LAJMI I FUNDIT:

Komunat veriore

123 Artikuj

Momenti kur serbët gjuajnë me gurë veturën e Policisë

Momenti kur serbët gjuajnë me gurë veturën e Policisë

Kosovë
Grupet kriminale në veri, Kurti: Jam i habitur se si ende nuk ka veprime nga Prokuroria

Grupet kriminale në veri, Kurti: Jam i habitur se si ende nuk ka veprime nga Prokuroria

Kosovë
KFOR për situatën në veri: Prapa protestuesve kishte grupe kriminale

KFOR për situatën në veri: Prapa protestuesve kishte grupe kriminale

Kosovë
Policët 12 orë në punë por pa shtesa për rrezikshmëri, kreu i PK: Situata të rënda në veri

Policët 12 orë në punë por pa shtesa për rrezikshmëri, kreu i PK: Situata të rënda në veri

Kosovë
Krasniqi: Asnjëherë s’i kam parë më të shqetësuar e zhgënjyer ndërkombëtarët

Krasniqi: Asnjëherë s’i kam parë më të shqetësuar e zhgënjyer ndërkombëtarët

Kosovë
​Zgjedhjet e reja në veriun e Kosovës? KQZ: Jemi të gatshëm

​Zgjedhjet e reja në veriun e Kosovës? KQZ: Jemi të gatshëm

Kosovë
Osmani pas takimit me Lajçak dhe Escobar: Zgjedhjet në veri mund të organizohen në përputhje me kushtetutën

Osmani pas takimit me Lajçak dhe Escobar: Zgjedhjet në veri mund të organizohen në përputhje me kushtetutën

Kosovë
KFOR-i ndihmon Policinë e Kosovës të largojnë veturën e bllokuar nga protestuesit serbë në Zveçan

KFOR-i ndihmon Policinë e Kosovës të largojnë veturën e bllokuar nga protestuesit serbë në Zveçan

Kosovë
Sulmohet Policia e Kosovës në Zveçan

Sulmohet Policia e Kosovës në Zveçan

Kosovë
Situata në veri, Turqia nis drejt Kosovës trupa shtesë

Situata në veri, Turqia nis drejt Kosovës trupa shtesë

Kosovë
​Qytetarët në Prishtinë mbështesin organizimin e zgjedhjeve të reja në veri

​Qytetarët në Prishtinë mbështesin organizimin e zgjedhjeve të reja në veri

Kosovë
Policia: Situatë e brishtë por e qetë në veri

Policia: Situatë e brishtë por e qetë në veri

Kosovë
Të shtunën në veri serbët sulmuan një gazetare dhe veturën e Policisë së Kosovës

Të shtunën në veri serbët sulmuan një gazetare dhe veturën e Policisë së Kosovës

Kosovë
Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Kosovë
Qetë në veri, numër i vogël i protestuesve

Qetë në veri, numër i vogël i protestuesve

Kosovë
Kurti: Nuk largohet Policia nga veriu derisa jashtë komunave ka grupe kriminale

Kurti: Nuk largohet Policia nga veriu derisa jashtë komunave ka grupe kriminale

Kosovë
Sveçla viziton veriun: Sovraniteti është i patjetërsueshëm

Sveçla viziton veriun: Sovraniteti është i patjetërsueshëm

Kosovë
Kryetari i Leposaviqit dhe i Mitrovicës së Veriut në objektet komunale, ai i Zveçanit punon nga Zyra për Komunitete

Kryetari i Leposaviqit dhe i Mitrovicës së Veriut në objektet komunale, ai i Zveçanit punon nga Zyra për Komunitete

Kosovë
Protestat e dhunshme në veri, policia: Dy serbë janë dërguar në mbajtje – të tjerët janë liruar

Protestat e dhunshme në veri, policia: Dy serbë janë dërguar në mbajtje – të tjerët janë liruar

Kosovë
Osmani pas takimit me zyrtarin e BE-së: Bandat kriminale të mbështetura nga Vuçiqi kanë qëllim destabilizimin e Kosovës

Osmani pas takimit me zyrtarin e BE-së: Bandat kriminale të mbështetura nga Vuçiqi kanë qëllim destabilizimin e Kosovës

Kosovë
Policia: Situatë e qetë, por e brishtë në komunat e veriut

Policia: Situatë e qetë, por e brishtë në komunat e veriut

Kosovë
KPM dënon sulmet ndaj mediave dhe gazetarëve gjatë raportimit të ngjarjeve në veri

KPM dënon sulmet ndaj mediave dhe gazetarëve gjatë raportimit të ngjarjeve në veri

Kosovë
Serbët vendosin tenda para Komunës së Zubin Potokut

Serbët vendosin tenda para Komunës së Zubin Potokut

Kosovë
Franca dënon sulmet në veri, kërkon nga Qeveria e Kosovës të ndërmerr masa për uljen e tensioneve

Franca dënon sulmet në veri, kërkon nga Qeveria e Kosovës të ndërmerr masa për uljen e tensioneve

Kosovë