LAJMI I FUNDIT:

Liridona Ademaj

137 Artikuj

“A mundemi me ardhë në Kosovë me dërgu lule te varri i nënës”, vëllai i Liridonës tregon kërkesën e dy djemve të saj

“A mundemi me ardhë në Kosovë me dërgu lule te varri i nënës”, vëllai i Liridonës tregon kërkesën e dy djemve të saj

Kosovë
Pas kthimit në rigjykim të rastit të Marigona Osmanit, reagon vëllai i Liridona Ademajt: Vrasësit e grave e kanë vendin në burg

Pas kthimit në rigjykim të rastit të Marigona Osmanit, reagon vëllai i Liridona Ademajt: Vrasësit e grave e kanë vendin në burg

Kosovë
Edhe dy muaj paraburgim për Naim Murselin dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt

Edhe dy muaj paraburgim për Naim Murselin dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt

Drejtësi
Vrasja e Liridona Ademaj, Prokuroria vazhdon hetimet mbi rastin

Vrasja e Liridona Ademaj, Prokuroria vazhdon hetimet mbi rastin

Kosovë
Avokati Daci: 30 vjet minimumi i dënimit për Naim Murselin

Avokati Daci: 30 vjet minimumi i dënimit për Naim Murselin

Drejtësi
Vrasja e Liridona Ademajt, Naim Murseli dëshmon sërish para Prokurorisë

Vrasja e Liridona Ademajt, Naim Murseli dëshmon sërish para Prokurorisë

Kosovë
Dëshmia e Tomë Dodajt: Naim Murseli bleu armë, shtiu me një plumb për ta testuar para krimit

Dëshmia e Tomë Dodajt: Naim Murseli bleu armë, shtiu me një plumb për ta testuar para krimit

Drejtësi
Dëshmia e plotë e Kushtrim Kokallës, të dyshuarit për përfshirje në krim: Naimi para një viti më ka lutur ta vras Liridonën

Dëshmia e plotë e Kushtrim Kokallës, të dyshuarit për përfshirje në krim: Naimi para një viti më ka lutur ta vras Liridonën

Kosovë
Dëshmia e Plavës: Naim Murseli ka qenë në veturë në momentin e vrasjes së Liridonës

Dëshmia e Plavës: Naim Murseli ka qenë në veturë në momentin e vrasjes së Liridonës

Kosovë
Mbyllja e komunave paralele të Serbisë, dëshmia e Naim Murselit, i dyshuar për vrasjen e gruas dhe deklarata e Stoltenbergut për sigurinë në Kosovë – lajmet e javës

Mbyllja e komunave paralele të Serbisë, dëshmia e Naim Murselit, i dyshuar për vrasjen e gruas dhe deklarata e Stoltenbergut për sigurinë në Kosovë – lajmet e javës

Besnike Salihu
Vëllai i Liridona Ademajt reagon pas publikimit të dëshmisë së Naim Murselit: Nuk e komentojmë përmbajtjen

Vëllai i Liridona Ademajt reagon pas publikimit të dëshmisë së Naim Murselit: Nuk e komentojmë përmbajtjen

Kosovë
Vrasja e Liridona Ademajt, dëshmia e plotë e Naim Murselit në polici

Vrasja e Liridona Ademajt, dëshmia e plotë e Naim Murselit në polici

Kosovë
Vrasja e Liridona Ademajt, ish-eprori i Policisë së Kosovës thotë që ka prova të mjaftueshme se kush mund të jetë kryerësi i veprës penale

Vrasja e Liridona Ademajt, ish-eprori i Policisë së Kosovës thotë që ka prova të mjaftueshme se kush mund të jetë kryerësi i veprës penale

Drejtësi
Përfundon intervistimi i Naim Murselit, avokatja: Dha version ndryshe nga ajo që është publikuar në media

Përfundon intervistimi i Naim Murselit, avokatja: Dha version ndryshe nga ajo që është publikuar në media

Drejtësi
​Tri gra të vrara e mbi 2 mijë raste të dhunës në familje gjatë 2023-ës

​Tri gra të vrara e mbi 2 mijë raste të dhunës në familje gjatë 2023-ës

Sociale
Afër 30 vrasje gjatë vitit 2023 në Kosovë

Afër 30 vrasje gjatë vitit 2023 në Kosovë

Kosovë
“Kishim shumë plane bashkë”, vëllai i Liridona Ademajt kujton motrën e tij në njëmujorin e vrasjes së saj

“Kishim shumë plane bashkë”, vëllai i Liridona Ademajt kujton motrën e tij në njëmujorin e vrasjes së saj

Kosovë
Naim Murselit dhe dy të dyshuarve tjerë u vazhdohet masa e paraburgimit edhe për dy muaj

Naim Murselit dhe dy të dyshuarve tjerë u vazhdohet masa e paraburgimit edhe për dy muaj

Kosovë
Dibrani: Të dyshuarit për vrasjen e Liridonës nuk kanë mundësi të komunikojnë mes vete

Dibrani: Të dyshuarit për vrasjen e Liridonës nuk kanë mundësi të komunikojnë mes vete

Siguri
Nga Prokuroria takojnë familjarët e Liridona Ademajt, i njoftojnë për hetimet që janë duke u zhvilluar

Nga Prokuroria takojnë familjarët e Liridona Ademajt, i njoftojnë për hetimet që janë duke u zhvilluar

Drejtësi
“U terrorizuan me spekulime”, avokati Jashari flet për kërkesën e familjes së Liridona Ademajt për takim me Prokurorinë

“U terrorizuan me spekulime”, avokati Jashari flet për kërkesën e familjes së Liridona Ademajt për takim me Prokurorinë

Drejtësi
Osmani: Nga viti 2019 rastet e dhunës ndaj grave janë në rritje, kjo është një këmbanë alarmi për shtetin

Osmani: Nga viti 2019 rastet e dhunës ndaj grave janë në rritje, kjo është një këmbanë alarmi për shtetin

Kosovë
Familja Ademaj i bën kërkesë urgjente Prokurorisë: Duam të informohemi më shumë për rastin e Liridonës

Familja Ademaj i bën kërkesë urgjente Prokurorisë: Duam të informohemi më shumë për rastin e Liridonës

Drejtësi
Kryeprokurori i Prishtinës: Me rastin e Liridona Ademajt po merret një prokurore serbe

Kryeprokurori i Prishtinës: Me rastin e Liridona Ademajt po merret një prokurore serbe

Drejtësi