LAJMI I FUNDIT:

Lista "Guxo"

47 Artikuj

Gërvalla kritikon LDK-në: Lidhjet me të fuqishme i kanë me Sami Lushtakun

Gërvalla kritikon LDK-në: Lidhjet me të fuqishme i kanë me Sami Lushtakun

Kosovë
Kundërshtuan themelimin e Komisionit Hetimor për rezerva shtetërore, deputetja Statovci numëron arsyet pse nuk do të ketë efekt

Kundërshtuan themelimin e Komisionit Hetimor për rezerva shtetërore, deputetja Statovci numëron arsyet pse nuk do të ketë efekt

Kosovë
Avdyli: Sipas logjikës së opozitës për çdo vendim duhet të pyetet Gjykata Kushtetuese, ndërsa Parlamentit me ia vendos drynin

Avdyli: Sipas logjikës së opozitës për çdo vendim duhet të pyetet Gjykata Kushtetuese, ndërsa Parlamentit me ia vendos drynin

Kosovë
​Gërvalla mohon problemet me Kurtin, thotë se ka përpjekje për t’i përçarë

​Gërvalla mohon problemet me Kurtin, thotë se ka përpjekje për t’i përçarë

Kosovë
Nga PDK thanë se presidentja Osmani dështoi gjatë 2022-së, reagon deputeti i Listës Guxo: Ju rekomandoj ta dëgjoni fjalimin e saj

Nga PDK thanë se presidentja Osmani dështoi gjatë 2022-së, reagon deputeti i Listës Guxo: Ju rekomandoj ta dëgjoni fjalimin e saj

Kosovë
Avdyli: Kosova të përgatitet ushtarakisht për t’ia dhënë Serbisë goditjen edhe më të madhe se në vitin 1999

Avdyli: Kosova të përgatitet ushtarakisht për t’ia dhënë Serbisë goditjen edhe më të madhe se në vitin 1999

Siguri
​Haxhi Avdyli zgjidhet nënkryetar i Partisë Guxo

​Haxhi Avdyli zgjidhet nënkryetar i Partisë Guxo

Politikë
Kica-Xhelili në LDK, Avdyli: Misionin tonë për shtet e drejtësi, nuk ka forcë që e ndalon

Kica-Xhelili në LDK, Avdyli: Misionin tonë për shtet e drejtësi, nuk ka forcë që e ndalon

Politikë
Largimi i Doarsa Kica-Xhelilit, kush tjetër është i pakënaqur në Grupin Parlamentar të LVV-së

Largimi i Doarsa Kica-Xhelilit, kush tjetër është i pakënaqur në Grupin Parlamentar të LVV-së

Donjeta Zeqiraj
KMDLNj vlerëson se kalimi Kica-Xhelilit në LDK është bërë krejtësisht për çështje parimore

KMDLNj vlerëson se kalimi Kica-Xhelilit në LDK është bërë krejtësisht për çështje parimore

Kosovë
Cakolli i KDI-së komenton konventën e Partisë Guxo: Legjislacioni në Kosovë nuk njeh mundësinë e “bashkë-kryesimit” të partive

Cakolli i KDI-së komenton konventën e Partisë Guxo: Legjislacioni në Kosovë nuk njeh mundësinë e “bashkë-kryesimit” të partive

Politikë
Deputeti Meta konfirmon largimin e Kica-Xhelilit: Guxo e LVV do të kenë një deputet më pak

Deputeti Meta konfirmon largimin e Kica-Xhelilit: Guxo e LVV do të kenë një deputet më pak

Politikë
Deputetja Doarsa Kica ka kaluar në LDK? Reagojnë nga Lista Guxo

Deputetja Doarsa Kica ka kaluar në LDK? Reagojnë nga Lista Guxo

Kosovë
Deputetja Jeta Statovci zgjedhet kryetare e “Guxo” në Prishtinë

Deputetja Jeta Statovci zgjedhet kryetare e “Guxo” në Prishtinë

Politikë
Donika Gërvalla zgjidhet kryetare e Listës “Guxo” në Pejë

Donika Gërvalla zgjidhet kryetare e Listës “Guxo” në Pejë

Politikë
Shtohen përplasjet pozitë-opozitë në Kuvendin e Kosovës dhe jashtë tij

Shtohen përplasjet pozitë-opozitë në Kuvendin e Kosovës dhe jashtë tij

Ismail Jakupi
Deputeti Avdyli nga Lista “Guxo” i përgjigjet Arben Gashit: Koalicioni me LVV-në është stabil, Qeveria bie në vitin 2025

Deputeti Avdyli nga Lista “Guxo” i përgjigjet Arben Gashit: Koalicioni me LVV-në është stabil, Qeveria bie në vitin 2025

Politikë
Albena Reshitaj pjesë e mundshme e grupit parlamentar të Listës Guxo, komentojnë analistët

Albena Reshitaj pjesë e mundshme e grupit parlamentar të Listës Guxo, komentojnë analistët

Politikë
Për deklarimet se mund të bjerë qeveria, deputetja Statovci: Koalicioni është stabil

Për deklarimet se mund të bjerë qeveria, deputetja Statovci: Koalicioni është stabil

Politikë
Donika Gërvalla: Lista Guxo ka lindur shumë vite me parë si lëvizje brenda LDK-së

Donika Gërvalla: Lista Guxo ka lindur shumë vite me parë si lëvizje brenda LDK-së

Politikë
Haxhi Avdyli zgjedhet kryetar i degës së Listës “Guxo” në Prizren

Haxhi Avdyli zgjedhet kryetar i degës së Listës “Guxo” në Prizren

Politikë
Deputeti i Listës Guxo: Ambasadori Berishaj duhet të lirohet nga detyra deri në vërtetim të pafajësisë

Deputeti i Listës Guxo: Ambasadori Berishaj duhet të lirohet nga detyra deri në vërtetim të pafajësisë

Kosovë
Deputeti nga Lista Guxo kundërshton martesat mes gjinisë së njëjtë, i reagon kryeparlamentari Glauk Konjufca

Deputeti nga Lista Guxo kundërshton martesat mes gjinisë së njëjtë, i reagon kryeparlamentari Glauk Konjufca

Kosovë
KQZ regjistron dy parti të reja, GUXO dhe Bashkimi për Ndryshim ANAMORAVA

KQZ regjistron dy parti të reja, GUXO dhe Bashkimi për Ndryshim ANAMORAVA

Kosovë