LAJMI I FUNDIT:

Nicolas Anelka

31 Artikuj

Hojlund barazoi rekordin shumëvjeçar të vendosur nga Anelka

Hojlund barazoi rekordin shumëvjeçar të vendosur nga Anelka

Premier League
Dikur bënte karrierë me klube si Real Madrid, PSG e Chelsea, sot Nicolas Anelka është prezantuar te klubi turk i kategorisë së dytë

Dikur bënte karrierë me klube si Real Madrid, PSG e Chelsea, sot Nicolas Anelka është prezantuar te klubi turk i kategorisë së dytë

Ligat tjera
Nënshkrimet më zhgënjyese në histori të futbollit botëror – për disa prej tyre u paguan shifra rekorde

Nënshkrimet më zhgënjyese në histori të futbollit botëror – për disa prej tyre u paguan shifra rekorde

Ndërkombëtare
Nënshkrimet më të këqija të të gjitha kohërave te Real Madridit: Dështimi i fundit Jovic zë vend me emra si Woodgate, Kaka dhe më shumë

Nënshkrimet më të këqija të të gjitha kohërave te Real Madridit: Dështimi i fundit Jovic zë vend me emra si Woodgate, Kaka dhe më shumë

La Liga
Dhjetë lojtarë që kanë veshur fanellat e Liverpooli dhe Real Madridit në karrierën e tyre

Dhjetë lojtarë që kanë veshur fanellat e Liverpooli dhe Real Madridit në karrierën e tyre

Liga e Kampionëve
Anelka: Messi dhe Ronaldo nuk u treguan inteligjentë me transferimet te PSG dhe Man Utd, duhej të pensionoheshin

Anelka: Messi dhe Ronaldo nuk u treguan inteligjentë me transferimet te PSG dhe Man Utd, duhej të pensionoheshin

Ndërkombëtare
Anelka: Mendoj se Mbappe do të luajë për Real Madridin vitin e ardhshëm

Anelka: Mendoj se Mbappe do të luajë për Real Madridin vitin e ardhshëm

Ndërkombëtare
Anelka: Mbappe duhet të jetë numri një te PSG, Messi duhet të ndryshojë dhe t’i shërbejë atij

Anelka: Mbappe duhet të jetë numri një te PSG, Messi duhet të ndryshojë dhe t’i shërbejë atij

Ligue 1
Rikthimi i Pochettinos te PSG – në sezonin 2001/2002, ai ishte aty së bashku me shumë yje të futbollit si Ronaldinho, Arteta, Heinze e Anelka

Rikthimi i Pochettinos te PSG – në sezonin 2001/2002, ai ishte aty së bashku me shumë yje të futbollit si Ronaldinho, Arteta, Heinze e Anelka

Ligue 1
Formacioni me 11 lojtarët më të mirë që kanë luajtur edhe për Arsenalin edhe për Chelsean

Formacioni me 11 lojtarët më të mirë që kanë luajtur edhe për Arsenalin edhe për Chelsean

Premier League
James Milner bëhet lojtari i 11-të që fiton trofeun e Ligës Premier me dy klube

James Milner bëhet lojtari i 11-të që fiton trofeun e Ligës Premier me dy klube

Premier League
Lista me 25 lojtarët që janë përfshirë në më së shumti gola në histori të Ligës Premier

Lista me 25 lojtarët që janë përfshirë në më së shumti gola në histori të Ligës Premier

Premier League
Zbulohet lista me njëzet lojtarët që kanë përfunduar më shumë në pozitë jashtë loje në histori të Ligës Premier

Zbulohet lista me njëzet lojtarët që kanë përfunduar më shumë në pozitë jashtë loje në histori të Ligës Premier

Premier League
Formacioni fantastik i Arsenalit me transferimet me buxhet të ulët nga Arsene Wenger

Formacioni fantastik i Arsenalit me transferimet me buxhet të ulët nga Arsene Wenger

Premier League
Tifozët e Chelseat zgjedhin 25 lojtarët më të mirë në histori të klubit, lista me shumë befasi

Tifozët e Chelseat zgjedhin 25 lojtarët më të mirë në histori të klubit, lista me shumë befasi

Shkumbin Pireva
Rival lokal, por jo të urryer – Formacioni më i mirë me lojtarët yje që kanë luajtur për Arsenalin dhe Chelsean

Rival lokal, por jo të urryer – Formacioni më i mirë me lojtarët yje që kanë luajtur për Arsenalin dhe Chelsean

Shkumbin Pireva
Dhjetë yjet e mëdha që debutuan me 16 vjet: Maldini, Hazard, Totti e Pirlo e nisin si fëmijë për tu kthyer në legjenda

Dhjetë yjet e mëdha që debutuan me 16 vjet: Maldini, Hazard, Totti e Pirlo e nisin si fëmijë për tu kthyer në legjenda

Ndërkombëtare
Nicolas Anelka e quan të tmerrshme periudhën e kaluar te Juventusi

Nicolas Anelka e quan të tmerrshme periudhën e kaluar te Juventusi

Serie A
Vetëm dhjetë lojtarë e kanë fituar titullin e Ligës Premier me dy klube të ndryshme

Vetëm dhjetë lojtarë e kanë fituar titullin e Ligës Premier me dy klube të ndryshme

Premier League
Neymar kryeson listën e 15 lojtarëve më të kushtueshëm me të gjitha transferimet që kanë pasur, pas tij vijnë yje si Ronaldo, Ibrahimovic dhe Anelka

Neymar kryeson listën e 15 lojtarëve më të kushtueshëm me të gjitha transferimet që kanë pasur, pas tij vijnë yje si Ronaldo, Ibrahimovic dhe Anelka

Ndërkombëtare
Ramsey nga Arsenali te Juventusi – këta janë pesë yje që kanë luajtur në të dyja klubet

Ramsey nga Arsenali te Juventusi – këta janë pesë yje që kanë luajtur në të dyja klubet

Serie A
Nga Shaqiri te Podolski e Anelka, këto janë transferimet më të dështuara të janarit në Serie A

Nga Shaqiri te Podolski e Anelka, këto janë transferimet më të dështuara të janarit në Serie A

Shkumbin Pireva
Konfirmohet zyrtarisht përjashtimi i Kalinicit nga Kroacia – Katër yjet e mëdha që u përjashtuan nga kombëtaret në mes të Kampionatit Botëror

Konfirmohet zyrtarisht përjashtimi i Kalinicit nga Kroacia – Katër yjet e mëdha që u përjashtuan nga kombëtaret në mes të Kampionatit Botëror

Përfaqësueset
Drejt finales Real Madrid – Liverpool: Nëntë futbollistët që kanë luajtur me të dy skuadrat

Drejt finales Real Madrid – Liverpool: Nëntë futbollistët që kanë luajtur me të dy skuadrat

Liga e Kampionëve