LAJMI I FUNDIT:

Elon Musk “rrëzohet” nga froni – dikush tjetër zë vendin e njeriut më të pasur në botë

Elon Musk “rrëzohet” nga froni – dikush tjetër zë vendin e njeriut më të pasur në botë

Titani i teknologjisë, Elon Musk është rrëzuar nga froni i njeriut më të pasur në botë, sipas listës së përditësuar të Forbes për miliarderët e botës.

Vendin e parë e njeriut më të pasur e mban për momentin Bernard Arnault, i cili është themelues, kryetar dhe CEO i grupit LVMH, kompania më e madhe në botë e mallrave luksoze; pasuria e tij është 211.4 miliardë dollarë, transmeton Telegrafi.

Sipas listës së Forbes, në vendin e dytë renditet Musk me një pasuri prej 198.4 miliardë dollarësh.


Kompanitë me "bereqetin" më të madh në botë - firmat në sektorin e IT-s dominojnë në tregun global
Lexo po ashtu Kompanitë me "bereqetin" më të madh në botë - firmat në sektorin e IT-s dominojnë në tregun global

Gazeta prestigjioze përditëson të dhënat në kohë reale të listës së miliarderëve dhe njerëzve më të pasur në botë.

Jeff Bezos fiton në 13 minuta më shumë se një person mesatar gjatë gjithë jetës
Lexo po ashtu Jeff Bezos fiton në 13 minuta më shumë se një person mesatar gjatë gjithë jetës

Por kush qëndron pas Arnault dhe Muskut?

Në vendin e tretë renditet Jeff Bezos, më pas vjen Mark Zuckerberg dhe në vendin e pestë Larry Ellison. /Telegrafi/