LAJMI I FUNDIT:

Jeff Bezos

305 Artikuj

Çfarë dihet për shitjen e një pjese të aksioneve të Amazon nga Jeff Bezos?

Çfarë dihet për shitjen e një pjese të aksioneve të Amazon nga Jeff Bezos?

Lajme Teknologji
Jeff Bezos shet 2 miliardë dollarë aksione të Amazon – gjë që mund ta bëjë njeriun më të pasur në botë, përsëri

Jeff Bezos shet 2 miliardë dollarë aksione të Amazon – gjë që mund ta bëjë njeriun më të pasur në botë, përsëri

Botë
Elon Musk “rrëzohet” nga froni – dikush tjetër zë vendin e njeriut më të pasur në botë

Elon Musk “rrëzohet” nga froni – dikush tjetër zë vendin e njeriut më të pasur në botë

Botë
Jeff Bezos do të shesë 50 milionë aksione të Amazonit

Jeff Bezos do të shesë 50 milionë aksione të Amazonit

Lajme Teknologji
Lauren Sanchez zbulon se Jeff Bezos punon akoma nga e njëjta tavolinë që përdori për të ndërtuar Amazon

Lauren Sanchez zbulon se Jeff Bezos punon akoma nga e njëjta tavolinë që përdori për të ndërtuar Amazon

Yjet
Shtëpia ku Jeff Bezos themeloi Amazon është në shitje për 2.3 milionë dollarë – kështu duket nga jashtë dhe brenda ajo

Shtëpia ku Jeff Bezos themeloi Amazon është në shitje për 2.3 milionë dollarë – kështu duket nga jashtë dhe brenda ajo

Nga Bota
Jeff Bezos organizon festën e ditëlindjes me një ligj të rreptë, “pa dhurata”

Jeff Bezos organizon festën e ditëlindjes me një ligj të rreptë, “pa dhurata”

Fun Lajme
Ditëlindja e 60-të e Jeff Bezos – brenda festës së mbushur me yje të Hollywoodit

Ditëlindja e 60-të e Jeff Bezos – brenda festës së mbushur me yje të Hollywoodit

Yjet
Bota do të bëhet me trilionerin e parë brenda një dekade

Bota do të bëhet me trilionerin e parë brenda një dekade

Botë
Lauren Sanchez bën një ndryshim drastik në dukje, ndërsa uron Bezos për ditëlindjen 60-të

Lauren Sanchez bën një ndryshim drastik në dukje, ndërsa uron Bezos për ditëlindjen 60-të

Yjet
Jeff Bezos fiton në 13 minuta më shumë se një person mesatar gjatë gjithë jetës

Jeff Bezos fiton në 13 minuta më shumë se një person mesatar gjatë gjithë jetës

Botë
Platforma softuerike Armory dikur e vlerësuar me më shumë se 200 milionë dollarë, po i shet aksionet rivalit të saj Harness, për vetëm 7 milionë dollarë

Platforma softuerike Armory dikur e vlerësuar me më shumë se 200 milionë dollarë, po i shet aksionet rivalit të saj Harness, për vetëm 7 milionë dollarë

Teknologji
Lansohet me sukses në hapësirë raketa e Blue Origin – New Shepard

Lansohet me sukses në hapësirë raketa e Blue Origin – New Shepard

Shkencë
Bezos tregon se si është ndjenja e udhëtimit në hapësirë ku graviteti është zero

Bezos tregon se si është ndjenja e udhëtimit në hapësirë ku graviteti është zero

Shkencë
Bezos fillon ndërtimin e orës më të madhe në botë – do të jetë brenda një mali dhe do të kushtojë 42 milionë dollarë

Bezos fillon ndërtimin e orës më të madhe në botë – do të jetë brenda një mali dhe do të kushtojë 42 milionë dollarë

Lajme Teknologji
Dhjetë njerëzit më të pasur në botë në tetor

Dhjetë njerëzit më të pasur në botë në tetor

Botë
Lauren Sanchez jep detaje për propozimin e Jeff Bezos, thotë se ‘i ra të fikët’ kur pa unazën me diamante

Lauren Sanchez jep detaje për propozimin e Jeff Bezos, thotë se ‘i ra të fikët’ kur pa unazën me diamante

Yjet
Jeff Bezos po zhvendoset në Miami me të fejuarën Lauren Sanchez pas 29 vitesh nga Seattle – vendi ku themeloi Amazon në garazhin e tij

Jeff Bezos po zhvendoset në Miami me të fejuarën Lauren Sanchez pas 29 vitesh nga Seattle – vendi ku themeloi Amazon në garazhin e tij

Yjet
Bezos synon “të shtyhet” me Elon Muskun për të shtrirë internetin në të gjithë globin

Bezos synon “të shtyhet” me Elon Muskun për të shtrirë internetin në të gjithë globin

Lajme Teknologji
Partnerja e Jeff Bezos, Lauren Sanchez ndan momente romantike me miliarderin: Nuk ka asgjë më të mirë se kur shoh atë

Partnerja e Jeff Bezos, Lauren Sanchez ndan momente romantike me miliarderin: Nuk ka asgjë më të mirë se kur shoh atë

Yjet
Ankorohet në Portin e Durrësit jahti 500 milionë dollarësh i Jeff Bezos

Ankorohet në Portin e Durrësit jahti 500 milionë dollarësh i Jeff Bezos

Shqipëri
Jeff Bezos dhe Lauren Sanchez shfaqen me plot stil gjatë një dalje në Santa Monica

Jeff Bezos dhe Lauren Sanchez shfaqen me plot stil gjatë një dalje në Santa Monica

Yjet
Fansat e xhiruan dhe e thirrën, Katy Perryt nuk i pëlqente të kishte vëmendje në Dubrovnik

Fansat e xhiruan dhe e thirrën, Katy Perryt nuk i pëlqente të kishte vëmendje në Dubrovnik

Po Flitet
Jeff Bezos dhe Lauren Sanchez shijojnë pushimet në Kroaci – shoqërohen nga Katy Perry, Orlando Bloom dhe Usher

Jeff Bezos dhe Lauren Sanchez shijojnë pushimet në Kroaci – shoqërohen nga Katy Perry, Orlando Bloom dhe Usher

Yjet