LAJMI I FUNDIT:

LGBT

57 Artikuj

Qytetërimi perëndimor po trulloset nga profetët e rremë të “diversitetit”

Qytetërimi perëndimor po trulloset nga profetët e rremë të “diversitetit”

Allister Heath
Dua Lipa një aleate e komunitetit LGBT+: Jeta është shumë më argëtuese me homoseksualët

Dua Lipa një aleate e komunitetit LGBT+: Jeta është shumë më argëtuese me homoseksualët

Yjet
Çka tha në gjykatë i akuzuari për përgatitje të sulmit terrorist ndaj komunitetit LGBTI?

Çka tha në gjykatë i akuzuari për përgatitje të sulmit terrorist ndaj komunitetit LGBTI?

Drejtësi
Të pasigurt dhe të izoluar – kështu duket jeta ‘ilegale’ e qytetarëve LGBT në Rusi

Të pasigurt dhe të izoluar – kështu duket jeta ‘ilegale’ e qytetarëve LGBT në Rusi

Nga Bota
Shpaloset programi i filmave me subjekt komunitetin LGBT+ në Pri Film Fest

Shpaloset programi i filmave me subjekt komunitetin LGBT+ në Pri Film Fest

TV / Film
Rita Ora do të performojë në Paradën e Krenarisë – fton fansat të mos mungojnë në koncert

Rita Ora do të performojë në Paradën e Krenarisë – fton fansat të mos mungojnë në koncert

Muzikë
“Më pëlqen Dua Lipa dhe seksi oral”, fansi i komunitetit LGBT+ proteston me bluzë kreative në Paradën e Krenarisë

“Më pëlqen Dua Lipa dhe seksi oral”, fansi i komunitetit LGBT+ proteston me bluzë kreative në Paradën e Krenarisë

Yjet
Dua Lipa i tregon botës për Paradën e Krenarisë në Prishtinë dhe krijimin e hapësirave të sigurta për komunitetin LGBT+

Dua Lipa i tregon botës për Paradën e Krenarisë në Prishtinë dhe krijimin e hapësirave të sigurta për komunitetin LGBT+

Yjet
Dita e LGBT-së dhe postimet në rrjetet sociale, Mustafa: Kurti mashtrues tipik

Dita e LGBT-së dhe postimet në rrjetet sociale, Mustafa: Kurti mashtrues tipik

Kosovë
Bebe Rexha tregon se pse ka aq shumë fansa homoseksualë: Unë i mbështes ata

Bebe Rexha tregon se pse ka aq shumë fansa homoseksualë: Unë i mbështes ata

Yjet
Parlamenti i Ugandës miraton projektligjin që dënon me burg ata që identifikohen si LGBTQ, vendos dënimin me vdekje për disa vepra

Parlamenti i Ugandës miraton projektligjin që dënon me burg ata që identifikohen si LGBTQ, vendos dënimin me vdekje për disa vepra

Afrika
Më parë i kërcënuan me burg, tani në Katar ndryshojnë mendje dhe i mirëpresin tifozët e komunitetit LGBT

Më parë i kërcënuan me burg, tani në Katar ndryshojnë mendje dhe i mirëpresin tifozët e komunitetit LGBT

Ndërkombëtare
Avokati i Popullit: Kodi Civil të sigurojë të drejtat e barabarta për personat e sekseve të njëjta

Avokati i Popullit: Kodi Civil të sigurojë të drejtat e barabarta për personat e sekseve të njëjta

Kosovë
Ambasada amerikane: Të drejtat e LGBTQI+ janë të drejta njerëzore, jo privilegje

Ambasada amerikane: Të drejtat e LGBTQI+ janë të drejta njerëzore, jo privilegje

Kosovë
Shefi i Sigurisë së Katarit paralajmëron komunitetin LGBT para startit të Kupës së Botës

Shefi i Sigurisë së Katarit paralajmëron komunitetin LGBT para startit të Kupës së Botës

Ndërkombëtare
“Oscars” synon të ndryshojë kriteret – që filmat të nominohen duhet të kenë aktorë me ngjyrë, persona hendikep dhe anëtarë nga LGBT

“Oscars” synon të ndryshojë kriteret – që filmat të nominohen duhet të kenë aktorë me ngjyrë, persona hendikep dhe anëtarë nga LGBT

TV / Film
Projektkodi Civil nuk kaloi në parim, Szunyog nga zyra e BE-së në Kosovë e quan zhgënjyese

Projektkodi Civil nuk kaloi në parim, Szunyog nga zyra e BE-së në Kosovë e quan zhgënjyese

Kosovë
Deputetja e LVV-së për Projektkodin Civil: Homoseksualiteti është shthurje dhe degjenerim moral, shkak i sëmundjeve siç është HIV

Deputetja e LVV-së për Projektkodin Civil: Homoseksualiteti është shthurje dhe degjenerim moral, shkak i sëmundjeve siç është HIV

Kosovë
Viktor Orban i Hungarisë thirr referendumin mbi ligjin anti-LGBTQ

Viktor Orban i Hungarisë thirr referendumin mbi ligjin anti-LGBTQ

Evropa
UEFA ndërpret hetimin ndaj Neuer, shiriti me ngjyrat e ylberit konsiderohet si “simbol ekipor dhe për një kauzë të mirë”

UEFA ndërpret hetimin ndaj Neuer, shiriti me ngjyrat e ylberit konsiderohet si “simbol ekipor dhe për një kauzë të mirë”

Përfaqësueset
Neuer nën hetime për shiritin e kapitenit me ngjyrat e ylberit

Neuer nën hetime për shiritin e kapitenit me ngjyrat e ylberit

Përfaqësueset
Hungaria synon të ndalojë përmbajtjen LGBT për të miturit

Hungaria synon të ndalojë përmbajtjen LGBT për të miturit

Evropa
Cara Delevingne lanson koleksionin e ri në nderë të komunitetit LGBTQ në bashkëpunim me Puma

Cara Delevingne lanson koleksionin e ri në nderë të komunitetit LGBTQ në bashkëpunim me Puma

Modë
Vuçiq refuzoi të nënshkruaj Ligjin për Komunitetin LGBTI

Vuçiq refuzoi të nënshkruaj Ligjin për Komunitetin LGBTI

Serbia