LAJMI I FUNDIT:

Kurban Bajrami

95 Artikuj

KFOR-i përshëndet festimin paqësor të Bajramit dhe Vidovdanit

KFOR-i përshëndet festimin paqësor të Bajramit dhe Vidovdanit

Siguri
Imazhet që tregojnë se si miliona njerëz po festojnë Kurban Bajramin në mbarë botën

Imazhet që tregojnë se si miliona njerëz po festojnë Kurban Bajramin në mbarë botën

Nga Bota
Xhaferi: Ta ndërtojmë ardhmërinë e përbashkët, jemi pjesë e patjetërsueshme e kësaj toke

Xhaferi: Ta ndërtojmë ardhmërinë e përbashkët, jemi pjesë e patjetërsueshme e kësaj toke

Maqedonia e Veriut
Kovaçevski uron për Kurban Bajram: Është në frymën e bashkëjetesës sonë

Kovaçevski uron për Kurban Bajram: Është në frymën e bashkëjetesës sonë

Maqedonia e Veriut
Çmimi i kurbanit, për blerësit shtrenjtë, për shitësit lirë

Çmimi i kurbanit, për blerësit shtrenjtë, për shitësit lirë

Biznes
Haradinaj uron besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit

Haradinaj uron besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit

Kosovë
Inspektorati në Prishtinë ndalon shitjen dhe therjen e kafshëve në rrugë

Inspektorati në Prishtinë ndalon shitjen dhe therjen e kafshëve në rrugë

Komunat
Çmimet e kurbanit në Maqedoni kanë shënuar rritje

Çmimet e kurbanit në Maqedoni kanë shënuar rritje

Maqedonia e Veriut
Festa e “Vidovdanit”, Policia do ta bllokojë hyrje-daljen në Graçanicë

Festa e “Vidovdanit”, Policia do ta bllokojë hyrje-daljen në Graçanicë

Siguri
AUV: Therja e kurbaneve të mos bëhet jashtë thertoreve të licencuara

AUV: Therja e kurbaneve të mos bëhet jashtë thertoreve të licencuara

Bujqësi
Gëzimet e Bajramit, ndjenjat dhe meditimet

Gëzimet e Bajramit, ndjenjat dhe meditimet

Lifestyle
Bashkësia Islame thotë se mbi 12 mijë kurbanë janë therur për festën e Bajramit

Bashkësia Islame thotë se mbi 12 mijë kurbanë janë therur për festën e Bajramit

Kosovë
Festa e Kurban Bajramit në disa vende të botës – përmes fotografive

Festa e Kurban Bajramit në disa vende të botës – përmes fotografive

Nga Bota
Festa e Kurban Bajramin mes rritjes së çmimeve të ushqimeve në botë

Festa e Kurban Bajramin mes rritjes së çmimeve të ushqimeve në botë

Botë
Kurban Bajrami 2022 – Kur festohet dhe arsyeja pse quhet Festa e Sakrificës

Kurban Bajrami 2022 – Kur festohet dhe arsyeja pse quhet Festa e Sakrificës

Trend
BIK: Namazi i Kurban Bajramit falet në orën 05:43

BIK: Namazi i Kurban Bajramit falet në orën 05:43

Kosovë
Dreka e Bajramit: Pulë e freskët me pilaf

Dreka e Bajramit: Pulë e freskët me pilaf

Kuzhina
Shtrohet oferta më e madhe e zbritjeve për Festën e Bajramit!

Shtrohet oferta më e madhe e zbritjeve për Festën e Bajramit!

Viva Fresh Store
Festa e Kurban Bajramit, hedhen në rrugë mbetjet e kafshëve

Festa e Kurban Bajramit, hedhen në rrugë mbetjet e kafshëve

Kosovë
Interesim i madh për blerjen e kurbanëve në Prishtinë

Interesim i madh për blerjen e kurbanëve në Prishtinë

Kosovë
Yjet uruan festën e Kurban Bajramit

Yjet uruan festën e Kurban Bajramit

Yjet
Dreka në xhami që bashkoi të gjitha fetë, Kosnett: Është mesazh i qartë për tolerancën fetare në Kosovë

Dreka në xhami që bashkoi të gjitha fetë, Kosnett: Është mesazh i qartë për tolerancën fetare në Kosovë

Kosovë
Momenti i sulmit me raketa afër presidencës afgane gjatë faljes së Bajramit, nuk ndërpritet namazi

Momenti i sulmit me raketa afër presidencës afgane gjatë faljes së Bajramit, nuk ndërpritet namazi

Azia
Krasniqi uron qytetarët për Kurban Bajram: Begati e mirëqenie për besimtarët

Krasniqi uron qytetarët për Kurban Bajram: Begati e mirëqenie për besimtarët

Kosovë