LAJMI I FUNDIT:

Kherson

53 Artikuj

Çfarë dihet për digën e shkatërruar ukrainase dhe cilat janë pasojat?

Çfarë dihet për digën e shkatërruar ukrainase dhe cilat janë pasojat?

Evropa
Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Evropa
Zelensky: Shpërthimi i digës në Kherson nuk do të ndikojë në përpjekjet e Ukrainës për të çliruar territorin e saj

Zelensky: Shpërthimi i digës në Kherson nuk do të ndikojë në përpjekjet e Ukrainës për të çliruar territorin e saj

Evropa
Më shumë se 17 mijë njerëz po evakuohen nga autoritetet ukrainase pas shpërthimit të digës në Kherson

Më shumë se 17 mijë njerëz po evakuohen nga autoritetet ukrainase pas shpërthimit të digës në Kherson

Evropa
Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Evropa
Një evakuim masiv mund të ndodhë në Kherson të Ukrainës

Një evakuim masiv mund të ndodhë në Kherson të Ukrainës

Nga Bota
Zelensky viziton Khersonin, thotë se gjithçka do të “ndërtohet nga e para”

Zelensky viziton Khersonin, thotë se gjithçka do të “ndërtohet nga e para”

Evropa
Një i vdekur dhe katër të plagosur nga sulmi rus në Kherson, një orë para se të hynte në fuqi armëpushimi i Rusisë

Një i vdekur dhe katër të plagosur nga sulmi rus në Kherson, një orë para se të hynte në fuqi armëpushimi i Rusisë

Evropa
Ukrainasit arrestojnë një zyrtar në Kherson, dyshojnë se po ndihmonte pushtuesit rusë

Ukrainasit arrestojnë një zyrtar në Kherson, dyshojnë se po ndihmonte pushtuesit rusë

Evropa
Pas Khersonit, forcat ruse do të largohen edhe nga centrali bërthamor i Zaporizhia?

Pas Khersonit, forcat ruse do të largohen edhe nga centrali bërthamor i Zaporizhia?

Nga Bota
OBSH jep një paralajmërim – Kievi u thotë banorëve të Khersonit dhe Mykolaivit të çliruar të largohen para se të fillojë dimri

OBSH jep një paralajmërim – Kievi u thotë banorëve të Khersonit dhe Mykolaivit të çliruar të largohen para se të fillojë dimri

Nga Bota
Rusia po ‘hakmerret’ ndaj qytetarëve të Khersonit

Rusia po ‘hakmerret’ ndaj qytetarëve të Khersonit

Nga Bota
Katër vende të ‘torturës’ nga rusët janë zbuluar në Kherson, thotë Ukraina

Katër vende të ‘torturës’ nga rusët janë zbuluar në Kherson, thotë Ukraina

Nga Bota
Momenti kur ushtarët rusë ikin nga paniku sa andej e këndej, për ta shmangur bombën nga droni ukrainas

Momenti kur ushtarët rusë ikin nga paniku sa andej e këndej, për ta shmangur bombën nga droni ukrainas

Evropa
Pesë persona u lënduan nga sulmi rus afër Khersonit

Pesë persona u lënduan nga sulmi rus afër Khersonit

Evropa
Qyteti Kherson i Ukrainës pas tërheqjes së forcave ruse – përmes fotografive

Qyteti Kherson i Ukrainës pas tërheqjes së forcave ruse – përmes fotografive

Nga Bota
“Rusët kanë maskuar eksplozivët, e pamundur të shmangej hedhja në erë e tyre” – këshilltari ukrainas publikon pamjet e ndërtesës së policisë në Kherson

“Rusët kanë maskuar eksplozivët, e pamundur të shmangej hedhja në erë e tyre” – këshilltari ukrainas publikon pamjet e ndërtesës së policisë në Kherson

Nga Bota
Pas çlirimit të Khersonit, gruaja nxori flamurin ukrainas të cilin e kishte fshehur nën pllakën e kopshtit

Pas çlirimit të Khersonit, gruaja nxori flamurin ukrainas të cilin e kishte fshehur nën pllakën e kopshtit

Evropa
Zelensky: Ashtu si në Kherson edhe në Krime forcat tona do të priten me flamujt e Ukrainës

Zelensky: Ashtu si në Kherson edhe në Krime forcat tona do të priten me flamujt e Ukrainës

Evropa
Ish-raportuesit britanik pamjet nga Khersoni i çliruar ia kujtojnë Kosovën e vitit 1999

Ish-raportuesit britanik pamjet nga Khersoni i çliruar ia kujtojnë Kosovën e vitit 1999

Kosovë
Ushtari ukrainas në Kherson vrapon për të përqafuar gjyshen e tij, e cila e priti duke qarë dhe me gjunjë në tokë si shenjë mirënjohje

Ushtari ukrainas në Kherson vrapon për të përqafuar gjyshen e tij, e cila e priti duke qarë dhe me gjunjë në tokë si shenjë mirënjohje

Evropa
E moshuara në Kherson iu dhuron municion ushtarëve ukrainas

E moshuara në Kherson iu dhuron municion ushtarëve ukrainas

Evropa
Ukraina publikoi një video nga Kherson: “Kjo është arsyeja pse ne do të fitojmë”

Ukraina publikoi një video nga Kherson: “Kjo është arsyeja pse ne do të fitojmë”

Nga Bota
Ukrainasit në festë pasi Kievi rimori qytetin kyç Kherson

Ukrainasit në festë pasi Kievi rimori qytetin kyç Kherson

Nga Bota