LAJMI I FUNDIT:

104-vjeçarja amerikane mund të thyejë rekordin Guinness si parashutistja më e vjetër

104-vjeçarja amerikane mund të thyejë rekordin Guinness si parashutistja më e vjetër

Një grua 104-vjeçare nga Çikago shpreson të certifikohet si personi më i vjetër ndonjëherë që është hedhur me parashutë, kur kreu zhytjen në veri të Illinois.

“Mosha është vetëm numër”, tha Dorothy Hoffner para një grup njerëzisht disa momente pasi preku tokën të dielën në Skydive Chicago në Otava rreth 140 kilometra në jugperëndim të Çikagos, transmeton Telegrafi.


Rekordi Botëror Guinness për parashutistin më të vjetër u thye në maj të vitit 2022 nga 103-vjeçarja, Linnea Ingegard Larsson nga Suedia.

Por, Skydive Chicago po punon që Guinness ta njohë kërcimin e Hoffner si rekord të ri.

Hoffner u hodh me parashutë për herë të parë kur ishte 100 vjeç. Të dielën, ajo la pasagjerin e saj pak afër avionit – një Skyvan – dhe u ndihmua të ngjitej në shkallët për t’u bashkuar me të tjerët që prisnin brenda për të hedhur me parashutë.

Amerikanja ishte hedhur për herë të parë me parashutë kur ishte 100 vjeçe. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Abazoviq ngriti në këmbë të gjithë lokalin në Beograd, festoi fitoren e Partizanit

Abazoviq ngriti në këmbë të gjithë lokalin në Beograd, festoi fitoren e Partizanit

Fun
Tufa e peshkaqenëve rrethojnë krokodilin në ujërat e Australisë, njëri prej tyre e kafshoi në këmbë – reptili i kundërpërgjigjet

Tufa e peshkaqenëve rrethojnë krokodilin në ujërat e Australisë, njëri prej tyre e kafshoi në këmbë – reptili i kundërpërgjigjet

Interesante
Menduan se ishte vendosur për ta, studentët e huaj në Britani filmohet duke pritur në të kuqen – semafori ishte i vendosur për vetura

Menduan se ishte vendosur për ta, studentët e huaj në Britani filmohet duke pritur në të kuqen – semafori ishte i vendosur për vetura

Fun
Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Interesante
Vajza nuk mund ta besonte kur pa se kush po e çante murin për të hyrë në dhomën e saj

Vajza nuk mund ta besonte kur pa se kush po e çante murin për të hyrë në dhomën e saj

Fun
Një TikToker-e u bë virale për festimin e ditëlindjes së saj – për shkak të shumës së vogël të parave që shpenzoi dhe vendin që zgjodhi

Një TikToker-e u bë virale për festimin e ditëlindjes së saj – për shkak të shumës së vogël të parave që shpenzoi dhe vendin që zgjodhi

Interesante
Kalo në kategori