LAJMI I FUNDIT:

Jeff Hovenier

280 Artikuj

​Hovenier: Shoqëritë janë më stabile nëse gratë janë ekonomikisht dhe politikisht më të fuqizuara

​Hovenier: Shoqëritë janë më stabile nëse gratë janë ekonomikisht dhe politikisht më të fuqizuara

Kosovë
Policia e Ukrainës diplomon në Kosovë për heqjen e minave

Policia e Ukrainës diplomon në Kosovë për heqjen e minave

Kosovë
Hovenier uron Ditën e Kushtetutës: Kosovarët, të vendosur për një të ardhme demokratike

Hovenier uron Ditën e Kushtetutës: Kosovarët, të vendosur për një të ardhme demokratike

Kosovë
Ambasadori Hovenier shtron iftar në ambasadën e SHBA-së në Prishtinë

Ambasadori Hovenier shtron iftar në ambasadën e SHBA-së në Prishtinë

Kosovë
Oda Amerikane shënoi 20-vjetorin e themelimit, Hovenier thekson kontributin në zhvillimin ekonomik të Kosovës

Oda Amerikane shënoi 20-vjetorin e themelimit, Hovenier thekson kontributin në zhvillimin ekonomik të Kosovës

Ekonomi
Ambasadori amerikan: Integrimi evropian dhe euroatlantik i Kosovës, urgjencë e qartë

Ambasadori amerikan: Integrimi evropian dhe euroatlantik i Kosovës, urgjencë e qartë

Kosovë
Hovenier takon drejtuesit e Odës Ekonomike në Kosovë dhe Serbi – flasin për përmirësim të bashkëpunimit

Hovenier takon drejtuesit e Odës Ekonomike në Kosovë dhe Serbi – flasin për përmirësim të bashkëpunimit

Të Tjera
Hovenier nderon ushtarët NATO-s në 25 vjetorin e intervenimit për lirinë e Kosovës

Hovenier nderon ushtarët NATO-s në 25 vjetorin e intervenimit për lirinë e Kosovës

Kosovë
Marrëdhëniet e Kosovës me SHBA-në, flet kryeministri Kurti

Marrëdhëniet e Kosovës me SHBA-në, flet kryeministri Kurti

Kosovë
Çështja e dinarit, Hovenier: E rëndësishme të ndryshohet mënyra e zbatimit të rregullores së BQK-së

Çështja e dinarit, Hovenier: E rëndësishme të ndryshohet mënyra e zbatimit të rregullores së BQK-së

Financa
Hovenier për deklaratën e Hill: Kosova dëshiron t’i bashkohet NATO-s dhe ne do ta përkrahim atë

Hovenier për deklaratën e Hill: Kosova dëshiron t’i bashkohet NATO-s dhe ne do ta përkrahim atë

Kosovë
Hovenier iu përgjigjet deklaratave kërcënuese të Vuçiqit: Aleanca më e suksesshme ushtarake është në Kosovë

Hovenier iu përgjigjet deklaratave kërcënuese të Vuçiqit: Aleanca më e suksesshme ushtarake është në Kosovë

Kosovë
Ambasadori amerikan e provon edhe në muzikë, luan në piano në Prizren

Ambasadori amerikan e provon edhe në muzikë, luan në piano në Prizren

Kosovë
Escobar viziton Manastirin e Deçanit, një ditë pas vendimit për pronat

Escobar viziton Manastirin e Deçanit, një ditë pas vendimit për pronat

Kosovë
Escobar zhvillon takim me krerët e opozitës në rezidencën e ambasadorit Hovenier në Prishtinë

Escobar zhvillon takim me krerët e opozitës në rezidencën e ambasadorit Hovenier në Prishtinë

Kosovë
Fotografia e Marko Gjuriqit me Milan Radoiçiqin, mund të ketë pasoja për Serbinë

Fotografia e Marko Gjuriqit me Milan Radoiçiqin, mund të ketë pasoja për Serbinë

Kosovë
Ambasadori i SHBA-së deklarohet lidhur me takimin e Gjuriqit me Radoiçiqin

Ambasadori i SHBA-së deklarohet lidhur me takimin e Gjuriqit me Radoiçiqin

Kosovë
Ambasadori amerikan uron Ramazanin: Uroj që ky muaj t’ju sjellë dritë, paqe dhe begati

Ambasadori amerikan uron Ramazanin: Uroj që ky muaj t’ju sjellë dritë, paqe dhe begati

Kosovë
​Anëtarësimi i Kosovës në NATO, Hovenier: Na ndihmoni që t’ju ndihmojmë

​Anëtarësimi i Kosovës në NATO, Hovenier: Na ndihmoni që t’ju ndihmojmë

Kosovë
Hovenier: Kosova të tregohet kreative në dialog, kështu hapet rruga drejt BE-së

Hovenier: Kosova të tregohet kreative në dialog, kështu hapet rruga drejt BE-së

Politikë
Konjufca thotë se BE-ja s’ka kompetencë t’i propozojë Kosovës draft-statut për Asociacionin

Konjufca thotë se BE-ja s’ka kompetencë t’i propozojë Kosovës draft-statut për Asociacionin

Kosovë
Hovenier: Jemi të pakënaqur me cilësinë e partneritetit tonë me Kurtin

Hovenier: Jemi të pakënaqur me cilësinë e partneritetit tonë me Kurtin

Kosovë
Hovenier këshillon Kosovën ta çojë draftin për Asociacionin sa më shpejt në Kushtetuese

Hovenier këshillon Kosovën ta çojë draftin për Asociacionin sa më shpejt në Kushtetuese

Kosovë
Osmani: Po diskutohet mbi tranzicionin e zbatimit të Rregullores së BQK-së

Osmani: Po diskutohet mbi tranzicionin e zbatimit të Rregullores së BQK-së

Financa