LAJMI I FUNDIT:

Kamera

120 Artikuj

Shkencëtarët në SHBA ndërtojnë kamerën më të madhe dixhitale në botë

Shkencëtarët në SHBA ndërtojnë kamerën më të madhe dixhitale në botë

Lajme Teknologji
Kamera më e shpejtë në botë mund të regjistrojë 156.3 trilionë korniza në sekondë

Kamera më e shpejtë në botë mund të regjistrojë 156.3 trilionë korniza në sekondë

Lajme Teknologji
Vendet më të zakonshme ku mund të jenë fshehur kamerat në dhomën e hotelit

Vendet më të zakonshme ku mund të jenë fshehur kamerat në dhomën e hotelit

Interesante
Nëse hasni në këtë lloj pajisje në dhomën tuaj të hotelit, ikni menjëherë – mund të jeni duke u filmuar

Nëse hasni në këtë lloj pajisje në dhomën tuaj të hotelit, ikni menjëherë – mund të jeni duke u filmuar

Interesante
Si ta kuptoni nëse ka kamera të fshehura në dhomën e hotelit

Si ta kuptoni nëse ka kamera të fshehura në dhomën e hotelit

Interesante
Google Camera tani është Pixel Camera në Play Store

Google Camera tani është Pixel Camera në Play Store

Aplikacione
Tesla përmirëson cilësinë e kamerës në veturat HW3 përmes përditësimit më të fundit OTA

Tesla përmirëson cilësinë e kamerës në veturat HW3 përmes përditësimit më të fundit OTA

Auto Lajme
Çmimet e Google Pixel 8 dhe Pixel 8 Pro në Mbretërinë e Bashkuar dhe SHBA shfaqen së bashku me specifikat kryesore

Çmimet e Google Pixel 8 dhe Pixel 8 Pro në Mbretërinë e Bashkuar dhe SHBA shfaqen së bashku me specifikat kryesore

Mobile
Rrjedhja e fundit e Google Pixel 8 shfaq përditësime të mëdha të inteligjencës artificiale

Rrjedhja e fundit e Google Pixel 8 shfaq përditësime të mëdha të inteligjencës artificiale

Mobile
Google Camera me përditësim të madh

Google Camera me përditësim të madh

Aplikacione
Samsung çaktivizon xhirimin e videove me shpejtësi të lartë 8K në Galaxy S23 Ultra

Samsung çaktivizon xhirimin e videove me shpejtësi të lartë 8K në Galaxy S23 Ultra

Mobile
Një banorë e vendosi një ‘kamerë’ të rreme për matjen e shpejtësisë në një rrugicë në Maryland – policia e detyron që ta heq atë

Një banorë e vendosi një ‘kamerë’ të rreme për matjen e shpejtësisë në një rrugicë në Maryland – policia e detyron që ta heq atë

Auto Fun
Rrjedhin specifikat e detajuara të kamerave së serisë Google Pixel 8

Rrjedhin specifikat e detajuara të kamerave së serisë Google Pixel 8

Mobile
Shkencëtarët kanë zhvilluar një kamerë në formë pilule për të diagnostikuar problemet e tretjes

Shkencëtarët kanë zhvilluar një kamerë në formë pilule për të diagnostikuar problemet e tretjes

Lajme Teknologji
Përditësimi i radhës për Samsung Galaxy S23 Ultra do të rregullojë problemet e kamerës

Përditësimi i radhës për Samsung Galaxy S23 Ultra do të rregullojë problemet e kamerës

Mobile
Google shpërndanë një përditësim të kamerës në serinë Pixel 6 – përmirësohet Night Sight

Google shpërndanë një përditësim të kamerës në serinë Pixel 6 – përmirësohet Night Sight

Mobile
Samsung prezanton aksesorët modularë të Camera Grip dhe Slim Tripod

Samsung prezanton aksesorët modularë të Camera Grip dhe Slim Tripod

Lajme Teknologji
Thuhet se Samsung Galaxy Z Fold5 do të përdorë të njëjtën kamerë kryesore si telefoni paraardhës i tij

Thuhet se Samsung Galaxy Z Fold5 do të përdorë të njëjtën kamerë kryesore si telefoni paraardhës i tij

Mobile
Nuk ka kaluar shumë kohë, dhe përdoruesit e Samsung kanë testuar kamerën e Galaxy S23 Ultra – rezultatet janë thjesht të mahnitshme

Nuk ka kaluar shumë kohë, dhe përdoruesit e Samsung kanë testuar kamerën e Galaxy S23 Ultra – rezultatet janë thjesht të mahnitshme

Mobile
Zyrtare: USB Type-C i detyrueshëm për pajisjet e shitura në Bashkimin Evropian që nga 28 dhjetori i vitit 2024

Zyrtare: USB Type-C i detyrueshëm për pajisjet e shitura në Bashkimin Evropian që nga 28 dhjetori i vitit 2024

Lajme Teknologji
Vodhi kamerën brenda një shtëpie në Ukrainë, ushtari rus harroi ta “resetojë” dhe e vendosi në apartamentin e tij – tani po e vëzhgojnë live

Vodhi kamerën brenda një shtëpie në Ukrainë, ushtari rus harroi ta “resetojë” dhe e vendosi në apartamentin e tij – tani po e vëzhgojnë live

Dështime
Thashethemet thonë se iPhone 15 Ultra do të vijë me video 8K dhe jetëgjatësi më të mirë të baterisë

Thashethemet thonë se iPhone 15 Ultra do të vijë me video 8K dhe jetëgjatësi më të mirë të baterisë

Mobile
Kamera kryesore me 200MP e Galaxy S23 Ultra do të ketë më shumë megapiksel, por madhësia e saj do të mbetet e njëjtë

Kamera kryesore me 200MP e Galaxy S23 Ultra do të ketë më shumë megapiksel, por madhësia e saj do të mbetet e njëjtë

Mobile
Mehmeti dhe Johnson flasin për pajisjen e policëve në Kosovë me kamera të trupit

Mehmeti dhe Johnson flasin për pajisjen e policëve në Kosovë me kamera të trupit

Kosovë