LAJMI I FUNDIT:
Mbretëria e Bashkuar

Mbretëria e Bashkuar

984 Artikuj

Pamjet e para që tregojnë se si Izraeli i rrëzoi raketat e Iranit

Pamjet e para që tregojnë se si Izraeli i rrëzoi raketat e Iranit

Nga Bota
Zogu habit me imitimin aq të mirë të sirenës së policisë

Zogu habit me imitimin aq të mirë të sirenës së policisë

Fun Lajme
WhatsApp njofton për uljen e kufirit të moshës së përdoruesve në disa vende

WhatsApp njofton për uljen e kufirit të moshës së përdoruesve në disa vende

Lajme Teknologji
Britania mund të përdorë TikTok-un për të luftuar dezinformatat

Britania mund të përdorë TikTok-un për të luftuar dezinformatat

Lajme Teknologji
Mjeti i ri i sigurisë në Instagram do të ndalojë fëmijët të pranojnë foto nudo

Mjeti i ri i sigurisë në Instagram do të ndalojë fëmijët të pranojnë foto nudo

Lajme Teknologji
Microsoft kërkon ‘individë të jashtëzakonshëm’ për të punuar në qendrën e re me Al

Microsoft kërkon ‘individë të jashtëzakonshëm’ për të punuar në qendrën e re me Al

Lajme Teknologji
E vrau gruan duke ia prerë trupin në më shumë se 200 pjesë, britaniku dënohet me burgim të përjetshëm

E vrau gruan duke ia prerë trupin në më shumë se 200 pjesë, britaniku dënohet me burgim të përjetshëm

Nga Bota
Përveç kujdesit për kafshët, klinika veterinere në Turqi po ofron edhe ndërhyrje falas në hundë për pronarët e tyre

Përveç kujdesit për kafshët, klinika veterinere në Turqi po ofron edhe ndërhyrje falas në hundë për pronarët e tyre

Interesante
Lufta në Gaza – ku i merr armët Izraeli?

Lufta në Gaza – ku i merr armët Izraeli?

Azia
Fizikantët zhvillojnë “astrokombin” – çfarë funksioni mund të kryejë automjeti

Fizikantët zhvillojnë “astrokombin” – çfarë funksioni mund të kryejë automjeti

Shkencë
Një automjet digjet në flakë jashtë Pallatit Buckingham – publikohen pamjet

Një automjet digjet në flakë jashtë Pallatit Buckingham – publikohen pamjet

Evropa
Erërat e forta godasin Mbretërinë e Bashkuar

Erërat e forta godasin Mbretërinë e Bashkuar

Evropa
Policia e Kosovës bëhet pjesë e Taskforcës së përbashkët të migracionit me Shqipërinë dhe Mbretërinë e Bashkuar

Policia e Kosovës bëhet pjesë e Taskforcës së përbashkët të migracionit me Shqipërinë dhe Mbretërinë e Bashkuar

Kosovë
24 marsi, data e mirënjohjes kombëtare ndaj ShBA-së dhe NATO-s

24 marsi, data e mirënjohjes kombëtare ndaj ShBA-së dhe NATO-s

Piro Ahmetaj
Taksitë fluturuese “mund të mbulojnë qiellin” e Mbretërisë së Bashkuar pas dy vitesh

Taksitë fluturuese “mund të mbulojnë qiellin” e Mbretërisë së Bashkuar pas dy vitesh

Auto Lajme
Putini paralajmëron për Luftën e Tretë Botërore – fjalët e tij pas shpalljes së fitores në zgjedhjet në Rusi dhe reagimet e Perëndimit

Putini paralajmëron për Luftën e Tretë Botërore – fjalët e tij pas shpalljes së fitores në zgjedhjet në Rusi dhe reagimet e Perëndimit

Nga Bota
Apple do të paguajë gjobë prej 490 milionë dollarësh nën akuzat se ka mashtruar për shitjet në Kinë

Apple do të paguajë gjobë prej 490 milionë dollarësh nën akuzat se ka mashtruar për shitjet në Kinë

Lajme Teknologji
Kush është Vaughan Gething, udhëheqësi i parë me ngjyrë i një shteti në Evropë?

Kush është Vaughan Gething, udhëheqësi i parë me ngjyrë i një shteti në Evropë?

Evropa
Rritet numri i rusëve me aftësi të kufizuara shkaku i luftës në Ukrainë

Rritet numri i rusëve me aftësi të kufizuara shkaku i luftës në Ukrainë

Evropa
Në një stacion të trenit në Britani thuhet se 76% e shërbimeve janë të vonuara

Në një stacion të trenit në Britani thuhet se 76% e shërbimeve janë të vonuara

Kuriozitete
Britania nuk e ka përdorur teknologjinë e inteligjencës artificiale për armët

Britania nuk e ka përdorur teknologjinë e inteligjencës artificiale për armët

Lajme Teknologji
Një kontigjent i FSK-së pritet të zbarkojë në Amerikën Qendrore

Një kontigjent i FSK-së pritet të zbarkojë në Amerikën Qendrore

Siguri
“Ushtarët e NATO-s tashmë të pranishëm në Ukrainë”, thotë Ministri i Jashtëm polak

“Ushtarët e NATO-s tashmë të pranishëm në Ukrainë”, thotë Ministri i Jashtëm polak

Nga Bota
Rrëmbim, dhunë dhe shkatërrim prone – ekstradohen dy persona nga Gjermania dhe Britania

Rrëmbim, dhunë dhe shkatërrim prone – ekstradohen dy persona nga Gjermania dhe Britania

Shqipëri