk u hap, ai vdiq në vend – pamje të britanikut që tentoi të hidhej nga kati i 29-të i një ndërtese në Tajlandë

Parashuta e tij nuk u hap, ai vdiq në vend – pamje të britanikut që tentoi të hidhej nga kati i 29-të i një ndërtese në Tajlandë

Nga Bota
Njihuni me parashutisten që pëlqen të “ecë” mbi re

Njihuni me parashutisten që pëlqen të “ecë” mbi re

Fun Lajme
104-vjeçarja amerikane mund të thyejë rekordin Guinness si parashutistja më e vjetër

104-vjeçarja amerikane mund të thyejë rekordin Guinness si parashutistja më e vjetër

Interesante
Kështu duket kërcimi me parashutë nga vetëm 26 metra lartësi

Kështu duket kërcimi me parashutë nga vetëm 26 metra lartësi

Interesante
Kapiteni i anijes në Florida, këput kabllon në aksidentin me parashutë ku një grua e humbi jetën

Kapiteni i anijes në Florida, këput kabllon në aksidentin me parashutë ku një grua e humbi jetën

Amerika
Pse nuk japin parashuta në avionë në rast rrëzimi avioni?

Pse nuk japin parashuta në avionë në rast rrëzimi avioni?

Lifestyle
U ngjit në helikopter dhe u hodh në drejtim të vullkanit në Kili, me ndihmën e kostumit fluturues kaloi sipër tij

U ngjit në helikopter dhe u hodh në drejtim të vullkanit në Kili, me ndihmën e kostumit fluturues kaloi sipër tij

Kuriozitete
Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

Fun Lajme
Femra më e vjetër në botë që hidhej vetëm me parashutë, vdes në moshën 88 vjeçare pasi përfundoi 1,139 kërcime

Femra më e vjetër në botë që hidhej vetëm me parashutë, vdes në moshën 88 vjeçare pasi përfundoi 1,139 kërcime

Lifestyle
Deshi të hidhet me parashutë me ndihmën e instruktorit, dyshja ngecin të varur për nëntë minuta në rrotat e aeroplanit – mrekullisht zbresin në tokë pa ndonjë lëndim

Deshi të hidhet me parashutë me ndihmën e instruktorit, dyshja ngecin të varur për nëntë minuta në rrotat e aeroplanit – mrekullisht zbresin në tokë pa ndonjë lëndim

Interesante
Festoi 90-vjetorin e lindjes duke u hedhur me parashutë nga 4.500 metra, gjyshja britanike paratë e mbledhura i jep për bamirësi

Festoi 90-vjetorin e lindjes duke u hedhur me parashutë nga 4.500 metra, gjyshja britanike paratë e mbledhura i jep për bamirësi

Interesante
Nuk iu hap parashuta, 18 vjeçarja dhe instruktori i saj vdiqën pasi u hodhën nga fluturakja në SHBA

Nuk iu hap parashuta, 18 vjeçarja dhe instruktori i saj vdiqën pasi u hodhën nga fluturakja në SHBA

Nga Bota
Probleme me parashutë, momenti kur dy parashutistët bien në tokë – përfundojnë në një pemë dhe më pas në spital

Probleme me parashutë, momenti kur dy parashutistët bien në tokë – përfundojnë në një pemë dhe më pas në spital

Nga Bota
I dhuroi partnerit parashutë për 30-vjetorin e martesës, doli të jetë plotë me vrima – humb jetën britaniku pas hedhjes nga aeroplani

I dhuroi partnerit parashutë për 30-vjetorin e martesës, doli të jetë plotë me vrima – humb jetën britaniku pas hedhjes nga aeroplani

Nga Bota
Aventurë në Gjirokastër, 100 sportistë dhuruan spektakël në qiell

Aventurë në Gjirokastër, 100 sportistë dhuruan spektakël në qiell

Shqipëri
Ushtria ruse hedh nga aeroplanët transportues tanket me parashutë – ato nuk hapen – shkatërrohen plotësisht nga përplasja në tokë

Ushtria ruse hedh nga aeroplanët transportues tanket me parashutë – ato nuk hapen – shkatërrohen plotësisht nga përplasja në tokë

Nga Bota
Derisa po kërcente nga 55 metra lartësi, era “ia prishi planet parashutës” – e përplasi 35-vjeçarin për shkëmbinj

Derisa po kërcente nga 55 metra lartësi, era “ia prishi planet parashutës” – e përplasi 35-vjeçarin për shkëmbinj

Dështime
Frikën nga lartësia deshi ta largonte duke u lëshuar me parashutë, ushtari u alivanos disa herë

Frikën nga lartësia deshi ta largonte duke u lëshuar me parashutë, ushtari u alivanos disa herë

Dështime
Hidhet me parashutë nga një kodër e lartë, për pak sa nuk e pëson me jetë

Hidhet me parashutë nga një kodër e lartë, për pak sa nuk e pëson me jetë

Interesante
Hidhet me parashutë 103-vjeçarja, thyen rekordin botëror

Hidhet me parashutë 103-vjeçarja, thyen rekordin botëror

Interesante
U ngjit në oxhakun 45 metra të lartë për ta filmuar hedhjen, humb jetën spanjolli 29-vjeç – nuk i hapet parashuta

U ngjit në oxhakun 45 metra të lartë për ta filmuar hedhjen, humb jetën spanjolli 29-vjeç – nuk i hapet parashuta

Nga Bota
Rrëshqiti nëpër faqen e shkëmbit dhe ra poshtë, pasi papritmas iu ngatërrua parashuta

Rrëshqiti nëpër faqen e shkëmbit dhe ra poshtë, pasi papritmas iu ngatërrua parashuta

Interesante
Festoi ditëlindjen e 100-të duke u hedhur me parashutë nga aeroplani, 74 vite pasi u lëshua njëjtë për herë të fundit

Festoi ditëlindjen e 100-të duke u hedhur me parashutë nga aeroplani, 74 vite pasi u lëshua njëjtë për herë të fundit

Fun Lajme
I propozon martesë partneres në dhomën e spitalit, aty ishin njohur vite më parë kur ai u lëndua nga hedhja me parashutë (Video)

I propozon martesë partneres në dhomën e spitalit, aty ishin njohur vite më parë kur ai u lëndua nga hedhja me parashutë (Video)

Interesante