LAJMI I FUNDIT:

Ivica Daçiq

549 Artikuj

Daçiq përmend përsëri luftën teksa komenton furnizimin e Kosovës me “Javelin” – megjithatë e pranon se Serbia nuk ka si ta kundërshtojë një gjë të tillë

Daçiq përmend përsëri luftën teksa komenton furnizimin e Kosovës me “Javelin” – megjithatë e pranon se Serbia nuk ka si ta kundërshtojë një gjë të tillë

Kosovë
Deklarata e Cameron për vazhdimin e përkrahjes britanike për Kosovën e nervozon Daçiqin

Deklarata e Cameron për vazhdimin e përkrahjes britanike për Kosovën e nervozon Daçiqin

Kosovë
Daçiq tregon pyetjen që ia bëri kryediplomatja gjermane Baerbock: “Si e mashtruat Thaçin ta nënshkruante marrëveshjen e Brukselit?”

Daçiq tregon pyetjen që ia bëri kryediplomatja gjermane Baerbock: “Si e mashtruat Thaçin ta nënshkruante marrëveshjen e Brukselit?”

Kosovë
Daçiq vazhdon me gjuhën e tij fyese, thotë se nuk munden njerëzit e ‘malit’ të shpallin serbët terroristë

Daçiq vazhdon me gjuhën e tij fyese, thotë se nuk munden njerëzit e ‘malit’ të shpallin serbët terroristë

Kosovë
Daçiq nuk e lejon kundërshtarin politik ta shfaq para publikut Marrëveshjen e Brukselit – madje e mohon se është nënshkrues i saj

Daçiq nuk e lejon kundërshtarin politik ta shfaq para publikut Marrëveshjen e Brukselit – madje e mohon se është nënshkrues i saj

Serbia
Vuçiq është kundër që Daçiqi të jetë kryeministër i ardhshëm i Serbisë

Vuçiq është kundër që Daçiqi të jetë kryeministër i ardhshëm i Serbisë

Serbia
Joseph: Deklarimet e Daçiqit tregojnë se politika e Serbisë nuk është vetëm retorikë elektorale, por një qëndrim afatgjatë

Joseph: Deklarimet e Daçiqit tregojnë se politika e Serbisë nuk është vetëm retorikë elektorale, por një qëndrim afatgjatë

Kosovë
Vuçiq: Marrëdhëniet me SPS-in e Daçiqit janë të ndërlikuara, mund të kemi qeveri teknike

Vuçiq: Marrëdhëniet me SPS-in e Daçiqit janë të ndërlikuara, mund të kemi qeveri teknike

Serbia
Daçiq bojkoton foton familjare të Ministerialit në Tiranë, raportohet për debate me ministren gjermane

Daçiq bojkoton foton familjare të Ministerialit në Tiranë, raportohet për debate me ministren gjermane

Shqipëri
Pritja e ngrohtë e Gërvallës dhe takimi i sikletshëm me Daçiqin, “diplomacia e shenjave” e ministrit të Jashtëm shqiptar

Pritja e ngrohtë e Gërvallës dhe takimi i sikletshëm me Daçiqin, “diplomacia e shenjave” e ministrit të Jashtëm shqiptar

Klaudjo Jonuzaj
Ngjarjet në veri të Kosovës, Osmani kontakton Daçiqin

Ngjarjet në veri të Kosovës, Osmani kontakton Daçiqin

Maqedonia e Veriut
“A ka borë, ministër?”, rrëfimi i Radoiçiqit është një moment i mirë për të kujtuar se si gënjente Daçiqi

“A ka borë, ministër?”, rrëfimi i Radoiçiqit është një moment i mirë për të kujtuar se si gënjente Daçiqi

Serbia
Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Serbia
Daçiq i del në mbrojtje terroristit, thotë se video ku shihet Radoiçiq nuk është e ditës kur ndodhi sulmi terrorist

Daçiq i del në mbrojtje terroristit, thotë se video ku shihet Radoiçiq nuk është e ditës kur ndodhi sulmi terrorist

Kosovë
Serbia vazhdon bashkëpunimin me Rusinë – Daçiq takohet me Lavrovin në selinë e Kombeve të Bashkuara

Serbia vazhdon bashkëpunimin me Rusinë – Daçiq takohet me Lavrovin në selinë e Kombeve të Bashkuara

Serbia
Daçiq thotë se perëndimi duhet t’i bëjë edhe më shumë presion Kurtit

Daçiq thotë se perëndimi duhet t’i bëjë edhe më shumë presion Kurtit

Politikë
Daçiq thotë se Serbia nuk mund të dëgjojë SHBA-të që ta njohë Kosovën

Daçiq thotë se Serbia nuk mund të dëgjojë SHBA-të që ta njohë Kosovën

Serbia
Gërvalla e Daçiq përplasen në Slloveni për çështjen e dialogut dhe krijimin e Asociacionit

Gërvalla e Daçiq përplasen në Slloveni për çështjen e dialogut dhe krijimin e Asociacionit

Kosovë
Daçiq në Forumin e Bledit: Më mirë të na thoni se Serbia duhet ta njohë Kosovën për të hyrë në BE

Daçiq në Forumin e Bledit: Më mirë të na thoni se Serbia duhet ta njohë Kosovën për të hyrë në BE

Kosovë
Gërvalla e Lajçak optimistë për suksesin e dialogut, Daçiq kërkon Asociacion

Gërvalla e Lajçak optimistë për suksesin e dialogut, Daçiq kërkon Asociacion

Kosovë
Gërvalla: Kosova e gatshme t’i bashkohet BE-së deri në vitin 2030

Gërvalla: Kosova e gatshme t’i bashkohet BE-së deri në vitin 2030

Kosovë
Daçiq mbron Vulinin: Edhe unë e Vuçiqi kemi qenë të sanksionuar në kohën e Millosheviqit

Daçiq mbron Vulinin: Edhe unë e Vuçiqi kemi qenë të sanksionuar në kohën e Millosheviqit

Serbia
Rusia dhe Serbia po koordinohen për takimin e Ivica Daçiqit dhe Sergei Lavrovit në Moskë

Rusia dhe Serbia po koordinohen për takimin e Ivica Daçiqit dhe Sergei Lavrovit në Moskë

Serbia
​Daçiq përmend Kosovën dhe “destabilizimin e rajonit”

​Daçiq përmend Kosovën dhe “destabilizimin e rajonit”

Kosovë