LAJMI I FUNDIT:

LVV

6780 Artikuj

Blerja e raketave ‘Javelin’, politikanët nisin ‘garën’ në rrjetet sociale për të marrë meritat

Blerja e raketave ‘Javelin’, politikanët nisin ‘garën’ në rrjetet sociale për të marrë meritat

Kosovë
Rexhaj: Opozita është shkëputur nga realiteti

Rexhaj: Opozita është shkëputur nga realiteti

Politikë
Deputeti i LVV-së poston videon, pretendon se policia serbe po e plaçkit mërgatën në kufirin e Bërnjakut

Deputeti i LVV-së poston videon, pretendon se policia serbe po e plaçkit mërgatën në kufirin e Bërnjakut

Kosovë
Abdixhiku numëron dështimet e Kurtit: Qeveria po mburret me tri vite të humbura

Abdixhiku numëron dështimet e Kurtit: Qeveria po mburret me tri vite të humbura

Kosovë
​Ekspertët thonë se trendi i investimeve kapitale mbetet i ulët, e mohon mazhoranca

​Ekspertët thonë se trendi i investimeve kapitale mbetet i ulët, e mohon mazhoranca

Ekonomi
Haziri i ashpër me qeveritarët dhe deputetët e LVV-së: U çuan në këmbë për Sanduloviqn, jo edhe për arrestimin e ish-ushtarit të UÇK-së

Haziri i ashpër me qeveritarët dhe deputetët e LVV-së: U çuan në këmbë për Sanduloviqn, jo edhe për arrestimin e ish-ushtarit të UÇK-së

Kosovë
Arrestimi dhe rrahja e Sanduloviqit, reagon deputetja e LVV-së: Serbia, shtet satelit rus që tenton të mashtrojë perëndimin

Arrestimi dhe rrahja e Sanduloviqit, reagon deputetja e LVV-së: Serbia, shtet satelit rus që tenton të mashtrojë perëndimin

Kosovë
Kusari-Lila: Ka mundësi që sivjet të ketë zgjedhje parlamentare

Kusari-Lila: Ka mundësi që sivjet të ketë zgjedhje parlamentare

Politikë
Rrahje, ofendime dhe mungesë të deputetëve, krejt çka ndodhi në Kuvend gjatë 2023

Rrahje, ofendime dhe mungesë të deputetëve, krejt çka ndodhi në Kuvend gjatë 2023

Kosovë
Dërgimi i disa Ligjeve në Gjykatë, Miftaraj: Kjo legjislaturë ka probleme serioze për të siguruar që ato janë miratuar në pajtim me Kushtetutën

Dërgimi i disa Ligjeve në Gjykatë, Miftaraj: Kjo legjislaturë ka probleme serioze për të siguruar që ato janë miratuar në pajtim me Kushtetutën

Elfije Boletini
Gashi i shqetësuar: Qeveria Kurti nuk e ka asnjë sukses dhe ende ka mbështetje 50 për qind

Gashi i shqetësuar: Qeveria Kurti nuk e ka asnjë sukses dhe ende ka mbështetje 50 për qind

Kosovë
LVV e gatshme për zgjedhje të parakohshme – shprehen optimistë se do ta tejkalojnë rezultatin e 14 shkurtit

LVV e gatshme për zgjedhje të parakohshme – shprehen optimistë se do ta tejkalojnë rezultatin e 14 shkurtit

Kosovë
“Propagandë e lodhur” – sondazhi që shkaktoi reagime nga opozita, Kurtit i kërkohet ballafaqim në zgjedhje

“Propagandë e lodhur” – sondazhi që shkaktoi reagime nga opozita, Kurtit i kërkohet ballafaqim në zgjedhje

Kosovë
Ironizon Bajqinovci: Opozita pritet që menjëherë ta dërgojë në Kushtetuese sondazhin

Ironizon Bajqinovci: Opozita pritet që menjëherë ta dërgojë në Kushtetuese sondazhin

Politikë
Çitaku – Kurtit: Nëse je i kënaqur me sondazhet, hajde shkojmë në zgjedhje

Çitaku – Kurtit: Nëse je i kënaqur me sondazhet, hajde shkojmë në zgjedhje

Politikë
Sondazhi i UBO Consulting: Nëse zgjedhjet do të mbaheshin sot – LVV do t’i kishte 53 deputetë, PDK e LDK nga 20

Sondazhi i UBO Consulting: Nëse zgjedhjet do të mbaheshin sot – LVV do t’i kishte 53 deputetë, PDK e LDK nga 20

Politikë
Sondazhi i UBO Consulting: LVV e para me 48.5%, PDK e dyta, LDK e treta

Sondazhi i UBO Consulting: LVV e para me 48.5%, PDK e dyta, LDK e treta

Politikë
LVV, PDK e LDK reagojnë pas publikimit të sondazhit nga UBO Consulting

LVV, PDK e LDK reagojnë pas publikimit të sondazhit nga UBO Consulting

Politikë
Zëdhënësi i LVV-së: Sot del sondazhi real i matjeve të qytetarëve të vërtetë të Kosovës

Zëdhënësi i LVV-së: Sot del sondazhi real i matjeve të qytetarëve të vërtetë të Kosovës

Politikë
Izet Mexhiti: Opozitës shqiptare në RMV i bashkëngjitet edhe Lëvizja Vetëvendosje

Izet Mexhiti: Opozitës shqiptare në RMV i bashkëngjitet edhe Lëvizja Vetëvendosje

Politikë
Statovci e befasuar që LDK e dërgoi në Kushtetuese Fondin Sovran

Statovci e befasuar që LDK e dërgoi në Kushtetuese Fondin Sovran

Kosovë
LVV: Abdixhiku na akuzonte për profile të rreme, por ato janë në postimet e tij

LVV: Abdixhiku na akuzonte për profile të rreme, por ato janë në postimet e tij

Kosovë
“Kemi nevojë për idealista”,Kusari-Lila: Pa dhënë secili diçka për shtetin nuk mund të kemi shtet

“Kemi nevojë për idealista”,Kusari-Lila: Pa dhënë secili diçka për shtetin nuk mund të kemi shtet

Politikë
Debat i ashpër, Ymeri – Mujës: Buxheti po rritet, qytetarët po varfërohen

Debat i ashpër, Ymeri – Mujës: Buxheti po rritet, qytetarët po varfërohen

Kosovë