LAJMI I FUNDIT:

Hojlund barazoi rekordin shumëvjeçar të vendosur nga Anelka

Hojlund barazoi rekordin shumëvjeçar të vendosur nga Anelka

Rasmus Hojlund shënoi golin e tij të pestë në Ligën Premier në fitoren 2-1 ndaj Aston Villa këtë të diel.

Ai tani ka shënuar në pesë ndeshjet e fundit të Manchester United në Ligën  Premier në moshën 21 vjeç e 7 ditë.

Duke bërë këtë, Hojlund tani është lojtari i dytë më i ri që ka shënuar pesë gola në po aq ndeshje radhazi – vetëm pas legjendarit Nicolas Anelka.

Anelka konsiderohet gjerësisht si një nga sulmuesit më të mirë që ka zbukuruar ligën angleze.

Është një dëshmi e talentit të Hojlund që ai tani është në të njëjtin grup.

Hojlund tani ka 11 gola në sezonin e tij debutues në Man United dhe dy asistime në ligën angleze./Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

Premier League
Ylli i Real Madridit mirëpret transferimin e Mbappes

Ylli i Real Madridit mirëpret transferimin e Mbappes

La Liga
Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Premier League
Revolucion tek Manchester United, të paktën dhjetë lojtarë pritet të largohen gjatë verës

Revolucion tek Manchester United, të paktën dhjetë lojtarë pritet të largohen gjatë verës

Premier League
Barcelona synon të ofrojë kartonin e një lojtari për të kompletuar transferimin e mesfushorit të Evertonit

Barcelona synon të ofrojë kartonin e një lojtari për të kompletuar transferimin e mesfushorit të Evertonit

La Liga
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Kalo në kategori