LAJMI I FUNDIT:

OSBE

356 Artikuj

OSBE dënon vrasjen e 21-vjeçares: Duket të jetë femicid

OSBE dënon vrasjen e 21-vjeçares: Duket të jetë femicid

Kosovë
Vizita e kryesuesit të OSBE-në Kosovë, ministrit të jashtëm të Maltës – çfarë thanë liderët e shtetit e çka Borg?

Vizita e kryesuesit të OSBE-në Kosovë, ministrit të jashtëm të Maltës – çfarë thanë liderët e shtetit e çka Borg?

Kosovë
Kurti dhe kryesuesi i OSBE-së Ian Borg, flasin për sundimin e ligjit dhe luftimin e korrupsionit në Kosovë

Kurti dhe kryesuesi i OSBE-së Ian Borg, flasin për sundimin e ligjit dhe luftimin e korrupsionit në Kosovë

Kosovë
Gërvalla në takimin me kryesuesin Borg: Anëtarësimi i Kosovës në OSBE do të forconte edhe më tepër rolin e organizatës

Gërvalla në takimin me kryesuesin Borg: Anëtarësimi i Kosovës në OSBE do të forconte edhe më tepër rolin e organizatës

Kosovë
Paralajmërimi i Listës serbe për bojkot të votimit më 21 prill – reagimi i QUINT-it, OSBE-së dhe liderëve vendorë

Paralajmërimi i Listës serbe për bojkot të votimit më 21 prill – reagimi i QUINT-it, OSBE-së dhe liderëve vendorë

Kosovë
Bujar Osmani për Planin 9 pikësh për veriun e Kosovës: OSBE posedonte informacione se mund të krijohej një realitet i ri

Bujar Osmani për Planin 9 pikësh për veriun e Kosovës: OSBE posedonte informacione se mund të krijohej një realitet i ri

Politikë
OSBE i quan zhgënjyese deklaratat e Listës Serbe, fton serbët e veriut të votojnë më 21 prill

OSBE i quan zhgënjyese deklaratat e Listës Serbe, fton serbët e veriut të votojnë më 21 prill

Kosovë
Plani i OSBE-së për veriun, Kryeziu: Bujar Osmani e sheh Kosovën me sytë e ndërmjetësve ndërkombëtarë

Plani i OSBE-së për veriun, Kryeziu: Bujar Osmani e sheh Kosovën me sytë e ndërmjetësve ndërkombëtarë

Kosovë
Përfaqësues të ambasadës së SHBA-së dhe të OSBE-së qëndruan për vizitë në KRU ‘Hidrodrini’, diskutuan për shërbime sa më cilësore

Përfaqësues të ambasadës së SHBA-së dhe të OSBE-së qëndruan për vizitë në KRU ‘Hidrodrini’, diskutuan për shërbime sa më cilësore

Komunat
Shefi i OSBE-së në Kosovë mirëpret vendimin e KQZ-së për katër komunat veriore

Shefi i OSBE-së në Kosovë mirëpret vendimin e KQZ-së për katër komunat veriore

Kosovë
Raporti i OSBE-së: Ndërprerja e praktikës së braktisjes së hershme të shkollës kërkon ndërhyrje të shpejtë

Raporti i OSBE-së: Ndërprerja e praktikës së braktisjes së hershme të shkollës kërkon ndërhyrje të shpejtë

Arsim
Ndalimi i dinarit – Kurti diskuton me shefin e OSBE-së për rregulloren e BQK-së

Ndalimi i dinarit – Kurti diskuton me shefin e OSBE-së për rregulloren e BQK-së

Kosovë
OSBE: Projektligji për KPM-në të mos ketë kufizime dhe ndikim të padrejtë në media

OSBE: Projektligji për KPM-në të mos ketë kufizime dhe ndikim të padrejtë në media

Kosovë
OSBE: Dorëheqja e gjyqtarëve dhe prokurorëve serbë të Kosovës, kthim prapa në çështjen e integrimit dhe sundimit të ligjit në Mitrovicë

OSBE: Dorëheqja e gjyqtarëve dhe prokurorëve serbë të Kosovës, kthim prapa në çështjen e integrimit dhe sundimit të ligjit në Mitrovicë

Drejtësi
OSBE reagon për rregulloren e BQK-së që parasheh vetëm valutat euro të përdoren për pagesë

OSBE reagon për rregulloren e BQK-së që parasheh vetëm valutat euro të përdoren për pagesë

Kosovë
“I vranë dhe ua qitën mbi teshat e UÇK-së”, e mbijetuara rrëfen tmerrin që përjetuan në masakrën e Rogovës të Hasit

“I vranë dhe ua qitën mbi teshat e UÇK-së”, e mbijetuara rrëfen tmerrin që përjetuan në masakrën e Rogovës të Hasit

Kosovë
Kovaçevski-Schmid: Maqedonia e Veriut dha një kontribut të rëndësishëm për OSBE-në dhe për sigurinë evropiane

Kovaçevski-Schmid: Maqedonia e Veriut dha një kontribut të rëndësishëm për OSBE-në dhe për sigurinë evropiane

Politikë
Davenport: Liderët politikë të Kosovës dhe Serbisë të gjejnë një zgjidhje për të de-përshkallëzuar situatën

Davenport: Liderët politikë të Kosovës dhe Serbisë të gjejnë një zgjidhje për të de-përshkallëzuar situatën

Kosovë
Osmani për kryesimin e RMV-së me OSBE-në: Dëshmuam para gjithë botës se kemi kapacitet politik

Osmani për kryesimin e RMV-së me OSBE-në: Dëshmuam para gjithë botës se kemi kapacitet politik

Maqedonia e Veriut
Zgjedhjet në Serbi, OSBE: Për momentin s’ka kushte që serbët të votojnë në Kosovë

Zgjedhjet në Serbi, OSBE: Për momentin s’ka kushte që serbët të votojnë në Kosovë

Kosovë
Ish-zyrtarja e OSBE-së dëshmon në Hagë: Masakra e Reçakut intensifikoi tensionet, viktimat nuk ishin pjesëtarë të UÇK-së

Ish-zyrtarja e OSBE-së dëshmon në Hagë: Masakra e Reçakut intensifikoi tensionet, viktimat nuk ishin pjesëtarë të UÇK-së

Drejtësi
Osmani: Merren vendime konkrete, shpëtohet OSBE

Osmani: Merren vendime konkrete, shpëtohet OSBE

Politikë
Mesazhe nga Këshilli i Ministrave: OSBE është gjallë, vlera e saj është sa më shumë përdoret për tejkalimin e mosmarrëveshjeve

Mesazhe nga Këshilli i Ministrave: OSBE është gjallë, vlera e saj është sa më shumë përdoret për tejkalimin e mosmarrëveshjeve

Maqedonia e Veriut
“A mund të më lini të qetë? Ju lutem!” – Lavrov nxehet keq në samitin e OSBE-s në Shkup

“A mund të më lini të qetë? Ju lutem!” – Lavrov nxehet keq në samitin e OSBE-s në Shkup

Ballkan