LAJMI I FUNDIT:

Maqedoni e Veriut

66 Artikuj

Liderët politikë urojnë Talat Xhaferin, e quajnë ditë historike për shqiptarët

Liderët politikë urojnë Talat Xhaferin, e quajnë ditë historike për shqiptarët

Kosovë
Ambasadorja e Gjermanisë në RMV mbështet iniciativën për ankesën kushtetuese

Ambasadorja e Gjermanisë në RMV mbështet iniciativën për ankesën kushtetuese

Politikë
Janë grabitur dy pika bastesh sportive në Shkup, janë marrë kasaforta me para

Janë grabitur dy pika bastesh sportive në Shkup, janë marrë kasaforta me para

Kronikë e Zezë
Eurostat: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë energjinë më të shtrenjtë në rajon, më e lira në Kosovë

Eurostat: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë energjinë më të shtrenjtë në rajon, më e lira në Kosovë

Shqipëri
Në Maqedoninë e Veriut sulmohet një bari nga katër persona dhe është lidhur në pemë

Në Maqedoninë e Veriut sulmohet një bari nga katër persona dhe është lidhur në pemë

Kronikë e Zezë
“Koordinim i faktorit shqiptar në rajon”, Begaj takon përfaqësuesit e partive shqiptare në Shkup

“Koordinim i faktorit shqiptar në rajon”, Begaj takon përfaqësuesit e partive shqiptare në Shkup

Shqipëri
Debatet për vizitën e Kurtit në Maqedoninë e Veriut, reagon Berisha

Debatet për vizitën e Kurtit në Maqedoninë e Veriut, reagon Berisha

Shqipëri
Haradinaj reagon pas vizitës së kryeministrit në Maqedoni të Veriut: Mos i besoni Kurtit, në Kosovë i ka bllokuar të gjitha rrugët e projektet

Haradinaj reagon pas vizitës së kryeministrit në Maqedoni të Veriut: Mos i besoni Kurtit, në Kosovë i ka bllokuar të gjitha rrugët e projektet

Kosovë
Pika kufitare Shqipëri-Maqedoni e Veriut, Rama: Qëllimi final unifikimi i doganave, nuk kemi pse presim BE-në

Pika kufitare Shqipëri-Maqedoni e Veriut, Rama: Qëllimi final unifikimi i doganave, nuk kemi pse presim BE-në

Shqipëri
Kontrolli i përbashkët kufitar Shqipëri-Maqedoni e Veriut, Rama: Lehtëson qarkullimin

Kontrolli i përbashkët kufitar Shqipëri-Maqedoni e Veriut, Rama: Lehtëson qarkullimin

Shqipëri
Sanksionohen 168 shoferë në Shkup, prej tyre 48 për vozitje mbi shpejtësinë e lejuar

Sanksionohen 168 shoferë në Shkup, prej tyre 48 për vozitje mbi shpejtësinë e lejuar

Maqedonia e Veriut
Kriza ekonomike, qytetarët: Pushimet veç në ëndërr

Kriza ekonomike, qytetarët: Pushimet veç në ëndërr

Maqedonia e Veriut
Personat me nevoja të veçanta kërkojnë kushte në Maqedoni

Personat me nevoja të veçanta kërkojnë kushte në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Pesë shtetet me të cilët kryen më së shumti shkëmbim tregtar Maqedonia e Veriut

Pesë shtetet me të cilët kryen më së shumti shkëmbim tregtar Maqedonia e Veriut

Maqedonia e Veriut
Deputetët shqiptarë të kryesuar nga Tabaku zhvilluan vizitë në Maqedoninë e Veriut me fokus integrimin evropian

Deputetët shqiptarë të kryesuar nga Tabaku zhvilluan vizitë në Maqedoninë e Veriut me fokus integrimin evropian

Shqipëri
Rama batuta me Kovaçevskin: Integrimi na la pa flokë

Rama batuta me Kovaçevskin: Integrimi na la pa flokë

Shqipëri