LAJMI I FUNDIT:

Kontrabandë

104 Artikuj

Parandalohet kontrabandë me mallra nga Serbia – sekuestrohen mbi 900 pako me “Plazma”

Parandalohet kontrabandë me mallra nga Serbia – sekuestrohen mbi 900 pako me “Plazma”

Kronika e Zezë
​Parandalohet kontrabanda me drogë në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë

​Parandalohet kontrabanda me drogë në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë

Kronika e Zezë
Dy raste të kontrabandës dhe kalimit ilegal të kufirit zbulohen në veri të Mitrovicës, autorët shtetas serbë

Dy raste të kontrabandës dhe kalimit ilegal të kufirit zbulohen në veri të Mitrovicës, autorët shtetas serbë

Kronika e Zezë
Përmes rrugëve ilegale futi 3,100 kg mollë nga Serbia, ndalohet nga Policia e Kosovës

Përmes rrugëve ilegale futi 3,100 kg mollë nga Serbia, ndalohet nga Policia e Kosovës

Kronika e Zezë
Ish-polici malazez tregon në detaje ku gjenden laboratorët e drogës në Kosovë dhe në Mal të Zi

Ish-polici malazez tregon në detaje ku gjenden laboratorët e drogës në Kosovë dhe në Mal të Zi

Mali i Zi
Parandalohen tri raste të kalimit ilegal të kufirit, iniciohen rastet penale për hetim

Parandalohen tri raste të kalimit ilegal të kufirit, iniciohen rastet penale për hetim

Kronika e Zezë
Dogana parandalon kontrabandë te Dheu i Bardhë – sekuestron pajisje kirurgjike

Dogana parandalon kontrabandë te Dheu i Bardhë – sekuestron pajisje kirurgjike

Kosovë
Kontrabandonin medikamente mjekësore nga Kosova, Italia e Greqia, vihen në pranga 16 persona në Tiranë

Kontrabandonin medikamente mjekësore nga Kosova, Italia e Greqia, vihen në pranga 16 persona në Tiranë

Shqipëri
Po kontrabandonte medikamente nga Serbia, policia ndalon një të dyshuar në Leposaviq

Po kontrabandonte medikamente nga Serbia, policia ndalon një të dyshuar në Leposaviq

Kronika e Zezë
Sekuestrohet sasi e konsiderueshme e çajit për dobësim në Ferizaj

Sekuestrohet sasi e konsiderueshme e çajit për dobësim në Ferizaj

Kosovë
Tentuan të fusin marihuanë përmes dërgesave postare, Dogana e Kosovës jep detaje

Tentuan të fusin marihuanë përmes dërgesave postare, Dogana e Kosovës jep detaje

Kosovë
Sekuestrohen medikamente të kontrabanduara në Drenas

Sekuestrohen medikamente të kontrabanduara në Drenas

Kosovë
Policia parandalon një rast të kontrabandës në veri

Policia parandalon një rast të kontrabandës në veri

Kronika e Zezë
Akuzohet për vrasje në 2020 në Shkodër, shpallet në kërkim Ervis Martinaj

Akuzohet për vrasje në 2020 në Shkodër, shpallet në kërkim Ervis Martinaj

Shqipëri
Ndalohen 70 pako cigare të kontrabanduara nga Serbia

Ndalohen 70 pako cigare të kontrabanduara nga Serbia

Të Tjera
Tentojnë të fusin pije alkoolike, parandalohen dy raste të kontrabandimit

Tentojnë të fusin pije alkoolike, parandalohen dy raste të kontrabandimit

Kosovë
Arrestohen shtatë persona për kontrabandë me emigrantë

Arrestohen shtatë persona për kontrabandë me emigrantë

Kronika e Zezë
Arrestohet në Leposaviq personi që tentoi të fuste në Kosovë 3.7 ton mish kontrabandë nga Serbia

Arrestohet në Leposaviq personi që tentoi të fuste në Kosovë 3.7 ton mish kontrabandë nga Serbia

Kronika e Zezë
Policia konfiskon rreth 70 metra dru të kontrabanduara nga Serbia në Kosovë

Policia konfiskon rreth 70 metra dru të kontrabanduara nga Serbia në Kosovë

Kronika e Zezë
Kontrabandim me laptop, pjesë kompjuterike e telefona, Polica: Me rastin po merret Prokuroria në Mitrovicë

Kontrabandim me laptop, pjesë kompjuterike e telefona, Polica: Me rastin po merret Prokuroria në Mitrovicë

Kronika e Zezë
Sveçla: Vuçiq flet për armatosje të Serbisë, në veri të Kosovës konfiskohet municion i kontrabanduar nga ky shtet

Sveçla: Vuçiq flet për armatosje të Serbisë, në veri të Kosovës konfiskohet municion i kontrabanduar nga ky shtet

Siguri
Gjykimi ndaj 20 policëve të akuzuar për korrupsion e kontrabandë në veri, aprovohen propozimet e të akuzuarve për dëgjimin e katër dëshmitarëve

Gjykimi ndaj 20 policëve të akuzuar për korrupsion e kontrabandë në veri, aprovohen propozimet e të akuzuarve për dëgjimin e katër dëshmitarëve

Drejtësi
I gjenden 107 kilogramë marihuanë në rezervuar të kamionit, arrestohet një shtetas i Serbisë

I gjenden 107 kilogramë marihuanë në rezervuar të kamionit, arrestohet një shtetas i Serbisë

Kronika e Zezë
Dy shqiptarë kapen me më shumë se 11 kg drogë në Kroaci – momenti kur qeni nuhati dhe gjeti vendin ku e kishin fshehur

Dy shqiptarë kapen me më shumë se 11 kg drogë në Kroaci – momenti kur qeni nuhati dhe gjeti vendin ku e kishin fshehur

Kroacia