LAJMI I FUNDIT:

KFOR

1196 Artikuj

Vetëvendosje përkujton njëvjetorin e sulmit në Zveçan: Republika nuk pezullohet

Vetëvendosje përkujton njëvjetorin e sulmit në Zveçan: Republika nuk pezullohet

Kosovë
Një vit nga sulmi i protestuesve serbë kundër ushtarëve të KFOR-it në Zveçan, komandanti Ulutash: Angazhimi ynë për sigurinë i palëkundur

Një vit nga sulmi i protestuesve serbë kundër ushtarëve të KFOR-it në Zveçan, komandanti Ulutash: Angazhimi ynë për sigurinë i palëkundur

Siguri
KFOR-i mohoi se ishte përfshirë në largimin e terroristëve nga Banjska – Grupi Ndërkombëtar i Krizave ndryshon raportin

KFOR-i mohoi se ishte përfshirë në largimin e terroristëve nga Banjska – Grupi Ndërkombëtar i Krizave ndryshon raportin

Kosovë
Stërvitje e përbashkët e KFOR-it dhe EULEX-it në Mitrovicë për reagim ndaj krizave

Stërvitje e përbashkët e KFOR-it dhe EULEX-it në Mitrovicë për reagim ndaj krizave

Kosovë
KFOR-i e mohon, por kush negocioi largimin e Raodiçiqit me terroristët e tjerë nga Banjska?

KFOR-i e mohon, por kush negocioi largimin e Raodiçiqit me terroristët e tjerë nga Banjska?

Kosovë
KFOR-i mohon se ndërmjetësuan për largimin e paramilitarëve serbë nga Banjska

KFOR-i mohon se ndërmjetësuan për largimin e paramilitarëve serbë nga Banjska

Siguri
Raporti i ICG-së: Normalizimi Kosovë-Serbi kyç për stabilitetin në rajon, prania e NATO-s ende e nevojshme

Raporti i ICG-së: Normalizimi Kosovë-Serbi kyç për stabilitetin në rajon, prania e NATO-s ende e nevojshme

Kosovë
Protesta e serbëve afër pikëkalimit në Jarinjë, monitorim edhe me helikopterë

Protesta e serbëve afër pikëkalimit në Jarinjë, monitorim edhe me helikopterë

Kosovë
Ulutash paralajmëron Kurtin: Të shmangen veprimet e njëanshme në veri

Ulutash paralajmëron Kurtin: Të shmangen veprimet e njëanshme në veri

Siguri
Situata e sigurisë në vend, Kurti takon komandantin e KFOR-it

Situata e sigurisë në vend, Kurti takon komandantin e KFOR-it

Siguri
​Osmani takon komandantin e KFOR-it, diskutojnë për sigurinë në Kosovë

​Osmani takon komandantin e KFOR-it, diskutojnë për sigurinë në Kosovë

Siguri
Presidentja Osmani me ambasadorin italian, diskutojnë për zhvillimet në fushën e sigurisë

Presidentja Osmani me ambasadorin italian, diskutojnë për zhvillimet në fushën e sigurisë

Kosovë
Ambasadori francez kërkon nga Qeveria e Kosovës të mos e surprizojnë, thekson nevojën e koordinimit

Ambasadori francez kërkon nga Qeveria e Kosovës të mos e surprizojnë, thekson nevojën e koordinimit

Kosovë
Në Kosovë arrin një kontingjent i ri i ushtarëve gjermanë në kuadër të KFOR-it

Në Kosovë arrin një kontingjent i ri i ushtarëve gjermanë në kuadër të KFOR-it

Siguri
KFOR përfundon stërvitjen “Platinum Sabre 2024” pranë aeroportit të Gjakovës

KFOR përfundon stërvitjen “Platinum Sabre 2024” pranë aeroportit të Gjakovës

Kosovë
Komandanti i KFOR-it takon ambasadorët e QUINT-it, Turqisë dhe BE-së, shprehet përkushtim i palëkundur për sigurinë në Kosovë

Komandanti i KFOR-it takon ambasadorët e QUINT-it, Turqisë dhe BE-së, shprehet përkushtim i palëkundur për sigurinë në Kosovë

Siguri
KFOR-i konfirmon se është njoftuar për aksionin policor në veri, por s’është përfshirë në të

KFOR-i konfirmon se është njoftuar për aksionin policor në veri, por s’është përfshirë në të

Kosovë
Pas Kroacisë, edhe Bullgaria do të dërgojë 100 ushtarë në Kosovë

Pas Kroacisë, edhe Bullgaria do të dërgojë 100 ushtarë në Kosovë

Kosovë
Ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, por forcat tona janë aty për të ruajtur paqen

Ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, por forcat tona janë aty për të ruajtur paqen

Kosovë
Kontingjenti i 41-të i forcave kroate nesër niset për në Kosovë

Kontingjenti i 41-të i forcave kroate nesër niset për në Kosovë

Kosovë
Nënsekretarja amerikane e Shtetit viziton trupat amerikane të KFOR-it, sheh veriun nga helikopteri

Nënsekretarja amerikane e Shtetit viziton trupat amerikane të KFOR-it, sheh veriun nga helikopteri

Siguri
Ulutash: Ngjarjet në veri ndikuan edhe në sigurinë e rajonit, dërguam 1 mijë trupa shtesë

Ulutash: Ngjarjet në veri ndikuan edhe në sigurinë e rajonit, dërguam 1 mijë trupa shtesë

Siguri
Ambasadori Hovenier takon KFOR-in amerikan, flasin për sigurinë në Kosovë

Ambasadori Hovenier takon KFOR-in amerikan, flasin për sigurinë në Kosovë

Kosovë
Mitrovicasi gjen një granatë dore, KFOR-i e tërheq dhe e shpërthen në një vend të sigurt

Mitrovicasi gjen një granatë dore, KFOR-i e tërheq dhe e shpërthen në një vend të sigurt

Kronika e Zezë