LAJMI I FUNDIT:

Hovenier uron festën e Kurban Bajramit

Hovenier uron festën e Kurban Bajramit
Foto: Arkiv

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Jeff Hovenier, ka dërguar një urim të ngrohtë për të gjithë besimtarët myslimanë në Kosovë dhe mbarë botën me rastin e festës së Kurban Bajramit.

Përmes një postimi në platformën “X”, ambasadori Hovenier shprehu dëshirat më të mira për këtë festë të veçantë.

“Urimet më të përzemërta me rastin e festës së Kurban Bajramit  për të gjithë ata që festojnë në Kosovë dhe në mbarë botën!”, ka shkruar Ambasadori Hovenier në postimin e tij.


Kurban Bajrami është një nga festat më të rëndësishme në kalendarin islamik, e cila simbolizon sakrificën, përkushtimin dhe solidaritetin.

Kjo festë kremtohet nga miliona besimtarë myslimanë në mbarë botën, duke ndarë të mirat materiale dhe shpirtërore me familjarët, miqtë dhe fqinjët e tyre, si dhe duke ndihmuar ata që janë në nevojë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Trump ose Harris, Nesho: S’do të kenë qasje si përpara në raport me stabilitetin e Kosovës

Trump ose Harris, Nesho: S’do të kenë qasje si përpara në raport me stabilitetin e Kosovës

Lajme
Tërmeti në Shqipëri, goditja e parë e fuqishme u shoqërua edhe nga dy lëkundje të tjera sizmike

Tërmeti në Shqipëri, goditja e parë e fuqishme u shoqërua edhe nga dy lëkundje të tjera sizmike

Lajme
Bislimi: Kryeministri serb ia bëri të qartë BE-së se nuk ka Marrëveshje Bazike

Bislimi: Kryeministri serb ia bëri të qartë BE-së se nuk ka Marrëveshje Bazike

Politikë
Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Lajme
Me aparatura të avancuara, hapet Spitali i Përgjithshëm “Rezonanca 2”

Me aparatura të avancuara, hapet Spitali i Përgjithshëm “Rezonanca 2”

Elfije Boletini
Dënohen me 39 vite e 6 muaj burgim dy të akuzuarit për vrasjen në Baks të Skenderajt

Dënohen me 39 vite e 6 muaj burgim dy të akuzuarit për vrasjen në Baks të Skenderajt

Drejtësi
Kalo në kategori