LAJMI I FUNDIT:

Irlanda e Veriut

57 Artikuj

Paralajmëron dorëheqjen, Varadkar: Nuk jam më njeriu më i mirë për të qenë kryeministër i Irlandës

Paralajmëron dorëheqjen, Varadkar: Nuk jam më njeriu më i mirë për të qenë kryeministër i Irlandës

Evropa
Një veturë në Irlandën e Veriut goditet nga një “top” ndërtimi

Një veturë në Irlandën e Veriut goditet nga një “top” ndërtimi

Auto Lajme
Kurti: Kosova dhe Irlanda Veriore do të vazhdojnë bashkëpunimin

Kurti: Kosova dhe Irlanda Veriore do të vazhdojnë bashkëpunimin

Kosovë
Kurti pritet në takim nga ministrja e parë e Irlandës së Veriut

Kurti pritet në takim nga ministrja e parë e Irlandës së Veriut

Kosovë
Historia e fotos ikonike nga Belfasti i trazirave

Historia e fotos ikonike nga Belfasti i trazirave

Fotografia
Probleme teknike në një bankë irlandeze – klientët tërhoqën deri 1000 euro edhe pse nuk kishin para në llogari

Probleme teknike në një bankë irlandeze – klientët tërhoqën deri 1000 euro edhe pse nuk kishin para në llogari

Fun Lajme
Kishte 26 ditë që kishte humbur – qeni bën mbi 65 kilometra rrugë dhe kthehet tek ish pronari

Kishte 26 ditë që kishte humbur – qeni bën mbi 65 kilometra rrugë dhe kthehet tek ish pronari

Interesante
Dy policë në Irlandën e Veriut fotografuan trupa të pajetë dhe i shpërndanë fotografitë

Dy policë në Irlandën e Veriut fotografuan trupa të pajetë dhe i shpërndanë fotografitë

Evropa
Joe Biden u përlot pas takimit me priftin që kreu ritet e fundit për djalin e tij, Beau

Joe Biden u përlot pas takimit me priftin që kreu ritet e fundit për djalin e tij, Beau

Evropa
Biden flet rreth publikimit të dokumenteve sekrete të Pentagonit

Biden flet rreth publikimit të dokumenteve sekrete të Pentagonit

Evropa
Takimi me kryeministrin britanik, ky është veprimi i Biden që ka rënë në sy të përdoruesve të rrjeteve sociale

Takimi me kryeministrin britanik, ky është veprimi i Biden që ka rënë në sy të përdoruesve të rrjeteve sociale

Virale
Biden mbërrin në Belfast për të shënuar 25 vjetorin e ‘Marrëveshjes së të Premtes së Mirë’

Biden mbërrin në Belfast për të shënuar 25 vjetorin e ‘Marrëveshjes së të Premtes së Mirë’

Nga Bota
Policia e Irlandës së Veriut zbulon bomba të dyshuara përpara vizitës së Joe Biden në këtë vend

Policia e Irlandës së Veriut zbulon bomba të dyshuara përpara vizitës së Joe Biden në këtë vend

Nga Bota
Britania e Madhe arrin marrëveshje me Bashkimin Evropian lidhur me Irlandën e Veriut

Britania e Madhe arrin marrëveshje me Bashkimin Evropian lidhur me Irlandën e Veriut

Evropa
Kaos në një pikë karburanti në Irlandë: Godet veturën para saj, më pas i bërtet shoferes dhe në fund i hedh kanaçe në automjet

Kaos në një pikë karburanti në Irlandë: Godet veturën para saj, më pas i bërtet shoferes dhe në fund i hedh kanaçe në automjet

Evropa
Si lindi legjenda për Babadimrin

Si lindi legjenda për Babadimrin

Kuriozitete
Viti 1972: Viti i mbrapshtë

Viti 1972: Viti i mbrapshtë

Agron Shala
Shtatë të vdekur pas shpërthimit në një pompë të karburanteve në Irlandën Veriore

Shtatë të vdekur pas shpërthimit në një pompë të karburanteve në Irlandën Veriore

Evropa
Rama e Çeku njihen me qytetin e Belfastit, para ndeshjes Kosovë-Irlandë e Veriut

Rama e Çeku njihen me qytetin e Belfastit, para ndeshjes Kosovë-Irlandë e Veriut

Kosovë
Giresse pritet ta ndryshojë formacionin nga ndeshja e parë me Irlandën e Veriut, kështu mund të luajë sot Kosova

Giresse pritet ta ndryshojë formacionin nga ndeshja e parë me Irlandën e Veriut, kështu mund të luajë sot Kosova

Përfaqësuesja e Kosovës
Partia Sinn Fein fiton zgjedhjet në Irlandën e Veriut – Michelle O’Neill pritet të bëhet ministrja e parë

Partia Sinn Fein fiton zgjedhjet në Irlandën e Veriut – Michelle O’Neill pritet të bëhet ministrja e parë

Evropa
Irlanda e Veriut do të largojë të gjitha kufizimet e mbetura, të vendosura për shkak të COVID-19

Irlanda e Veriut do të largojë të gjitha kufizimet e mbetura, të vendosura për shkak të COVID-19

Evropa
Britania dhe Irlanda e Veriut lehtësojnë masat për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Britania dhe Irlanda e Veriut lehtësojnë masat për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut
Fituesja e mbi 31 milionë eurove në llotari, gjendet e vdekur në Irlandë – kishte deklaruar se xhekpoti i shkatërroi jetën

Fituesja e mbi 31 milionë eurove në llotari, gjendet e vdekur në Irlandë – kishte deklaruar se xhekpoti i shkatërroi jetën

Evropa