LAJMI I FUNDIT:

KF Gostivari

70 Artikuj

Ka qenë kampion i Evropës dhe ka fituar Ligën e Kampionëve me Man Utd – portugezi i famshëm vjen të luajë në Maqedoninë e Veriut

Ka qenë kampion i Evropës dhe ka fituar Ligën e Kampionëve me Man Utd – portugezi i famshëm vjen të luajë në Maqedoninë e Veriut

Supërliga
Shkupi fiton kampionët, por Shkëndija do të luajë në Europë

Shkupi fiton kampionët, por Shkëndija do të luajë në Europë

Supërliga
Të shtunën Superliga e Maqedonisë ul siparin, vëmendja te “lufta” për Europë

Të shtunën Superliga e Maqedonisë ul siparin, vëmendja te “lufta” për Europë

Supërliga
Tetova do të vendos për titullin, Shkëndija dhe Struga nesër përballë njëra tjetrës

Tetova do të vendos për titullin, Shkëndija dhe Struga nesër përballë njëra tjetrës

Supërliga
Shkëndija dhe Struga në avantazh për titullin e kampionit në Superligën e Maqedonisë 

Shkëndija dhe Struga në avantazh për titullin e kampionit në Superligën e Maqedonisë 

Supërliga
Derbi për kreun në Superligën e Maqedonisë, Shkupi pret Shkëndijën në Çair

Derbi për kreun në Superligën e Maqedonisë, Shkupi pret Shkëndijën në Çair

Supërliga
Çfarë gare për titullin në Maqedoni, Struga, Shkupi dhe Shkëndija me pikë të barabarta tre xhiro para fundit!

Çfarë gare për titullin në Maqedoni, Struga, Shkupi dhe Shkëndija me pikë të barabarta tre xhiro para fundit!

Supërliga
Spektakël në Tetovë, Shkëndija fiton Brerën, humbin Struga dhe Shkupi!

Spektakël në Tetovë, Shkëndija fiton Brerën, humbin Struga dhe Shkupi!

Supërliga
Superliga e Maqedonisë sot sjell gjashtë ndeshje të xhiros së 30-të

Superliga e Maqedonisë sot sjell gjashtë ndeshje të xhiros së 30-të

Supërliga
Garë e nxehtë për titullin në Maqedoni, Struga dhe Shkupi ndajnë kreun

Garë e nxehtë për titullin në Maqedoni, Struga dhe Shkupi ndajnë kreun

Supërliga
Shkupi dhe Shkëndija marrin fitore, humb Struga në shtëpi 

Shkupi dhe Shkëndija marrin fitore, humb Struga në shtëpi 

Supërliga
Struga vazhdon kryesimin në Superligën e Maqedonisë, Shkupi dhe Shkëndija e ndjekin

Struga vazhdon kryesimin në Superligën e Maqedonisë, Shkupi dhe Shkëndija e ndjekin

Supërliga
Xhiroja e 28-të në Superligën e Maqedonisë, ekipet e kreut në udhëtime të vështira  

Xhiroja e 28-të në Superligën e Maqedonisë, ekipet e kreut në udhëtime të vështira  

Supërliga
Shkupi dhe Shkëndija ngushtojnë diferencën me Strugën në kreun e Superligës së Maqedonisë

Shkupi dhe Shkëndija ngushtojnë diferencën me Strugën në kreun e Superligës së Maqedonisë

Supërliga
Fitojnë Shkupi dhe Gostivari, humb Voska nga Brera

Fitojnë Shkupi dhe Gostivari, humb Voska nga Brera

Supërliga
Renditja e Superligës së Maqedonisë së Veriut pas xhiros së 26-të

Renditja e Superligës së Maqedonisë së Veriut pas xhiros së 26-të

Supërliga
Gostivari barazon pa gola me Sileksin në Kratovë

Gostivari barazon pa gola me Sileksin në Kratovë

Supërliga
Sileksi – Gostivari hapin xhiron e 26-të në Superligën e Maqedonisë

Sileksi – Gostivari hapin xhiron e 26-të në Superligën e Maqedonisë

Supërliga
Superliga e Maqedonisë: Struga vazhdon kryesimin, Shkupi dhe Shkëndija nuk i ndahen

Superliga e Maqedonisë: Struga vazhdon kryesimin, Shkupi dhe Shkëndija nuk i ndahen

Supërliga
Struga fiton derbin buzë liqenit, Shkëndija mund Bregallnicën

Struga fiton derbin buzë liqenit, Shkëndija mund Bregallnicën

Supërliga
Superliga e Maqedonisë rikthehet me derbin Shkupi – Vardari

Superliga e Maqedonisë rikthehet me derbin Shkupi – Vardari

Supërliga
Voska – Shkupi mbyllet pa fitues, Shkëndija ndalet me barazim nga Vardari

Voska – Shkupi mbyllet pa fitues, Shkëndija ndalet me barazim nga Vardari

Supërliga
Fundjava sjell xhiron e 24-t në Superligën e Maqedonisë, Voska pret Shkupin në Ohër

Fundjava sjell xhiron e 24-t në Superligën e Maqedonisë, Voska pret Shkupin në Ohër

Supërliga
Renditja tabelare në Superligën e Maqedonisë së Veriut pas xhiros së 23-të

Renditja tabelare në Superligën e Maqedonisë së Veriut pas xhiros së 23-të

Supërliga