LAJMI I FUNDIT:

KEDS

1224 Artikuj

KEDS: Elektroseveri ka filluar t’i vendosë njehsorët e rrymës në veri

KEDS: Elektroseveri ka filluar t’i vendosë njehsorët e rrymës në veri

Energjetika
Pas zjarrit në Nënstacionin ‘Prishtina 3’, rreth 10 mijë konsumatorë në kryeqytet pa rrymë

Pas zjarrit në Nënstacionin ‘Prishtina 3’, rreth 10 mijë konsumatorë në kryeqytet pa rrymë

Prishtina
Djegia e trafos, mbesin pa rrymë disa lagje të Prishtinës

Djegia e trafos, mbesin pa rrymë disa lagje të Prishtinës

Kosovë
Me rritje apo pa rritje? – në pritje të faturave të reja të rrymës

Me rritje apo pa rritje? – në pritje të faturave të reja të rrymës

Energjetika
Ish-Avokati i Popullit për vendimin e Kushtetueses: Qytetarët duhet të kompensohen përmes faturave për rrymën e paguar në veri

Ish-Avokati i Popullit për vendimin e Kushtetueses: Qytetarët duhet të kompensohen përmes faturave për rrymën e paguar në veri

Kosovë
Shtylla elektrike po rrezikon jetën e tyre –  banorët e fshatit Topliqan të Lipjanit thonë se janë në hall

Shtylla elektrike po rrezikon jetën e tyre – banorët e fshatit Topliqan të Lipjanit thonë se janë në hall

Komunat
Në mars pritet të fillojë faturimi i energjisë elektrike në veri

Në mars pritet të fillojë faturimi i energjisë elektrike në veri

Energjetika
Sa vidhet rryma në Kosovë?

Sa vidhet rryma në Kosovë?

Energjetika
Juniku në terr, komuna fajëson KEDS-in për dështim

Juniku në terr, komuna fajëson KEDS-in për dështim

Komunat
KMDLNJ: Keqpërdorime të mëdha me faturat e rrymës, askush nuk ndjehet përgjegjës

KMDLNJ: Keqpërdorime të mëdha me faturat e rrymës, askush nuk ndjehet përgjegjës

Kosovë
Krasniqi, Rizvanollit: Subvencionimin e energjisë për qytetarët e keni pasur transfer për KESCO-n dhe KEDS-in

Krasniqi, Rizvanollit: Subvencionimin e energjisë për qytetarët e keni pasur transfer për KESCO-n dhe KEDS-in

Energjetika
Subvencionimi i faturave të rrymës, këtu mund të aplikojnë familjet e skemave sociale dhe pensionale

Subvencionimi i faturave të rrymës, këtu mund të aplikojnë familjet e skemave sociale dhe pensionale

Energjetika
Faturat e larta, KMDLNj: Paditeni KESCO-n, ZRrE-në dhe KEDS-in – kërkoni kompensim

Faturat e larta, KMDLNj: Paditeni KESCO-n, ZRrE-në dhe KEDS-in – kërkoni kompensim

Kosovë
KEDS dhe KESCO sigurojnë se do të ketë furnizim të qëndrueshëm me rrymë për festat e fundvitit

KEDS dhe KESCO sigurojnë se do të ketë furnizim të qëndrueshëm me rrymë për festat e fundvitit

Energjetika
Dyshimet se njehsori elektrik nuk po punon mirë, Prestreshi tregon se si ta kontrolloni

Dyshimet se njehsori elektrik nuk po punon mirë, Prestreshi tregon se si ta kontrolloni

Energjetika
Për një familje 2-anëtarëshe, fatura e rrymës mbi 200 euro

Për një familje 2-anëtarëshe, fatura e rrymës mbi 200 euro

Energjetika
Zëdhënësi i AAK-së: “Albin babadimri” i dhuroi KEDS-it miliona euro për fundvit, “në frymën e bashkëpunimit”

Zëdhënësi i AAK-së: “Albin babadimri” i dhuroi KEDS-it miliona euro për fundvit, “në frymën e bashkëpunimit”

Kosovë
Faturat e larta të energjisë elektrike, Abdixhiku kritikon Qeverinë Kurti: Paaftësia kushton

Faturat e larta të energjisë elektrike, Abdixhiku kritikon Qeverinë Kurti: Paaftësia kushton

Energjetika
KESCO: Tarifat e energjisë elektrike nuk janë rritur, shumë konsumatorë po ngrohen me rrymë

KESCO: Tarifat e energjisë elektrike nuk janë rritur, shumë konsumatorë po ngrohen me rrymë

Energjetika
Faturat e larta, Tahiri: Kryeministri babadimër shpërndan me një dorë, e grabitë me dy duar

Faturat e larta, Tahiri: Kryeministri babadimër shpërndan me një dorë, e grabitë me dy duar

Ekonomi
​Serbët e veriut të painformuar rreth marrëveshjes për energjinë, pajtohen ta paguajnë rrymën

​Serbët e veriut të painformuar rreth marrëveshjes për energjinë, pajtohen ta paguajnë rrymën

Energjetika
Komuna e Rahovecit reagon pas problemeve me energji elektrike, i bën thirrje KEDS-it të jenë më të përgjegjshëm

Komuna e Rahovecit reagon pas problemeve me energji elektrike, i bën thirrje KEDS-it të jenë më të përgjegjshëm

Energjetika
Malisheva me probleme të furnizimit me energji elektrike, Kastrati: Këtë diskriminim e poshtërim qytetarët nuk do ta harrojnë

Malisheva me probleme të furnizimit me energji elektrike, Kastrati: Këtë diskriminim e poshtërim qytetarët nuk do ta harrojnë

Komunat
Kontrata komerciale ndërmjet KEDS-it dhe Elektroseverit, Abazi: Shpresoj të zbatohet, hap drejt faturimit në katër komunat në veri

Kontrata komerciale ndërmjet KEDS-it dhe Elektroseverit, Abazi: Shpresoj të zbatohet, hap drejt faturimit në katër komunat në veri

Elfije Boletini