LAJMI I FUNDIT:

Naim Rashiti

89 Artikuj

Kosova në OKB, Serbia kërkon veton ruse e kineze

Kosova në OKB, Serbia kërkon veton ruse e kineze

Kosovë
Dialogu Kosovë-Serbi, Rashiti përmend tre skenarët e mundshëm për t’u finalizuar procesi

Dialogu Kosovë-Serbi, Rashiti përmend tre skenarët e mundshëm për t’u finalizuar procesi

Kosovë
Rashiti: Vuçiqi nuk është i interesuar të pranojë asgjë nga Kosova, synon zvarritjen e dialogut sepse kështu përfiton Serbia

Rashiti: Vuçiqi nuk është i interesuar të pranojë asgjë nga Kosova, synon zvarritjen e dialogut sepse kështu përfiton Serbia

Kosovë
Vendimet për çështjet e vjetra 11 vjet që shkaktuan tensionet në veri të Kosovës

Vendimet për çështjet e vjetra 11 vjet që shkaktuan tensionet në veri të Kosovës

Kosovë
Ekspertët thonë se Kosova mund ta përdorë në bisedime çështjen e targave për fuqizim të marrëdhënieve me faktorin ndërkombëtar

Ekspertët thonë se Kosova mund ta përdorë në bisedime çështjen e targave për fuqizim të marrëdhënieve me faktorin ndërkombëtar

Kosovë
SHBA me përkushtim të pazbehur për Kosovën

SHBA me përkushtim të pazbehur për Kosovën

Kosovë
Analistët: Escobar dhe Lajçak në përpjekje për t’i dhënë shtysë bisedimeve Kosovë-Serbi

Analistët: Escobar dhe Lajçak në përpjekje për t’i dhënë shtysë bisedimeve Kosovë-Serbi

Politikë
Kosova në dispozicion të SHBA-së për Ukrainën

Kosova në dispozicion të SHBA-së për Ukrainën

Siguri
Një vit pas marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, pak lëvizje nga palët

Një vit pas marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, pak lëvizje nga palët

Kosovë
Analistët komentojnë ftesën e Kurtit për opozitën lidhur me dialogun dhe refuzimin e Hoxhajt

Analistët komentojnë ftesën e Kurtit për opozitën lidhur me dialogun dhe refuzimin e Hoxhajt

Politikë
Rashiti: Kërkesa e Serbisë në dialog, autonomi të territoreve të banuara me serbë

Rashiti: Kërkesa e Serbisë në dialog, autonomi të territoreve të banuara me serbë

Politikë
Kryeministri Kurti dhe ambasadori i Norvegjisë, Grøndahl nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi

Kryeministri Kurti dhe ambasadori i Norvegjisë, Grøndahl nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi

Politikë
Asociacioni i Komunave me shumicë serbe, sfidë e madhe edhe për Qeverinë Kurti

Asociacioni i Komunave me shumicë serbe, sfidë e madhe edhe për Qeverinë Kurti

Kosovë
Dialogu i stërzgjatur në kërkim të marrëveshjes finale

Dialogu i stërzgjatur në kërkim të marrëveshjes finale

Kosovë
DW: Dialogu me Serbinë prioritet apo jo i Qeverisë së ardhshme të Kosovës?

DW: Dialogu me Serbinë prioritet apo jo i Qeverisë së ardhshme të Kosovës?

Kosovë
DW: Dialogu me Serbinë dhe fushata elektorale në Kosovë

DW: Dialogu me Serbinë dhe fushata elektorale në Kosovë

Kosovë
Prishtina për njohje, Beogradi për kompromis

Prishtina për njohje, Beogradi për kompromis

Kosovë
Zëri i Amerikës: Mundësitë e një marrëveshje Kosovë-Serbi

Zëri i Amerikës: Mundësitë e një marrëveshje Kosovë-Serbi

Kosovë
Dialogu me Serbinë pa Thaçin?

Dialogu me Serbinë pa Thaçin?

Kosovë
Zbehet roli i BE-së në bisedime pas ftesës së SHBA-së

Zbehet roli i BE-së në bisedime pas ftesës së SHBA-së

Kosovë
Në kohën e coronavirusit, “pandemia politike” në veri të Kosovës

Në kohën e coronavirusit, “pandemia politike” në veri të Kosovës

Kosovë
Polarizimi politik ka ndikuar në zbehjen e të arriturave të dialogut teknik Kosovë-Serbi

Polarizimi politik ka ndikuar në zbehjen e të arriturave të dialogut teknik Kosovë-Serbi

Kosovë
Raci: Kodi telefonik, njëra ndër të arriturat kryesore të dialogut teknik Kosovë-Serbi

Raci: Kodi telefonik, njëra ndër të arriturat kryesore të dialogut teknik Kosovë-Serbi

Kosovë
Rashiti: LVV ta dorëzojë sa më shpejt emrin e mandatarit, ndryshe bëhet si PAN-i

Rashiti: LVV ta dorëzojë sa më shpejt emrin e mandatarit, ndryshe bëhet si PAN-i

Kosovë