LAJMI I FUNDIT:

Nju Jorku

34 Artikuj

Fluturimet direkt Tiranë-Nju Jork priten të fillojnë në fund të 2025

Fluturimet direkt Tiranë-Nju Jork priten të fillojnë në fund të 2025

Shqipëri
Në takimin me Erdoganin, Musk mori edhe djalin e tij – presidenti turk e pyeti se ku e ka gruan

Në takimin me Erdoganin, Musk mori edhe djalin e tij – presidenti turk e pyeti se ku e ka gruan

Virale
ADN-ja ‘e shfajëson’ burrin nga Nju Jorku, 47 vjet pas dënimit për përdhunim – pamjet tregojnë reagimin e tij emocionues

ADN-ja ‘e shfajëson’ burrin nga Nju Jorku, 47 vjet pas dënimit për përdhunim – pamjet tregojnë reagimin e tij emocionues

Amerika
Nju Jorku ndanë 25 milionë dollarë për stacionet e karikimit të biçikletave elektrike

Nju Jorku ndanë 25 milionë dollarë për stacionet e karikimit të biçikletave elektrike

EVs
Një qen pati guximin të trembte një ari që endej në një shtëpi në Nju Jork – dhe e bëri këtë

Një qen pati guximin të trembte një ari që endej në një shtëpi në Nju Jork – dhe e bëri këtë

Interesante
‘Roboti qen’ në mesin e pajisjeve të reja për policinë e qytetit të Nju Jorkut

‘Roboti qen’ në mesin e pajisjeve të reja për policinë e qytetit të Nju Jorkut

Lajme Teknologji
Dy punëtorë gjetën vdekjen pasi janë bllokuar nën rrënoja në aeroportin JFK në Nju Jork

Dy punëtorë gjetën vdekjen pasi janë bllokuar nën rrënoja në aeroportin JFK në Nju Jork

Amerika
Shoferi ishte në gjendje të largohej, momenti tronditës kur një tren përplaset me një kamion “të mbërthyer” në shina në Nju Jork

Shoferi ishte në gjendje të largohej, momenti tronditës kur një tren përplaset me një kamion “të mbërthyer” në shina në Nju Jork

Amerika
Tetë të lënduar, katër në gjendje të rëndë – momenti kur një kamion ‘u përplas për këmbësorët’ në Brooklyn të Nju Jorkut

Tetë të lënduar, katër në gjendje të rëndë – momenti kur një kamion ‘u përplas për këmbësorët’ në Brooklyn të Nju Jorkut

Amerika
Publikohen pamjet, një burrë në shinat e një metroje në Nju Jork shpëtohet disa sekonda para se të vinte treni

Publikohen pamjet, një burrë në shinat e një metroje në Nju Jork shpëtohet disa sekonda para se të vinte treni

Amerika
Pjesë të Nju Jorkut goditen nga sasi rekord bore – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Pjesë të Nju Jorkut goditen nga sasi rekord bore – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Amerika
Një burrë në Nju Jork kapet duke urinuar mbi varrin e ish-bashkëshortes, edhe 48 vite pas divorcit

Një burrë në Nju Jork kapet duke urinuar mbi varrin e ish-bashkëshortes, edhe 48 vite pas divorcit

Interesante
Nju Jorku i kthen Italisë artin e vjedhur me vlerë 19 milionë dollarë

Nju Jorku i kthen Italisë artin e vjedhur me vlerë 19 milionë dollarë

Nga Bota
Notarët urdhërohen të dalin nga uji pasi peshkaqeni kafshoi sërfistin në plazhin e Long Island të Nju Jorkut

Notarët urdhërohen të dalin nga uji pasi peshkaqeni kafshoi sërfistin në plazhin e Long Island të Nju Jorkut

Amerika
Kryebashkiaku mban premtimin, buldozeri shtyp dhjetëra motoçikleta dhe automjete të sekuestruara në Nju Jork

Kryebashkiaku mban premtimin, buldozeri shtyp dhjetëra motoçikleta dhe automjete të sekuestruara në Nju Jork

Amerika
Nju Jorku do të dhurojë robotë për të moshuarit “për t’ju bërë atyre shoqëri”

Nju Jorku do të dhurojë robotë për të moshuarit “për t’ju bërë atyre shoqëri”

Lajme Teknologji
Dhjetë të vdekur pas të shtënave në një supermarket në Buffalo, Nju Jork

Dhjetë të vdekur pas të shtënave në një supermarket në Buffalo, Nju Jork

Amerika
Automjetet e reja më të mira pritet të ekspozohen në panairin e automjeteve të këtij viti në Nju Jork

Automjetet e reja më të mira pritet të ekspozohen në panairin e automjeteve të këtij viti në Nju Jork

Auto Lajme
Blerësit dhe nëpunësit përpiqen të ndalojnë hajnat në dyqanin e Louis Vuitton në Nju Jork, ndërsa punëtori i sigurimit shikon dhe nuk bën asgjë

Blerësit dhe nëpunësit përpiqen të ndalojnë hajnat në dyqanin e Louis Vuitton në Nju Jork, ndërsa punëtori i sigurimit shikon dhe nuk bën asgjë

Amerika
Zjarri i madh në një ndërtesë apartamentesh në New York, raportohet për 19 të vdekur

Zjarri i madh në një ndërtesë apartamentesh në New York, raportohet për 19 të vdekur

Amerika
Kishte qëndruar me muaj aty, profesori amerikan gjeti në kutinë postare një pako me 180 mijë dollarë – kishte edhe një mesazh

Kishte qëndruar me muaj aty, profesori amerikan gjeti në kutinë postare një pako me 180 mijë dollarë – kishte edhe një mesazh

Interesante
Aeroplani evakuohet në aeroportin LaGuardia të Nju Jorkut pas raportimit për një pako të dyshimtë shkaktoi një ulje emergjente

Aeroplani evakuohet në aeroportin LaGuardia të Nju Jorkut pas raportimit për një pako të dyshimtë shkaktoi një ulje emergjente

Amerika
I pavaksinuar kundër COVID-19, presidenti brazilian fotografohet duke ngrënë pica në një trotuar të Nju Jorkut

I pavaksinuar kundër COVID-19, presidenti brazilian fotografohet duke ngrënë pica në një trotuar të Nju Jorkut

Interesante
Burri e goditi dhe e rrëzoi gruan nga shkallët lëvizëse të metrosë në Nju Jork – vetëm për një fjalë!

Burri e goditi dhe e rrëzoi gruan nga shkallët lëvizëse të metrosë në Nju Jork – vetëm për një fjalë!

Nga Bota