LAJMI I FUNDIT:

Rrjedhja e fundit e Google Pixel 8 shfaq përditësime të mëdha të inteligjencës artificiale

Rrjedhja e fundit e Google Pixel 8 shfaq përditësime të mëdha të inteligjencës artificiale
Reklama

Specifikat e kamerës dhe një video promovuese e inteligjences artificiale të telefonin u postuan nga 91Mobiles, duke na dhënë pamjen e parë reale se si Google do të integrojë më tepër inteligjencë artificiale në telefonat e saj kryesorë.

Magic Editor, për të cilën kompania më parë kishte thënë se do të arrij tek disa telefona “të zgjedhur” Pixel, është si një version “supercharged” i Magic Eraser. Kjo ju mundëson që të rregulloni çdo fotografi në mënyrën që ju pëlqeni.


Kjo shfaqet në një demonstrim ku një person bënë 3 fotografi të një familje në një “karusel” dhe i kombinon të gjitha ato brenda një fotografie në mënyrë që të gjithë të duken se janë duke qeshur dhe shikuar drejt kamerës në të njëjtën kohë, raporton The Verge, përcjell Telegrafi.

A picture of a person’s hands editing a picture on the Pixel 8. Below the picture, several circles show optional faces to swap into the image.

Kompania gjithashtu e demonstron Magic Editor-in duke lëvizur subjektet në një imazh, heqja e objekteve në sfond dhe zëvendësimi i qiellit të mesditës me një perëndim dielli, e cila gjithashtu ndryshon edhe ndriçimin e fotografisë.

Është shumë e ngjashme me atë që Google kishte shfaqur fillimisht në eventin I/O në muajin maj.

Është gjithashtu edhe një temë e mirë për debatin në lidhje me vijën e mjegullt mes asaj që është e vërtetë dhe asaj që nuk është e vërtetë në një fotografi. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Mira Murati në mesin e 25 grave më të fuqishme në botë, sipas gazetës Financial Times

Mira Murati në mesin e 25 grave më të fuqishme në botë, sipas gazetës Financial Times

Teknologji
Musk: Mendoj se OpenAI ka bërë një zbulim të rrezikshëm që ka çuar në shkarkimin e Altman

Musk: Mendoj se OpenAI ka bërë një zbulim të rrezikshëm që ka çuar në shkarkimin e Altman

Teknologji
Si t’i fshehim bisedat në WhatsApp

Si t’i fshehim bisedat në WhatsApp

Teknologji
Kurti në inaugurimin e selisë qendrore të SPEEEX dhe lansimit të platformës digjitale inovative EEEXPLORE Kosova

Kurti në inaugurimin e selisë qendrore të SPEEEX dhe lansimit të platformës digjitale inovative EEEXPLORE Kosova

Teknologji
Kur do vijë YouTube në Shqipëri? Acromax sjell informacione pas takimeve në Berlin

Kur do vijë YouTube në Shqipëri? Acromax sjell informacione pas takimeve në Berlin

Teknologji

"U rrita në Shqipëri, një vend i vogël në Evropë" - rrugëtimi mahnitës i inxhinieres shqiptare Mira Murati që transformoi botën me Inteligjencën Artificiale

Arigona Bytyçi
Kalo në kategori