LAJMI I FUNDIT:

Monedha

53 Artikuj

24 vjet nga Euro

24 vjet nga Euro

Të Tjera
Në një mur në Izrael gjenden monedha ari të fshehura në shekullin e 7-të

Në një mur në Izrael gjenden monedha ari të fshehura në shekullin e 7-të

Interesante
Kroacia kërkon dizajn të ri për monedhën ‘një-euroshe’ pas polemikave për plagjiaturë

Kroacia kërkon dizajn të ri për monedhën ‘një-euroshe’ pas polemikave për plagjiaturë

Ballkan
Një burrë në Angli zbuloi një monedhë ari mesjetare me vlerë prej 878,000 dollarë në ditën e parë që provoi detektorin e tij të ri metalik

Një burrë në Angli zbuloi një monedhë ari mesjetare me vlerë prej 878,000 dollarë në ditën e parë që provoi detektorin e tij të ri metalik

Kuriozitete
Maya Angelou në një monedhë amerikane

Maya Angelou në një monedhë amerikane

Cult+
20-vjetori i euros, monedha që bashkoi më tepër vendet e BE-së, por solli probleme në Evropë Jugore

20-vjetori i euros, monedha që bashkoi më tepër vendet e BE-së, por solli probleme në Evropë Jugore

Financa
Vendosi 80,000 monedha në oborrin e vajzës së tij: Ky është kësti juaj i fundit i ushqimit

Vendosi 80,000 monedha në oborrin e vajzës së tij: Ky është kësti juaj i fundit i ushqimit

Fun Lajme
Peshon mbi 10 kilogramë, mund të arrij shumën gjashtëshifrore – prodhohet monedha e artë me fotografinë e mbretëreshës Elizabeth II

Peshon mbi 10 kilogramë, mund të arrij shumën gjashtëshifrore – prodhohet monedha e artë me fotografinë e mbretëreshës Elizabeth II

Interesante
Fluturimi u anulua pasi një burrë hodhi monedha në motorin e aeroplanit – “për fat të mirë”

Fluturimi u anulua pasi një burrë hodhi monedha në motorin e aeroplanit – “për fat të mirë”

Interesante
Banka e Anglisë po e merr në konsideratë planin për krijimin e parasë dixhitale

Banka e Anglisë po e merr në konsideratë planin për krijimin e parasë dixhitale

Botë
Ndodh edhe kjo, burri nga Georgia merr pagën e fundit prej 915 dollarë në monedha – 90 mijë copë i gjeti në një karrocë

Ndodh edhe kjo, burri nga Georgia merr pagën e fundit prej 915 dollarë në monedha – 90 mijë copë i gjeti në një karrocë

Kuriozitete
Tendosni mirë sytë: A mund ta gjeni diellin midis këtyre monedhave në më pak se 40 sekonda?

Tendosni mirë sytë: A mund ta gjeni diellin midis këtyre monedhave në më pak se 40 sekonda?

Trend
Monedha hiqet nga hunda e një njeriu pas më shumë se gjysmë shekulli

Monedha hiqet nga hunda e një njeriu pas më shumë se gjysmë shekulli

Fun Lajme
Akuariumi mbledh 400 litra monedha të hedhura në ujëvarë nga vizitorët në Karolinën e Veriut, për të paguar faturat

Akuariumi mbledh 400 litra monedha të hedhura në ujëvarë nga vizitorët në Karolinën e Veriut, për të paguar faturat

Interesante
Monedhës së tërhequr nga një bankomat i mungon një zero, studenti pret që ta shesë 1500 herë më shumë se vlera reale e saj

Monedhës së tërhequr nga një bankomat i mungon një zero, studenti pret që ta shesë 1500 herë më shumë se vlera reale e saj

Dështime
Monedhat e fundit të argjendit në Shqipëri

Monedhat e fundit të argjendit në Shqipëri

Cult+
Një grua zbukuroi dyshemenë e saj me 7.500 monedha

Një grua zbukuroi dyshemenë e saj me 7.500 monedha

Rregullimi i shtëpisë
Dramë gjatë protestave në Los Angeles, foshnja 11-muajshe gëlltit monedhën dhe humb vetëdijen – polici e shpëton në momentet e fundit

Dramë gjatë protestave në Los Angeles, foshnja 11-muajshe gëlltit monedhën dhe humb vetëdijen – polici e shpëton në momentet e fundit

Nga Bota
Një monedhë e rrallë zbulohet në Jerusalem

Një monedhë e rrallë zbulohet në Jerusalem

Cult+
“Ducati”: Qyteti italian shtyp ‘monedhën’ e vet për të ndihmuar banorët dhe bizneset e prekur nga coronavirusi

“Ducati”: Qyteti italian shtyp ‘monedhën’ e vet për të ndihmuar banorët dhe bizneset e prekur nga coronavirusi

Botë
Monedha me Mbretëreshë dhe “Mbretëreshë”

Monedha me Mbretëreshë dhe “Mbretëreshë”

Cult+
Peshkatari thotë se ka gjetur një kartëmonedhë 20 dollarëshe në barkun e një peshku

Peshkatari thotë se ka gjetur një kartëmonedhë 20 dollarëshe në barkun e një peshku

Interesante
Kompania që prodhon monedha për 140 vende të botës paralajmëron kolaps

Kompania që prodhon monedha për 140 vende të botës paralajmëron kolaps

Financa
Electrum – monedha e parë në botë

Electrum – monedha e parë në botë

Financa