LAJMI I FUNDIT:

Kina

3031 Artikuj

Xi Jinping ia uron Siljanovska Davkovës zgjedhjen për presidente

Xi Jinping ia uron Siljanovska Davkovës zgjedhjen për presidente

Maqedonia e Veriut
Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë

Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë

Maqedonia e Veriut
Bëhet virale krijimtaria e artistit kinez “Shkallët drejt Parajsës”

Bëhet virale krijimtaria e artistit kinez “Shkallët drejt Parajsës”

Interesante
“Miku i vjetër” Putin mbërrin në Kinë për vizitë shtetërore, në samitin me Xi Jinping

“Miku i vjetër” Putin mbërrin në Kinë për vizitë shtetërore, në samitin me Xi Jinping

Nga Bota
SHBA vendosi tarifa brutale ndaj Kinës – kjo është goditja më e fuqishme ndaj veturave elektrike

SHBA vendosi tarifa brutale ndaj Kinës – kjo është goditja më e fuqishme ndaj veturave elektrike

EVs
Udhëtimi i Putinit në Kinë dhe kërcënimet amerikane

Udhëtimi i Putinit në Kinë dhe kërcënimet amerikane

Alexandra Prokopenko
Kopshti zoologjik pikturon qentë për t’u dukur si panda, ngjall zemërim te vizitorët

Kopshti zoologjik pikturon qentë për t’u dukur si panda, ngjall zemërim te vizitorët

Fun Lajme
Çka bën Zyra e Kinës në Prishtinë?

Çka bën Zyra e Kinës në Prishtinë?

Kosovë
Amerika po shqyrton ndalimin total të importimit të veturave nga Kina

Amerika po shqyrton ndalimin total të importimit të veturave nga Kina

EVs
Turneu joproduktiv evropian i Xi Jinpingut

Turneu joproduktiv evropian i Xi Jinpingut

Opinione
Presidenti kinez në Serbi premton thellim të bashkëpunimit dhe mbështetje për çështjen e Kosovës

Presidenti kinez në Serbi premton thellim të bashkëpunimit dhe mbështetje për çështjen e Kosovës

Kosovë
Kinezja përdori embrionet e ngrira pas vdekjes së të dashurit – më pas kërkoi hise nga pasuria e tij, por mbeti duarthatë

Kinezja përdori embrionet e ngrira pas vdekjes së të dashurit – më pas kërkoi hise nga pasuria e tij, por mbeti duarthatë

Azia
Sulm me thikë në një spital në Kinë, dy të vdekur dhe mbi 20 të lënduar

Sulm me thikë në një spital në Kinë, dy të vdekur dhe mbi 20 të lënduar

Azia
Lufta në Kosovë dhe bombardimi i ambasadës kineze në Beograd: Vizita dashakeqe e Jinpingut në Evropë

Lufta në Kosovë dhe bombardimi i ambasadës kineze në Beograd: Vizita dashakeqe e Jinpingut në Evropë

Gideon Rachman
Deputetja britanike Alicia Kearns shpërndan videon e intervistës së Vuçiqit që thotë se Tajvani është Kinë

Deputetja britanike Alicia Kearns shpërndan videon e intervistës së Vuçiqit që thotë se Tajvani është Kinë

Serbia
Kinezja rrëmben një vajzë 11-vjeçare për ta rritur si nusen perfekte për djalin e saj

Kinezja rrëmben një vajzë 11-vjeçare për ta rritur si nusen perfekte për djalin e saj

Azia
Kinezja që i telefononte të dashurit deri në 100 herë në ditë diagnostikohet me një sëmundje të padëgjuar më parë

Kinezja që i telefononte të dashurit deri në 100 herë në ditë diagnostikohet me një sëmundje të padëgjuar më parë

Kuriozitete
Çfarë na thonë TikTok-u dhe Tesla për pragmatizmin në ShBA dhe në Kinë?

Çfarë na thonë TikTok-u dhe Tesla për pragmatizmin në ShBA dhe në Kinë?

The Financial Times
Të paktën 19 të vdekur pas shembjes së një pjese të madhe të autostradës në Kinë

Të paktën 19 të vdekur pas shembjes së një pjese të madhe të autostradës në Kinë

Azia
Momenti kur tornado e frikshme – që la pesë të vdekur – godet linjat elektrike në Guangdong të Kinës

Momenti kur tornado e frikshme – që la pesë të vdekur – godet linjat elektrike në Guangdong të Kinës

Azia
Musk zbulon arsyen e vizitës së tij në Kinë

Musk zbulon arsyen e vizitës së tij në Kinë

Auto Lajme
Britania e Madhe do të zhvillojë raketa lundruese hipersonike me shpejtësi pesë herë më të madhe se shpejtësia e zërit

Britania e Madhe do të zhvillojë raketa lundruese hipersonike me shpejtësi pesë herë më të madhe se shpejtësia e zërit

Nga Bota
Këto janë vendet ku TikTok tashmë është i ndaluar – dhe nuk janë pak

Këto janë vendet ku TikTok tashmë është i ndaluar – dhe nuk janë pak

Aplikacione
Blinken: Rusia do të përballej me vështirësi në Ukrainë nëse nuk do të kishte ndihmën e Kinës

Blinken: Rusia do të përballej me vështirësi në Ukrainë nëse nuk do të kishte ndihmën e Kinës

Nga Bota