LAJMI I FUNDIT:

Irlanda

160 Artikuj

Irlandezi që arrin të ngjitet pa duar në murin e improvizuar si shkëmb

Irlandezi që arrin të ngjitet pa duar në murin e improvizuar si shkëmb

Interesante
Dy burra gjejnë vdekjen në Irlandë pasi hasën në vështirësi gjatë notit – në një garë që ishte shtyrë për shkak të stuhisë

Dy burra gjejnë vdekjen në Irlandë pasi hasën në vështirësi gjatë notit – në një garë që ishte shtyrë për shkak të stuhisë

Evropa
Shkoi “për pushimet e ëndrrave” në Irlandë, amerikani rrahet brutalisht nga një grup të rinjsh – rrezikon të humb njërin sy

Shkoi “për pushimet e ëndrrave” në Irlandë, amerikani rrahet brutalisht nga një grup të rinjsh – rrezikon të humb njërin sy

Evropa
Irlandezi që luftoi në Ukrainë, rrëfen tmerrin që e përjetoi nga ndjekja me tanke: Ka të vdekur kudo

Irlandezi që luftoi në Ukrainë, rrëfen tmerrin që e përjetoi nga ndjekja me tanke: Ka të vdekur kudo

Evropa
Kurti Gargan

​Kurti dhe ambasadori Gargan bashkëbisedojnë për situatën në veri

Kosovë
Iu vërsul në qendër të qytetit, momenti kur irlandezi e godet me shqelm në gjoks gruan që rrëzohet në tokë

Iu vërsul në qendër të qytetit, momenti kur irlandezi e godet me shqelm në gjoks gruan që rrëzohet në tokë

Evropa
Cilat janë shtetet me ‘njerëzit më të vetmuar’ në Evropë?

Cilat janë shtetet me ‘njerëzit më të vetmuar’ në Evropë?

Evropa
Pamje panoramike, ajër të pastër dhe adrenalinë – shtigjet më të mira për çiklizëm në Evropë

Pamje panoramike, ajër të pastër dhe adrenalinë – shtigjet më të mira për çiklizëm në Evropë

Evropa
Një qytet në Irlandë ka vendosur të ndalojë fëmijët të përdorin celularin deri në shkollën e mesme

Një qytet në Irlandë ka vendosur të ndalojë fëmijët të përdorin celularin deri në shkollën e mesme

Interesante
Pse të rinjtë në Itali dhe Irlandë ‘janë të detyruar’ të jetojnë me prindërit e tyre?

Pse të rinjtë në Itali dhe Irlandë ‘janë të detyruar’ të jetojnë me prindërit e tyre?

Evropa
Nuk i pagoi qiranë, irlandezi sulmoi me motosharrë qiraxhiun

Nuk i pagoi qiranë, irlandezi sulmoi me motosharrë qiraxhiun

Evropa
Pse lufta në Ukrainë ngjalli debate për neutralitetin në Irlandë?

Pse lufta në Ukrainë ngjalli debate për neutralitetin në Irlandë?

Nga Bota
Cilat janë vendet të cilat ndajnë më shumë të dhëna me policinë?

Cilat janë vendet të cilat ndajnë më shumë të dhëna me policinë?

Lajme Teknologji
“Putini do të ndalet aty ku e ndalojmë ne”, thotë kryeministri irlandez

“Putini do të ndalet aty ku e ndalojmë ne”, thotë kryeministri irlandez

Nga Bota
Irlandezi vdiq nga sulmi në zemër në ditën kur u sulmua nga gjeli “agresiv”

Irlandezi vdiq nga sulmi në zemër në ditën kur u sulmua nga gjeli “agresiv”

Kuriozitete
Lidhi me litar gomarin dhe e tërhoqi zvarrë me veturë nëpër rrugë, irlandezja i del në ndihmë kafshës

Lidhi me litar gomarin dhe e tërhoqi zvarrë me veturë nëpër rrugë, irlandezja i del në ndihmë kafshës

Interesante
Mesazhi brenda në një shishe udhëton nga Kanadaja në Irlandë në 18 muaj

Mesazhi brenda në një shishe udhëton nga Kanadaja në Irlandë në 18 muaj

Interesante
Viti 1922: Në Shkodër lindi Marie Shllaku

Viti 1922: Në Shkodër lindi Marie Shllaku

Agron Shala
Irlandezja humb 82 kilogramë në një vit pasi kishte “vështirësi me dukjen e trupit” dhe çrregullime në të ngrënë

Irlandezja humb 82 kilogramë në një vit pasi kishte “vështirësi me dukjen e trupit” dhe çrregullime në të ngrënë

Interesante
Rritja e nevojës për punëtorë – në këto shtete mund të merrni më lehtë një vizë pune

Rritja e nevojës për punëtorë – në këto shtete mund të merrni më lehtë një vizë pune

Botë
Evropa po vuan thatësirën më të madhe në 500 vjet

Evropa po vuan thatësirën më të madhe në 500 vjet

Evropa
Irlanda rihap ambasadën në Ukrainë

Irlanda rihap ambasadën në Ukrainë

Evropa
Kontrolloi gjendjen financiare në llogarinë e tij, mësoi se i kishte afro 200 milionë euro – ky gëzim i zgjati vetëm dy orë irlandezit

Kontrolloi gjendjen financiare në llogarinë e tij, mësoi se i kishte afro 200 milionë euro – ky gëzim i zgjati vetëm dy orë irlandezit

Dështime
Viziton ishullin e ‘frikshëm’, irlandezja ndjehet e ‘parehatshme’ pasi që një ‘fytyrë e një fantazme’ shfaqet pas saj

Viziton ishullin e ‘frikshëm’, irlandezja ndjehet e ‘parehatshme’ pasi që një ‘fytyrë e një fantazme’ shfaqet pas saj

Fun Lajme