LAJMI I FUNDIT:

Kupa e Botës për Klube

132 Artikuj

Real Madridi i “shpall luftë” FIFA-s për Kupën e Botës për Klube

Real Madridi i “shpall luftë” FIFA-s për Kupën e Botës për Klube

La Liga
Real Madridi del kundër Kupës së Botës për Klube, pavarësisht fitimeve të mëdha financiare

Real Madridi del kundër Kupës së Botës për Klube, pavarësisht fitimeve të mëdha financiare

Ndërkombëtare
Nga fitimi i Scudettos te rinovimi i dy yjeve, Liga e Kampionëve dhe Zirkzee – Zanetti flet për gjithçka që e rrethon Interin

Nga fitimi i Scudettos te rinovimi i dy yjeve, Liga e Kampionëve dhe Zirkzee – Zanetti flet për gjithçka që e rrethon Interin

Serie A
Arsenali u eliminua nga dy gara në të njëjtën natë

Arsenali u eliminua nga dy gara në të njëjtën natë

Ndërkombëtare
Janë 11 klube nga Evropa që kanë siguruar një vend në Kupën e Botës për klube, mbetet vetëm edhe një biletë

Janë 11 klube nga Evropa që kanë siguruar një vend në Kupën e Botës për klube, mbetet vetëm edhe një biletë

Ligat tjera
Kupa e Botës për Klube: Beteja e Atletico Madridit dhe Barcelonës për rreth 50 milionë euro fillon sot

Kupa e Botës për Klube: Beteja e Atletico Madridit dhe Barcelonës për rreth 50 milionë euro fillon sot

Ligat tjera
Napoli po tenton me çdo kusht ta ndalon Juventusin që të marr pjesë në Kupën e Botës për klube

Napoli po tenton me çdo kusht ta ndalon Juventusin që të marr pjesë në Kupën e Botës për klube

Serie A
E ardhmja e Allegrit dhe Rabiot në Juventus është e lidhur me Kupën e Botës për Klube

E ardhmja e Allegrit dhe Rabiot në Juventus është e lidhur me Kupën e Botës për Klube

Ligat tjera
Po fillon revolta e futbollistëve kundër futbollit? Nuk duan kaq shumë ndeshje

Po fillon revolta e futbollistëve kundër futbollit? Nuk duan kaq shumë ndeshje

Ndërkombëtare
Performanca spektakolare e Bebe Rexhës dhe David Guettas në finalen e Kampionatit Botëror të FIFA-s për klube

Performanca spektakolare e Bebe Rexhës dhe David Guettas në finalen e Kampionatit Botëror të FIFA-s për klube

Yjet
Në moshën 23-vjeçare, Julian Alvarez “mundi” futbollin – këto janë të gjithë trofetë që ka fituar

Në moshën 23-vjeçare, Julian Alvarez “mundi” futbollin – këto janë të gjithë trofetë që ka fituar

Ndërkombëtare
“Do ta bëja sërish, jam luftëtar”, Melo thotë se nuk është e penduar teksa shpjegon përleshjen me Walker

“Do ta bëja sërish, jam luftëtar”, Melo thotë se nuk është e penduar teksa shpjegon përleshjen me Walker

Ndërkombëtare
Kovacic shkroi historinë pasi fitoi Kupën e Botës për Klube me Man Cityn

Kovacic shkroi historinë pasi fitoi Kupën e Botës për Klube me Man Cityn

Ndërkombëtare
Përleshja Walker-Melo vodhi gjithë vëmendjen pas Kupës së Botës për Klube, u përfshi edhe Grealish

Përleshja Walker-Melo vodhi gjithë vëmendjen pas Kupës së Botës për Klube, u përfshi edhe Grealish

Ndërkombëtare
Pep Guardiola, edhe një herë bota nën këmbët e tij – tani synon rekordin e Alex Ferguson

Pep Guardiola, edhe një herë bota nën këmbët e tij – tani synon rekordin e Alex Ferguson

Ndërkombëtare
Bebe Rexha dhe David Guetta me performancë të hatashme në ceremoninë hapëse të Kampionatit Botëror të Klubeve 2023

Bebe Rexha dhe David Guetta me performancë të hatashme në ceremoninë hapëse të Kampionatit Botëror të Klubeve 2023

Muzikë
Notat e lojtarëve, Man City 4-0 Fluminense: Alvarez më i miri në fushë

Notat e lojtarëve, Man City 4-0 Fluminense: Alvarez më i miri në fushë

Ndërkombëtare
Manchester City kampion i botës për klube, “shkatërron” Fluminensen në finale

Manchester City kampion i botës për klube, “shkatërron” Fluminensen në finale

Ndërkombëtare
Sot vendoset kampioni i ri i botës për klube, Man City dhe Fluminense në një betejë për miliona euro

Sot vendoset kampioni i ri i botës për klube, Man City dhe Fluminense në një betejë për miliona euro

Ndërkombëtare
Guardiola kundër formatit të ri të Kupës së Botës për klube

Guardiola kundër formatit të ri të Kupës së Botës për klube

Premier League
Benzema shkruan historinë në Kupën e Botës për Klube

Benzema shkruan historinë në Kupën e Botës për Klube

Ndërkombëtare
Interi kualifikohet në Kupën e Botës për Klube 2025, duke u bashkuar me Real Madrid, Chelsean dhe Man Cityn

Interi kualifikohet në Kupën e Botës për Klube 2025, duke u bashkuar me Real Madrid, Chelsean dhe Man Cityn

Ndërkombëtare
Ndryshon zyrtarisht formati për Kupën e Botës për Klube

Ndryshon zyrtarisht formati për Kupën e Botës për Klube

Ndërkombëtare
Jordi Alba konfirmon largimin, Barcelona e falënderon për kontributin

Jordi Alba konfirmon largimin, Barcelona e falënderon për kontributin

La Liga